Poprzedni temat «» Następny temat
SIERCZA
Autor Wiadomość
gość
Gość
Wysłany: 11-09-2008, 10:10   SIERCZA

W Sierczy, tuż poniżej Kościoła (dworu) kiedyś stał tam taki magazyn (ostatnio chyba z cementem). Teraz został kompletnie wyburzony i są przygotowane jakieś rury czy coś takiego. Czy może ktoś wie co tam będzie, czy działka prywatna, a może jakiś sklep???
 
     
Luck
Gość
Wysłany: 11-09-2008, 13:06   

Moim zdaniem będzie tam skład z materiałami budowlanymi
 
     
Silene
Gwarek


Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 10
Wysłany: 21-09-2008, 01:35   

Skąd wziąć informację, czy istnieje jakiś projekt rozbudowy w Sierczy chodników? A jeśli nie istnieje, to gdzie należałoby zgłosić taką potrzebę? Jest taki odcinek drogi - krótki, ale ostatnio dla mnie potwornie traumatyczny - między stacją benzynową i Urszulankami a skrzyżowaniem poniżej, tym, gdzie są przystanki DarBusa. Pobocze jest bardzo wąskie, po obu stronach rowy i żywopłoty, przejście z małym dzieckiem do busa jest bardzo nieprzyjemne. Tak się składa, że nie mogę jeszcze jeździć autem, niestety, a tam nie ma nawet znaku ostrzegawczego; idąc z synkami zawsze mam trochę stracha.
Nie znam dobrze Sierczy - a może jest jakaś lepsza droga od przedszkola do busów?
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 21-09-2008, 06:51   

zdaje sie ze mozna to ominac idac tak :
Wychodzac ze stacji benzynowej przejsc na druga strane ( troszke sie cofnac w strone wieliczki ) w sciezke ( dojazd do posesji ) i caly czas prosto wyjdzie sie przy kapliczce na sierczy ( trzeba sie ciut cofnac do busa - ale juz chodnikiem )
_________________
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-09-2008, 13:51   

Silene napisał/a:
Nie znam dobrze Sierczy - a może jest jakaś lepsza droga od przedszkola do busów?

Jest ale okrężna.
Przechodzisz od Urszulanek przez stację i idziesz na południe mijając z lewej stajnie ośrodka konnego. Wiedzie tamtędy szlak rowerowy zielony. Wychodzisz na ulicę biegnącą w stronę Wolicy, nieco poniżej szkoły. Skręcasz w lewo i po kilku metrach jesteś na skrzyżowaniu w centrum wsi. Zatem jedyny problem to przejść skrzyżowanie.

Poniżej mapka :)


Wyświetl większą mapę

A ten odcinek co Przemo podaje też może być z tym że jest tam jeden bardzo niebezpieczny fragment.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 21-09-2008, 18:46   

Silene napisał/a:
Skąd wziąć informację, czy istnieje jakiś projekt rozbudowy w Sierczy chodników?

Studiowałem kiedyś WPI (Wielooetni Plan Inwestycyjny). Z tego co pamiętam, to jeszcze w tym roku miał byc robiony chodnik w Sierczy - choc nie wiem, czy nie od skrzyżowania na południe w strone Koźmic. Swoja drogą ciekawe dlaczego jeszcze nie ma ani słowa o tym - wyglada na to że jest obsuwa w planie. Droga jest powiatowa, więc pewne informacje może mieć na ten temat Pan Bogdan Pasek, który tu czsem zagląda. Do 2011 roku cała droga do granicy powiatu miała być "ochodnikowana" - na końcu Koźmice Wielkie.
A ten odcinek, o którym piszecie jest faktycznie tragiczny. Jeżdżę tamtędy codziennie i trzeba tam mieć "oczy dookoła głowy".
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Silene
Gwarek


Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 10
Wysłany: 22-09-2008, 01:57   

Bardzo dziękuję za podpowiedzi :) Szkoda, że te alternatywne drogi są dłuższe... Z trzylatkiem to jednak różnica.
A za ochodnikowanie Sierczy trzymam kciuki.
 
