Poprzedni temat «» Następny temat
Rada Miejska
Autor Wiadomość
sprox
Mina


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 1256
Wysłany: 02-04-2011, 00:04   

Ważne sprawy lokalne i... sposób ich załatwiania też wielce lokalny, małomiasteczkowy.
Jeez, nie znam sie, ja tu tylko sprzątam, ale ogólny opis tchnie... hmm, dulszczyną? ;)
_________________
Unión Europea nos trae por la calle de amargura.
European Union brings us down the street of bitterness.
 
     
Halina 
Groty kryształowe
Mąciwoda


Osiedle: osiedle Zielone
Dołączyła: 27 Mar 2011
Posty: 103
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-04-2011, 20:25   

ArturSosin napisał/a:
Tak sie zastanawiam. Nie mam nic przeciwko mlodym ale w 2002 r. czlowiek ten mial 25 lat. Uwazacie, ze posiadl juz wowczas kwalifikacje i doswiadczenie do bycia np radnym? A moze to retoryczne pytanie bo przeciez ktos go wybral.


Burmistrz , nie , nie, co ja piszę/!/--mieszkańcy Wieliczki -lubią różnorodność. Mamy więc bardzo młodych radnych i mamy też takich,którzy urodzili się wcześniej.Wybitne umysły ujawniają się czasami b. wcześnie lub b. póżno. Najgorzej jest jak mamy radnych, którzy tylko dobrze wychodzą na zdjęciach/bo stoją blisko p. burmistrza/, lub z braku doświadczenia zawodowego ''pracują'' w UMiG. Na sesje przychodzą ,by oderwać się od rodzinnych obowiązków lub podtrzymać kontakty, które mogą być im przydatne w przyszłości....A reszta-pal licho.........
_________________
2011
  cukiereczek
     
Aleksander
Bałwan solny


Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 240
Wysłany: 03-04-2011, 10:33   

Halina napisał/a:
ArturSosin napisał/a:
Tak sie zastanawiam. Nie mam nic przeciwko mlodym ale w 2002 r. czlowiek ten mial 25 lat. Uwazacie, ze posiadl juz wowczas kwalifikacje i doswiadczenie do bycia np radnym? A moze to retoryczne pytanie bo przeciez ktos go wybral.


Kiedyś musiał doświadczenie zdobyć, zaczął wcześnie ale to chyba akurat jest +
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 03-04-2011, 10:36   

Aleksander napisał/a:
Kiedyś musiał doświadczenie zdobyć
Przybliz gdzie i kiedy zdobyl. U ciebie w domu zyciowe decyzje podejmuja dzieci? Tak aby sie nauczyc?
 
     
maciejsporysz 
Groty kryształowe
Maciej Sporysz


Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 100
Wysłany: 03-04-2011, 12:06   

Śledząc oświadczenia majątkowe, to działa rewelacyjnie ;)
_________________
http://www.maciejsporysz.eu
 
     
Aleksander
Bałwan solny


Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 240
Wysłany: 03-04-2011, 12:14   

ArturSosin napisał/a:
Przybliz gdzie i kiedy zdobyl. U ciebie w domu zyciowe decyzje podejmuja dzieci? Tak aby sie nauczyc?


Ja nie mam zamiaru pisać o doświadczeniach i przebiegu pracy zawodowej Pana Lurańca, ale jest 3 kadencję z rzędu radnym miejskim to chyba o czymś świadczy. To że zaczął wcześnie przygodę z polityką to akurat chyba dobrze. Wydaje mi się że w 2002 roku nie był najmłodszym radnym, młodszym chyba był Jakub Rynduch.... tak było sprawdziłem

Życiowe decyzjue podejmuje się w róznym wieku i w różnych sytuacjach, mam nadzieję że moje dzieci nie będą jeszcze ich podejmować przez kilka lat :)
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 03-04-2011, 19:42   

Aleksander napisał/a:
Ja nie mam zamiaru pisać o doświadczeniach i przebiegu pracy zawodowej Pana Lurańca, ale jest 3 kadencję z rzędu radnym miejskim to chyba o czymś świadczy.

Miejsce po jego prawicy zajmuje ikona wielickiego samorządu. Zajmuje miejsce, a także zasiada w trzech komisjach. Nic więcej.
 
     
Igor Wierzbicki
Kopacz


Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 8
Wysłany: 03-04-2011, 20:24   

Cytat:
Czy dziennikarz nie powinien być obiektywny ?? Bo pierwsza cytowana wypowiedź nie wydaje mi się taka.


To tak jakby zapytać czy naukowiec powinien być obiektywny? Tutaj toczy się dyskusja, która nie jest prezentacją stanowisk, tylko subiektywnym zdaniem tego konkretnego człowieka.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 03-04-2011, 22:12   

Mowimy o wypowiadaniu sie na forum. Konflikt jest. Np in vitro. Co niektorym nie przeszkadza. A kosciol ich nie ekskomunikuje wiec jakas wolnosc pogladow jest.
 
     
maciejsporysz 
Groty kryształowe
Maciej Sporysz


Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 100
Wysłany: 03-04-2011, 22:30   

