Poprzedni temat «» Następny temat
Starostwo Powiatowe
Autor Wiadomość
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 06-06-2008, 00:01   Starostwo Powiatowe

Cytat:
W dniu wczorajszym portal Powiatu Wielickiego odwiedził dwumilionowy gość. […]
Popularność portalu stała się bodźcem do podjęcia prac nad jego rozbudową. Zmianie ulegnie wygląd graficzny strony, przy zachowaniu przyjętej przez powiat kolorystyki. Obowiązywać będzie nadal podział na część samorządowo-administracyjną, informacyjną oraz promocyjną. W ostatnich dwóch pojawią się pomysły i rozwiązania, które pozwolą na pełniejsze surfowanie po wirtualnym powiecie. Odsłona nowego portalu już niebawem.
http://www.wieliczka.pl/

Wśród pomysłów rozbudowy portalu nie widzę chęci zbliżenia do „ludu”.

W zamknietym temacie: Zadaj pytanie Staroście! Tardas 22-06-2007, napisał:
Zadaj pytanie Staroście! Pamiętaj, że nie ma złych pytań!
Może zamiast szampana rozlanego z okazji dwumilionowego gościa uda się pomysł odkurzyć i zrealizować?
 
     
Szara Eminencja
Gość
Wysłany: 06-06-2008, 04:47   

nacomito napisał/a:
Wśród pomysłów rozbudowy portalu nie widzę chęci zbliżenia do „ludu”

Nie widzisz czy nie chcesz widzieć, bo to dwie różne sprawy. A po za tym poczekaj na odsłonę nowego portalu a dopiero później oceniaj, bo na razie nie masz do tego żadnych podstaw.

Nie myl także prostej informacji, jaką jest wzmianka odnotowująca pewien fakt, z rozlanym szampanem, nawet jeżeli jest to tylko daleko posunięta metafora.

I już tak na koniec, ciesz się z tego, że dwa miliony ludzi zechciało wejść w tak krótkim czasie wejść i poczytać o tym, co się tutaj dzieje i że jest to bodziec dla powiatu, by udoskonalić to medium, a nie wyciągaj czegoś z przeszłości. To zdecydowanie zła postawa.

Z pozdrowieniami dla pamiętliwych :-)
 
     
master7 
HysinboldOsiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-06-2008, 09:23   

nacomito napisał/a:
Może zamiast szampana rozlanego z okazji dwumilionowego gościa uda się pomysł odkurzyć i zrealizować?


Osobiście nie sądzę. Z tego co pamiętam zbywano Tardasa z miesiąca na miesiąc. No i krótko mówiąc "olaliśmy" to.

Co do zaś samej strony to dobrze, że się pojawiła nowa wersja bo poprzednia technologicznie przypominała takie bardziej rozbudowane serwisy sprzed 10 lat.
I dobrze że będzie jeszcze nowsza odsłona bo w tej dziedzinie ciągle trzeba coś poprawiać.

A sam licznik jak to licznik, zależy jaki się stosuje i jak się go skonfiguruje. No wiele zależy od samej domeny w tym przypadku, pogrzebałem tam trochę i mógłbym napisać więcej od strony technicznej ale szkoda bić pianę bo każdy kto trochę zna tą tematykę wie że do takich danych trzeba podchodzić z przymrużeniem oka.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 06-06-2008, 10:18   

Szara Eminencja napisał/a:
dwa miliony ludzi zechciało wejść

Jest drobna różnica miedzy dwoma milionami ludzi, a dwoma milionami wejść na stronę. Myślę, że są dni, gdy kilakakroć na nią wchodzisz. Niezależnie jednak od spojżenia, aktywność oglądania stron internetowych Wieliczki i wypowiedzi na naszym forum świadczą o trosce Wieliczan o swoje miejsce na ziemi.

Za pozdrowienia dziękuję, a o "pamiętliwość" nie chodziło - szukąłem jedynie tematu, w którym mógłbym się zmieścić. Znalazłem, lecz zamknięty.
Złą postawą wykazał się starosta robiąc uniki przed nie tylko trudnymi pytanimi. Lecz, powtarzam z innego tematu:
nie każdy ma swojego Kracika.

Ślę ukłony, dla Pana Starosty również.
 
     
gość
Gość
Wysłany: 10-06-2008, 10:03   

master7 napisał/a:
Z tego co pamiętam zbywano Tardasa z miesiąca na miesiąc. No i krótko mówiąc "olaliśmy" to.


