Poprzedni temat «» Następny temat
Wieliccy menele pod biedronką i cmentarzem
Autor Wiadomość
rekin 
Warzelnik
rekin


Osiedle: pola
Wiek: 57
Dołączył: 09 Lip 2009
Posty: 25
Wysłany: 02-08-2009, 22:26   

Może by im wydzielić jakieś miejsce w Wieliczce. Zrobić jakieś degustacje itp. Coś takiego jest w Niepołomicach.
  rekin
     
Mietniowska City
Gość
Wysłany: 15-08-2009, 00:51   

A ja byłbym za bardziej radykalnym posunięciem.... Ostatnio dowiedziałem się o pierwszej ofierze "ataku żuli". Facet pobity leży w szpitalu, a sprawcy dalej sępią na jabola pod biedronką. Wkurzyło mnie to i doszedłem do wniosku ze oficjalna skarga na piśmie do Straży Miejskiej, za niedpolilnowania obowiazków może dać do myślenia pseudostrażnikom. Nie ma to na celu, broń Boże, ukarania strażników, ale zajęcie się tym problemem. Kto wie co się stanie za niedługo z naszymi dziećmi, przechodzącymi przez plac. Sam byłem świadkiem jak żul w dzinsowej kurtce chcial grosza na alkohol od 12-14 latków, a jak im nie dali to pogroził palcem. Tak być dalej nie może!!!!
Czekać biernie na Straż Miejską czy Policje nie ma co. Kilka skarg na piśmie (te komenda będzie musiała uwżględnić) sądze że może przynieść, przynajmniej wzmożoną czujność służb.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 15-08-2009, 18:24   

jak "dziala" straz miejska wszyscy wiemy. jesli chodzi o policje to po licznych interwencjach suka od kilku miesiecy dosc czesto przejezdza przez parking wieczorem. niestety w ciagu dnia problem nadal jest, jak widac. jesli komus to przeszkadza i chce cos zrobic poza zalami na forum to raczej pisma do strazy nic nie dadza. ale proponowalbym pisac do Jeronimo Martins, uswiadamiajac, ze ich to bije po kieszeni. to moze byc skuteczniejsze
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 16-08-2009, 16:50   

ArturSosin napisał/a:
ale proponowalbym pisac do Jeronimo Martins
Wydaje mi się że lepiej na Berdyczów. Jeronimo Martins ma głęboko gdzieś klientów. a ten konkretny sklep jest (w każdym razie był niedawno) najlepszy a Małopolsce, więc parę groszy więcej za dużo starań o porządek im zwisa (czysta ekonomia).
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 16-08-2009, 21:37   

a ja dzisiaj pojechałem z rana do Krakowa (7,15) zahaczając po drodze o bankomat przy placu targowym.. 5 napotkanych osób i same menele, i każdy daj daj daj.. masakra po prostu ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 17-08-2009, 10:02   

A ja wczoraj mialem okazje przespacerowac sie okolicami Słowackiego i tak naprzeciwko centrum ogrodniczego przy bramce leżą jakieś zwłoki sponiewierane, przechodze koło SM stoi auto miałęm wejść , odpuściłem.... Na parkingu koło Biedronki leży stały bywalec na ziemi obok wytatuowany gość który go głaszcze po głowie a obok jeszcze jeden, wszyscy wygladali na bardzo mocno zmęczonych.
Miasto wyludnione tylko po południu wielki korek aut ktore omijają szerokim łukiem obwodnice robiąc sobie tranzyt przez centrum Wieliczki.
Ja sobie dam rade ale dzieciaki, kobiety no nie wiem może być nieciekawie, zanim policja przyjedzie to juz zazwyczaj jest po zawodach.

Coś mi się wydaje że tamat jest nie do ruszenia... :/
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 20-08-2009, 20:48   

A może zrobić z tego mocny marketingowy punkt Wieliczki?!
Co powiecie na to:

Wieliczka - miasto meneli i pijaków.
Chlubimy się największym stężeniem żuli na kilometr kwadratowy - specjalnie hodowani przez władze miasta są wyjątkowo agresywni i nachalni.
Dlatego Wieliczka to idealne miejsce dla Twojej firmy na obóz "survivalowy". Wyjdź z auta, wyjmij pieniądze z bankomatu i wróć żywy do wozu. Podejmij wyzwanie!
Dla mniej odważnych proponujemy safari jeepem.
Wieliczka - tu Polskość leży pod płotem.
Wieliczka - tu nie przestajesz się bać.