     
Mateusz
Gość
Wysłany: 21-10-2008, 10:15   

Dzień dobry, zastanawiam się nad kupieniem małej działki w Sierczy. Chciałem się dowiedzieć co myślicie o tej okolicy, czy warto?
 
     
pik 
Sztygar


Osiedle: Śródmieście
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 69
Wysłany: 21-10-2008, 14:52   

Musisz bardziej się określić co masz na myśli, zacznij od www.wieliczka.eu-gospodarka-plan zag przestr- aktualny pl zag prze- i sprawdzić jakie jest obecne przeznaczenie działki i jakie będzie w 2009 w nowym PZP (osuwiska, archeologia itp.) potem musisz chyba wybrać się na Sierczą i zabaczyć okolicę i jakie są propozycje sprzedaży działek, musisz sprawdzić uzbrojenie terenu (prąd, gaz, woda) położenie geograficzne, kształt działki. Chwilowo kończąc nawet wrogowi nie życzy się budowy domu.
 
     
Mateusz
Gość
  Wysłany: 22-10-2008, 10:39   

Bardziej chodziło mi o zdanie na temat samej okolicy. Na przykład czy droga zimą przejezdna. Albo czy okolica spokojna.

A czytam np kronikę kryminalną Sierczy z sierpnia: "Powiadomił pokrzywdzony iż został uderzony siekierą w różne części ciała przez znanego mu mężczyznę, osobnik ten ponadto dokonał kradzieży jego telefonu komórkowego(...)" :galy: :galy: :galy:
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 22-10-2008, 10:45   

Droga odsniezana reguralnie ( jezdze tamtedy czesto )
Co do kryminalistyki to nie wypowiadam sie , a zacytowany przyklad jest dowodem na niezbyt rozbudowane wiezi miedzy mieszkancami, skoro znajomy znajoma siekiera dziabie :)

Ogolnie i krotko polnocna czesc sierczy z widokiem na gory jest ok i bezpieczna - brak osuwisk.
Południowa czest z widokiem na krakow jest silnie zagrozona osuwiskami i z tego powodu napewno nei warto tam inwestowac.

Dojazd na siercze mozliwy z krakowa na kilka sposobow i raczej nie jest klopotliwy.


Decyzja nalezy glownie do Ciebie, cen nie znam jakie tam panuja , ale jezeli antrakcyjne to warto wydac to pare zlotych
_________________
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 22-10-2008, 11:54   

przemo napisał/a:
Ogolnie i krotko polnocna czesc sierczy z widokiem na gory jest ok i bezpieczna - brak osuwisk.
Południowa czest z widokiem na krakow jest silnie zagrozona osuwiskami i z tego powodu napewno nei warto tam inwestowac.

Gwoli sprostowania - północna część to ta z widokiem na Wieliczkę, a południowa - z widokiem na góry.

Z drogami potwierdzam - generalnie nie ma problemu, a bywają zimy że jest lepiej niż w Krakowie. Natomiast radziłbym zajrzeć na mapę osuwisk. Na południowych stokach też są lokalne osuwiska - nie tak wielkie jak na północnych, ale dobrze byłoby je posprawdzać.
Bus-y jeżdżą regularnie a poza tym trzeba lobbować za autobusem do Koźmic przez Sierczę :-)
A co do siekier, noży i innego arsenału - to bezmózgowce wszędzie ich używają. Pod tym wzgledem nie wydaje mi się aby Siercza odbijała od ogólnokrajowej normy.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 22-10-2008, 12:27   

Przepraszma pomylilem nie wiem czmeu strony swiata :)
Dzieki kiotari za sprostowanie
_________________
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 22-10-2008, 12:40   

przemo napisał/a:
Przepraszma pomylilem nie wiem czmeu strony swiata

Ja też jak za długo siedzę na forum to się czuję skołowany ;)
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 17