Uchwała nr I/4/06 w sprawie wyboru Starosty Wielickiego
Jan Wandas na stanowisko Starosty zgłosił kandydaturę Jacka Juszkiewicza
Andrzej Masny w imieniu Klubu Przyjazny Powiat poparł kandydaturę Jacka Juszkiewicza.
Marcin Matuszyk poprosił, aby kandydat przedstawił się zebranym,

Jacek Juszkiewicz – poinformował, zebranych, przez 4 lata poprzedniej kadencji był radnym powiatowym, w latach 1998 – 2006 był Dyrektorem MDK w Wieliczce, kierował zespołem ds. krzewienia kultury, z tego tytułu uzyskał nagrodę POL – CUL za aktywizacje kultury na terenie lokalnym, był prezesem Fundacji Rozwoju Zamku w Niepołomicach a następnie pełnomocnikiem Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice ds. alokacji zbiorów z Muzeum do zamku w Niepołomicach. Posiada przygotowanie do zarządzania personelem.
Marek Zadrożnika zapytał o poziom wykształcenia kandydata,
Jacek Juszkiewicz odpowiedział, że jest studentem 4 roku politologii na KSW w Krakowie, dodał, że nie zna żadnego aktu prawnego, który uniemożliwiałby mu objęcie tej funkcji.

Może jak skończy studia będzie gotowy? Dla mnie to osoba z lokalnych układów i nieprzygotowana do pełnienia funkcji Starosty. Dlatego uniki od niewygodnych pytań.
 
     
master7 
HysinboldOsiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-06-2008, 13:37   

gość napisał/a:
Może jak skończy studia będzie gotowy? Dla mnie to osoba z lokalnych układów i nieprzygotowana do pełnienia funkcji Starosty. Dlatego uniki od niewygodnych pytań.

Z tego co wiem skończył już studia.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Madafaker 
MinaDołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 10-06-2008, 15:06   

Oraz posiada tytuł magistra....
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
Debris 
Bałwan solnyDołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 236
Wysłany: 10-06-2008, 15:13   

mgr z KUP Sobie Wyksztalcenie to jak skonczyc szkole na maturze. Tytul z KSW znaczy tyle co nic i wiedza o tym dobrze ci co tam wykladaja, ze to szkolka dla tych co uczyc im sie nie chce tylko chca miec papier.
 
     
Tomek73 
MinaPomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 10-06-2008, 16:10   

Nie uczelnia jest najważniejsza, ale człowiek, który próbuje się czegoś nauczyć - za wiedzę niektórych absolwentów "poważnych uczelni" nie dałbym złamanego grosza. Jezeli ktoś chce się nauczyć to i w KSW zdobędzie wiadomości.
 
 
     
nietopesh 
NadszybiePomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 10-06-2008, 17:51   

Jasne że zdobędzie wiadomości od kilku studentów tych "poważnych uczelni" którzy wykładają na KSW :diabel2: co jest dla mnie jedną wielką paranoją i grą układów rodzinno-towarzyskich :diabel2:

A z tą wiedzą niektórych absolwentów to również się zgadzam i to w 100%
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 10-06-2008, 19:59   

No prosze jakie opinie wilekich wykształconych na innych uczelniach ja nie wiem co sie tak upieracie przy haśle: KSW - Kup sobie wykształecenie albo Kup sobie wpis....jesteście zenujący....powtarzacie jak papugi złośliwe opisy konkurencyjnego "Uniwersytetu" Ekonomicznego a przeciez ci sami wykładowcy wykładają na KSW a to ze wiedza co poniektórych studentów jest żenująca nie świdaczy o poziomie wykształcenia pozostałych studentów i poziomie nauczania w KSW (Tomek 73 ;) )
-> Debris zastanów sie co piszesz...studiowałas tam? wiesz jaki jest zakres przedmiotów? jakie sa wymagania????/ na każdej uczelni państwowej egzaminy końcowe zdaje lub nie taki sam procent ludzi jak na uczeknaich prywatnych.

Nietopesh skąd wiesz ilu studentów którzy skończyli KSW wykłąda teraz na KSW? Wypowiadasz się w sprawie a nie znasz instytucji od wewnatrz....eh :(:
Nie każda uczelnia pańswtowa w ciągu 8 lat zdobyła taka ilośc studentów, ma nowoczesny kampus który ciagle się rozrasta i co NAJWAZNIEJSZE ma świetnych wykładowców!!!!!

A to ze Pan Juszczkiewicz podnosi poziom swojego wykształcenia dobrze o nim świadczy....i niestety ilość osób wykształconych , po studiach wyższych w Radzie jest bardzo mało
 
     
nietopesh 
NadszybiePomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 10-06-2008, 20:08   

dzika79, słuchaj ja nie mówię o studentach KSW którzy skończyli tą uczelnię i teraz tam wykładają, ale o obecnych studentach innych uczelni z Krakowa którzy będąc studentami wykładają, albo dokładniej prowadzą ćwiczenia i to właśnie o tym mówię iż to dla mnie jest paranoja. Nie mów mi też proszę że nie znam instytucji, bo sama nie wiesz kto i gdzie i z kim, a przedstawiasz nam tutaj piękne slogany reklamowe tej cudnej uczelni.
Ja natomiast swoje zdanie mam już dosyć dobrze wyrobione o tej uczelni i wiedz, iż nie opiera się ono na stwierdzeniach zasłyszanych.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
gość
Gość
Wysłany: 10-06-2008, 20:48   