Dodatek dla Amerykanów.:

Don't go to Bronx, go for the real thing.
Come to Wieliczka!

Dodatek dla Włochów.:
Zobaczyć Neapol i umrzeć. Zobaczyć Wieliczkę i przeżyć...
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 26-08-2009, 15:43   

Mietniowska City napisał/a:
Ostatnio dowiedziałem się o pierwszej ofierze "ataku żuli". Facet pobity leży w szpitalu,


I z tego co mi sie o uszy obiło jakiś czas temu już z niego nie wróci...
Czy ktoś może potwierdzić tudzież zaprzeczyć bo jeśli tak to bedziemy mieć pierwszy śmiertelny przypadek pobicia przez wielickich meneli ....
Nie róbmy dalej nic ...... :/
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 26-08-2009, 15:45   

To ja zadam Wam pytanie - czy ktokolwiek z Was spotykajac sie z aktami nekania przez "żulersów" wyjął telefon z kieszeni i wezwał straż miejską albo Policje ?
Każdy pisze ze widzi, ze są, że nękają ale nikt nic nie robi ?!
_________________
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 26-08-2009, 16:40   

w kronice policyjnej chyba nic nie było
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 02-09-2009, 22:30   

Tak, przemo. Zwykle jak widze jakies patologie robie uzytek ze swojej komorki. I wiem, ze wielu moich znajomych robi podobnie. Z doswiadczenia moge powiedziec, ze straz miejska reaguje, tzn przyjezda i nic nie robi. Policja raczej sie nie pojawia lub po kilku latach od wezwania. Niemniej nie trace animuszu.
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 02-09-2009, 23:44   

ArturSosin napisał/a:
robie uzytek ze swojej komorki. I wiem, ze wielu moich znajomych robi podobnie. Z doswiadczenia moge powiedziec, ze straz miejska reaguje, tzn przyjezda i nic nie robi. Policja raczej sie nie pojawia lub po kilku latach od wezwania.


Pozstaje jeszcze telefon do przyjaciela... ;)
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
Wieliczanin
Gość
Wysłany: 06-09-2009, 16:04   

Sam mnie taki menel kiedys zapytal czy mu dam kase na jak on to powiedzial ze nie bedzie mnie oszukiwal ze potrzebuje na jabola. Ja mu nie dalem. a poniewaz bylem blisko strazy miejskiej wstapilem i o zaistniałym fakcie powiadomilem na co pan w okienku zadal mi jedno pytanie: bedzie pan swiadkiem w rosprawie??? Nawet nie ruszyli sie z budynku....
ehh
 
     
Dzidek
Poprzecznia


Wiek: 48
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 127
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-09-2009, 17:04   

Wieliczanin napisał/a:
pan w okienku zadal mi jedno pytanie: bedzie pan swiadkiem w rosprawie???


Szkoda komantarza ......

A czy dziecka tez sie tak zapytają jesli dojdzie do jakiegos incydentu, na schodkach przy SP nr. 3 ?
Może warto zainteresować się co sie dzieje na prostej paleo sienkiewicza - sklep ogrodniczy Victus, podpowiem wystarczy odsłonić rolety i co jakis czas zerknąć...
Podpowiem że duzy ruch owej klientelli często panuje pod oknami SM czyli popularnej fontanny a koncząc na paleo sienkiewicza.
A o zaczepkach przy schodkach słyszałem wielokrotnie, sam nie doświadczyłem.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 06-09-2009, 20:17   

Po wielu telefonach na wielicka policje i straz miejska, po wypowiedziach policji na forum odczuwam tylko jedno.
Trzeba wyrobic konieczne limity a reszte mamy w nosie.
Kodeks drogowy jest lamany nagminnie, ale najprosciej ustawic sie na DK4 albo w trabkach.

Nic z tym nie zrobimy, poza tym, że bedziemy musieli zarabiac na emerytow po 15 latach pracy :)
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16