Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
16-11-2010, 11:43
Sklepy i usługi w Wieliczce
Autor Wiadomość
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 09-08-2010, 11:44   

Cytat:
Przykład nie jest dobry. Prywatny dom bez usługi publicznej to nie to samo co hotel/sklep.


Przykład jest dobry, bo Usługi Publiczne, to nie sklep i hotel, których właścicielem jest osoba prywatna, czy też firma.
Usługi Publiczne podzielono na 3 kategorie administracyjne (dokumenty itp.), społeczne (szkolnictwo, służba zdrowia, kultura), techniczne (dostęp do energii, wodociągów, czy cmentarza). Usługi Publiczne nie mogą wykluczać kogokolwiek, a taki właściciel knajpy, może zabronić wstępu przykładowo palącym, lub ubranym nie tak jak sobie tego życzy.
W Krakowie do niektórych knajp nie wejdziesz w dresie :diabel2:
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 09-08-2010, 12:21   

Nie wejdę do knajpy, ale mogę przed nią zaparkować ;P
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 09-08-2010, 13:18   

Bartek napisał/a:
Nie wejdę do knajpy, ale mogę przed nią zaparkować ;P


Owszem, nie wejdziesz, ale zaparkujesz, tak samo jak w Delikatesach Centrum, najprawdopodobniej nie zaparkujesz za darmo bez paragonu, ale do sklepu wejść możesz :P
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 09-08-2010, 13:40   

nietopesh napisał/a:
ArturSosin napisał/a:
Zdziwisz sie, ale nie. Poczekaj az bedzie jakis wyrok sadowy.


Aha czyli mogę przyjechać pod twój dom i zgodnie z prawem zaparkować na środku ogródka :?:
Tak, mozesz. Zrob to kogos lub ktos u ciebie i wezwij policje a sie dowiesz zamiast snuc domysly i bronic ich jak niepodleglosci.
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-08-2010, 13:55   

ArturSosin napisał/a:
nietopesh napisał/a:
ArturSosin napisał/a:
Zdziwisz sie, ale nie. Poczekaj az bedzie jakis wyrok sadowy.


Aha czyli mogę przyjechać pod twój dom i zgodnie z prawem zaparkować na środku ogródka :?:
Tak, mozesz. Zrob to kogos lub ktos u ciebie i wezwij policje a sie dowiesz zamiast snuc domysly i bronic ich jak niepodleglosci.


A do domu też mogę komuś wejść i pomieszkać trochę?
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-08-2010, 14:54   

Cytat:

A do domu też mogę komuś wejść i pomieszkać trochę?

Ale tylko w sypialni z żoną właściciela ;)
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 09-08-2010, 17:20   

Sam sobie odpowiedz. I znowu cie zaskocze: to nie ja stanowie to dziwne polskie prawo. Ja tu tylko mieszkam. I tu mozesz pomieszkac troche choc bez wygod. :)
 
     
fistaszek
Gość
Wysłany: 09-08-2010, 20:58   

raphalsky napisał/a:
Wczoraj był podobny przypadek pokazywany w Kronice. Rzecz dzieje się w Czyżynach. Gość zrobił hotel i wykypił grunt wraz z parkingiem. Mieszkańcy osiedla stawiają tam samochody to on im zakłada blokady i kasuje po 300 PLN. I ma rację - własność prywatna i wolno mu ustalać warunki wedle własnego uznania.


mhm, tez to widzialam, od mieszkancow pobiera oplaty miesieczne za mozliwosc parkowania, jakis sens w tym widze - w koncu parking jest jego i dla jego gosci, on dba o jego utrzymanie

Bartek napisał/a:
Jeżeli przy wjeździe do parkingu jest odpowiednia informacja to właściciel działa zgodnie z prawem. Jeżeli jednak nie ma tam cennika/regulaminu to nie ma racji.

Cytat:
Aha czyli mogę przyjechać pod twój dom i zgodnie z prawem zaparkować na środku ogródka :?:

Przykład nie jest dobry. Prywatny dom bez usługi publicznej to nie to samo co hotel/sklep.


Tylko, ze zazwyczaj jest tak, ze przyjezdza klient sklepu i musi szukac parkingu na miescie /platnego/ bo reszta pseudoklientow okupuje parking przy sklepie. O ile jeszcze na godzinke dwie rozumiem, tak wkurza mnie jak ktos postawi rano i "odbiera" po wyjsciu z pracy.