Z obrad IV sesji Rady Powiatu Wielickiego, która odbyła się w dniu 15 lutego 2007r. w siedzibie Starostwa przy ul. Dembowskiego 2 w Wieliczce.
Ocena spełniania przez Pana Michała Roehlicha warunku posiadania odpowiedniego stażu pracy. Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zasad wynagradzania pracowników samorządowych zatrudnionych w urzędach gmin, starostwach powiatowych i urzędach marszałkowskich wymaga by osoba zatrudniona na stanowisku sekretarza powiatu posiadała 5 lat stażu pracy. Jednocześnie zgodnie z § 5 tego rozporządzenia w uzasadnionych przypadkach wymagany staż pracy może zostać skrócony. Pan Michał Roehlich posiada staż pracy w wymiarze 2 lata i 4 miesięcy.
W dotychczasowej pracy zawodowej organizował i uczestniczył w projektach wdrażających nowoczesne metody zarządzania, takich jak: Motywacyjny System Wynagrodzeń, System Zarządzania Strategicznego oparty o metodologię Zrównoważona Karta Wyników, jest to narzędzie wspierające proces implementacji strategii firmy. Projektował systemy obiegu informacji oraz regulaminy i schematy organizacyjne poszczególnych komórek organizacyjnych. Posiada również doświadczenie w zakresie pozyskiwania środków z UE (ZPORR, SMART, EFS, EOG) i kilkakrotnie był członkiem zespołów projektowych, biorąc udział w całym cyklu proceduralnym składania aplikacji. Zajmował się również zarządzaniem, promocją firmy oraz public relations. Kierował komunikacją zewnętrzną odpowiadając jednocześnie za relacje ze środowiskiem lokalnym i mediami. Ponadto posiada osobiste predyspozycje do pełnienia funkcji sekretarza powiatu.
W dotychczasowej działalności jako Radny Powiatu Wielickiego oraz przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Turystyki, dał się poznać jako osoba odpowiedzialna i fachowa.W konsekwencji zachodzą przesłanki uzasadniające skrócenie stażu pracy wymaganego na stanowisku sekretarza powiatu. Michał Roehlich – przybliżył zebranym informacje nt. wykształcenia, doświadczenia zawodowego i kwalifikacji, Pan Michał Roehlich posiada staż pracy w wymiarze 2 lata i 4 miesięcy w PP Kopalnia Soli Wieliczka. W dotychczasowej pracy zawodowej organizował i uczestniczył w projektach wdrażających nowoczesne metody zarządzania, takich jak: Motywacyjny System Wynagrodzeń, System Zarządzania Strategicznego oparty o metodologię Zrównoważona Karta Wyników, jest to narzędzie wspierające proces implementacji strategii firmy. Projektował systemy obiegu informacji oraz regulaminy i schematy organizacyjne poszczególnych komórek organizacyjnych. Posiada również doświadczenie w zakresie pozyskiwania środków z UE (ZPORR, SMART, EFS, EOG) i kilkakrotnie był członkiem zespołów projektowych, biorąc udział w całym cyklu proceduralnym składania aplikacji. Zajmował się również zarządzaniem, promocją firmy oraz public relations. Kierował komunikacją zewnętrzną odpowiadając jednocześnie za relacje ze środowiskiem lokalnym i mediami. W latach 2002 – 2006 był radnym Rady Powiatu Wielickiego i Przewodniczącym Komisji Rozwoju Gospodarczego i Turystyki. Obecnie jest radnym Rady Miejskiej w Wieliczce. Adam Kociołek zapytał, czy wymieniony staż to tylko praca w przedsiębiorstwie państwowym, zauważył, że praca w samorządzie rządzi się innymi prawami, Michał Roehlich – wyjaśnił, że w sumie ma 3 lata stażu, ponieważ wcześniej odbywał staż absolwencki w kopalni, faktem jest, że większość doświadczenia zawodowego nabył właśnie w kopalni, większość szkoleń odbył, w ramach podnoszenia kwalifikacji w kopalni soli.

Bez komentarza.
 
     
pablo 
MinaOsiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-06-2008, 21:23   

Członek komisji, pamiętam jak to wyglądało w innej firmie, w komisji musiało być 5 osób, jedna faktycznie siedziała w temaciue merytorycznie, reszta z łapanki tylko podpisywała dokumenty. Jak na mój gust w 2,5 roku "zajmował się" zbyt wieloma rzeczami, aby zajmować się nimi naprawdę.
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 10-06-2008, 23:21   

Cytat:
Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie [...] wymaga by osoba zatrudniona na stanowisku sekretarza powiatu posiadała 5 lat stażu pracy. Jednocześnie zgodnie z § 5 tego rozporządzenia w uzasadnionych przypadkach wymagany staż pracy może zostać skrócony.

Jeżeli facet w ciągu 30 miesięcy w tylu tematach się nahakował to, moim zdaniem, niczego nie zdziałał.
Słowem: jeśli ktoś jest do wszystkiego, to jest do niczego i to właśnie jest uzasadniony przypadek!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 11