Moderator mnie usuwa, w takim razie napiszę tak. Każdy ma swoje zdanie na temat ugrupowania rządzącego i opozycji. Każdy może wypowiadać się dowolnie z poszanowaniem kultury, dobrego smaku, etykiety. Szanuję zdanie użytkownika Pretekst. Ma prawo wypowiadać się jak chce i gdzie chce. Ale, gdy na poparcie swoich słów dokłada informację wiem, bo jestem dziennikarzem, to jest to nadużycie i nie jest w dobrym guście. Oczywiście według mnie. Uważam, że gdyby nie dodał tej informacji byłoby OK. Ale skoro podał, to każdy post powinien formułować obiektywnie. Skoro powiedział, że opozycja jest słaba merytorycznie, to jak bardzo merytorycznie jest mocny obóz rządzący. Weźmy pierwszą z brzegu Komisję Gospodarki Komunalnej i przyjrzyjmy się jej personaliom. Chylę czoła, bo jestem powalony potencjałem intelektualnym, etc.
_________________
http://www.maciejsporysz.eu
 
     
Pretekst 
Bałwan solny


Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 222
Wysłany: 04-04-2011, 09:08   

maciejsporysz napisał/a:
Szanuję zdanie użytkownika Pretekst. Ma prawo wypowiadać się jak chce i gdzie chce. Ale, gdy na poparcie swoich słów dokłada informację wiem, bo jestem dziennikarzem, to jest to nadużycie i nie jest w dobrym guście. Oczywiście według mnie. Uważam, że gdyby nie dodał tej informacji byłoby OK. Ale skoro podał, to każdy post powinien formułować obiektywnie.


Polecam pierwszą z brzegu książkę na temat gatunków dziennikarskich. Proszę doczytać, w jakich tekstach obowiązuje dziennikarza zachowanie obiektywizmu, a w jakich może wypowiadać się subiektywnie. Podkreślę, że dotyczy to płaszczyzny zawodowej. Nigdzie nie spotkałem się z sytuacją, w której dziennikarzowi jako osobie wygłaszającej prywatne poglądy narzuca się konieczność zachowania reguł właściwych jedynie pewnym aspektom jego pracy zawodowej. Jest co nieco zabawne.


maciejsporysz napisał/a:
Skoro powiedział, że opozycja jest słaba merytorycznie, to jak bardzo merytorycznie jest mocny obóz rządzący. Weźmy pierwszą z brzegu Komisję Gospodarki Komunalnej i przyjrzyjmy się jej personaliom. Chylę czoła, bo jestem powalony potencjałem intelektualnym, etc.


Ja też chylę czoła przed sposobem argumentacji. Jeżeli nie zgadza się Pan ze stwierdzeniem, że opozycja jest słaba merytorycznie, to należało obalić ten pogląd a nie przerzucać na obóz rządzący. Tym bardziej, że nie pokazał Pan jego merytorycznych słabości, tylko od razu wskazał na aspekty personalne. Tak się nie robi Panie Doktorze, bo jest to poniżej pewnych standardów. Zarzuca mi Pan uchybienia, a sam je popełnia.

Tak na marginesie, nigdy nie mówiłem że obóz rządzący jest bez skazy.
 
     
maciejsporysz 
Groty kryształowe
Maciej Sporysz


Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 100
Wysłany: 04-04-2011, 13:49   

Drogi użytkowniku "Pretekst", proszę napisz, czy Twoja praca zawodowa jest w jakikolwiek sposób związana ze sprawami dotyczącymi Urzędu Miasta, Powiatu...
Druga rzecz, to czy pisząc o
Cytat:
Nigdzie nie spotkałem się z sytuacją, w której dziennikarzowi jako osobie wygłaszającej prywatne poglądy narzuca się konieczność zachowania reguł właściwych jedynie pewnym aspektom jego pracy zawodowej. Jest co nieco zabawne.

Nie wiem jakim jest Pan dziennikarzem, ale zawsze wydawało mi się, że konieczność zachowania reguł obowiązuje każdego, bez względu na to kim jest i czym się zajmuje. Każdy człowiek powinien wypowiadać się obiektywnie.
Zarzucił mi Pan brak argumentów
Pretekst napisał/a:
Opozycja jest liczna, ale słaba merytorycznie. I tyle w temacie.

To Pan tak napisał jako pierwszy, ja pozwoliłem sobie mieć inne zdanie.
PS. Proszę pamiętać, że to co Pan napisał nie jest stwierdzeniem.
_________________
http://www.maciejsporysz.eu
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-04-2011, 13:57   

Przepraszam, że nie w temacie ale...
... kolega maciejsporysz deklarował podwjście naukowe do kwestii zarządzania budżetem miasta itp. Otóż z wielką niecierpliwością i nadzieją oczekiwałem zajęcia stanowiska w wątku dotyczącym emerytur i OFE, gdyż naukowe modelowanie akurat w tej materii by sie przydało.
Stąd jestem rozczarowany ale nie tracę nadziei, że kolega przyłączy się do owego wątku i rozświetli czekającą nas przyszłość.
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
maciejsporysz 
Groty kryształowe
Maciej Sporysz


Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 100
Wysłany: 04-04-2011, 14:13   

Do tej sprawy najlepszym naukowym podejściem jest "umiesz liczyć - licz na siebie".
_________________
http://www.maciejsporysz.eu
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-04-2011, 14:57   

maciejsporysz napisał/a:
Do tej sprawy najlepszym naukowym podejściem jest "umiesz liczyć - licz na siebie".


No to teraz jestem już zupełnie rozczarowany.
I na cóż te modele matematyczne, które miałyby wspomóc zarządzanie budżetem miasta?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16