Natomiast tego sklepu i jego wlasciciela juz nie lubie, skoro nie ma otwartego sklepu, ale jest nieuzywany parking to chyba mu niczego nie ubedzie jak go powszechnie udostepni?!



A w temacie...

Ze swej strony polecam kwiaciarnię Magnolia ul. Zygmunta Goliana 4 http://www.kwiaciarniamagnolia.com.pl/ bukiety robią cudne, doradzą, a przy okazji leniwi moga tam fajnie zapakować prezent :D

Komus wczesniej Avitex nie pasowal. Mnie wlasciwie wrecz przeciwnie, i panie sprzedajace przemile :D Ale chlebki lubie zmieniac. Zloty Klos i Dom Chleba tez chetnie odwiedzam. Tyle, ze Avitex wydaje mi sie tanszy.
 
     
sierot 
Kierat konny


Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 414
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 09-08-2010, 21:51   

Czy polskie "w" i "ks" są zbyt pospolite, że trzeba zamieniać je na "v" i "x"?
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 09-08-2010, 22:41   

Jakby to brzmialo Awiteks? Wtedy chlebek wydawalby sie zbyt teKStylny :P
 
     
Mieszkaniec
Gość
Wysłany: 16-08-2010, 00:05   

fistaszek napisał/a:
Natomiast tego sklepu i jego wlasciciela juz nie lubie, skoro nie ma otwartego sklepu, ale jest nieuzywany parking to chyba mu niczego nie ubedzie jak go powszechnie udostepni?!


Niepotrzebie się tak zirytowałeś, gość z tego co wiem od meblarzy, którzy tam czasem handlują, to udostępnił ten parking przez kilka dni choć mu to odradzano, powiedział podobno, "co mi zależy, niech ludzie się przyzwyczają, że tu będzie sklep". Myśli jak widać logicznie i przyjaźnie. Ale parę dni po tym jak ten parking udostępnił dostał pismo z nadzoru budowlanego, że do momentu odbioru nie można korzystać z obiektu. Ktoś wspaniałomyślny (jak to w naszej cudownej Wieliczce często bywa) go zakablował, albo może jakaś konkurencja ( i tu ciekawe kogo najbardziej ten sklep zabolał ?).
Sprawdziłem czy ten meblarz nie gadał głupot ale faktycznie jest art. 57 ust. 7 Ustawy Prawo budowlane, który mówi , że w przypadku stwierdzenia przystąpienia do użytkowania obiektu budowlanego lub jego części przed oddaniem do użytkowania przez PINB, właściwy organ wymierza karę z tytułu nielegalnego użytkowania obiektu budowlanego.
Więc panowie i panie za nieudostępniony parking możemy podziękować najprawdopodobniej komuś z Wieliczki a nie właścicielowi.
To kolejny przykład na to, żeby nie oceniać po pozorach, bo to czasem jest krzywdzące, sam kiedyś tego doświadczyłem i dlatego się wtrąciłem z moją wypowiedzią.
Chyba teraz się nie dziwicie, że gość się wkurzył i teren "zabezpieczył" taśmą do dnia otwarcia.
Tak swoją drogą przynajmniej mieli kiedy posprzątać, inaczej musieliby czekac do wieczora jak niektórzy odjadą po całodziennej darmówce.
 
     
ll66 
Skarbnik


Osiedle: cyntrum
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 83
Wysłany: 17-08-2010, 21:12   

z parkingiem sprawa prosta - piszesz ze platny a klienci sklepu maja 100% znizki i jak nie masz paragonu to placisz. a co do sklapu to jednak Praxi rzadzi - jednak jak juz kiedys pisalem maja szeroki asortyment w porownaniu do innych
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 17-08-2010, 22:29   

A jak w dobrej wierze chcesz kupic cos czego nie ma lub zabraklo to tez placisz? Praxi rzadzi czym? Zreszta poczekajmy bo chyba wkrotce to sie samo wyjasni...
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 18-08-2010, 06:27   

Praxsi rządzi szerokim asortymentem różnych firm. Artykuły te dostosowane są dla
klientów z różną zawartością portfela. Dla mnie jest to plus że w jednym miejscu kupuję wszystko i nie muszę latać po całej Wieliczce.
_________________
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez agga 18-08-2010, 22:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
jarek
Gość
Wysłany: 18-08-2010, 07:55   

A pozniej wystarczy tylko dotargac te zakupy do auta. Najlepiej zaparkowanego pod Biedronka bo gdzie indziej? :027:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 18