Poprzedni temat «» Następny temat
Wieliccy menele pod biedronką i cmentarzem
Autor Wiadomość
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-09-2009, 20:30   

oj przemo czepiasz się.. za takie pieniądze co oni zarabiają (tak naprawdę narażając swoje życie) też byś robił tylko limity.. ciągle tylko mają cięcia, braki i niedostatki, naród coraz biedniejszy więc więcej popełnianych przestępstw, a Ty byś chciał żeby ścigali nastolatków którzy bez kasku jeżdżą na skuterze, czepiali się każdego nagięcia przepisów (a sam na pewno kurczowo się ich trzymasz prawda? ;) ).. dajcie żyć chłopakom, a jak się nie podoba zawsze można napisać skargę, donos etc..

kolega Wieliczanin też odważny tylko w gębie.. skoro już tam poszedłeś na tą straż miejską to dlaczego nie chciałeś być świadkiem? strach? to zrozumiałe.. ale nie można nikogo oskarżyć stwierdzając fakt na posterunku.. co z tego żeby wyszli - zaraz menele by się rozbiegły, albo nawet stali i nic nie robili..

mnie się wydaje że to po prostu walka z wiatrakami.. taki urok naszego miasteczka i pewnie wielu innych.. pozostaje tylko grzecznie odmawiać ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 06-09-2009, 20:35   

wiesz to akurat kazdy moze napisac, wszedzie tna nekaja itd.
A czasy donosow sie skonczyly.

A co do mojego trzymania przepisow to powiem tyle ze chyba u mnie jest lepiej niz u wiekszosci
_________________
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 06-09-2009, 21:34   

Nie będę się wdawał w płytkie polemiki i bronił swojej firmy,bo też temu nie służy ten temat.Co do tych "legendarnych" meneli..."wszyscy słyszeli,ale mnie nikt nie zaczepił"...Ja też czytam o tym w necie i mnie również nigdy żaden nie zaczepił,no i co mam z tym fantem zrobić,normalnie aż mi głupio...nawet mi chyba nie przysługuje się w tym temacie wypowiadać, nie będąc "ofiarą" tych "gentalmanów"...co poddaję pod rozwagę "dyskutantom teoretykom" tego zagadnienia.
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 06-09-2009, 22:37   

Tsubasa napisał/a:
oj przemo czepiasz się.. za takie pieniądze co oni zarabiają (tak naprawdę narażając swoje życie) też byś robił tylko limity.. ciągle tylko mają cięcia, braki i niedostatki, naród coraz biedniejszy więc więcej popełnianych przestępstw,


Wzruszyłem się ich losem i ledwo tamuję łzy jak to czytam. :zly:

Skoro tak, to proponuję zamknąć na forum wątki dotyczące urzędników/funkcjonariuszy państwowych. Ulżyjmy im. W przeciwieństwie do nas, to się strasznie męczą.

No i jeszcze górnicy, stoczniowcy i hutnicy - też cięzko pracują w przeciwieństwie do reszty społeczeństwa, które spędza cały rok na Hawajach.

Tsubasa napisał/a:
żeby ścigali nastolatków którzy bez kasku jeżdżą na skuterze, czepiali się każdego nagięcia przepisów


Tak jest w USA. Grzeczni i czepliwi policjanci.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-09-2009, 22:41   

solniak napisał/a:


Tsubasa napisał/a:
żeby ścigali nastolatków którzy bez kasku jeżdżą na skuterze, czepiali się każdego nagięcia przepisów


Tak jest w USA. Grzeczni i czepliwi policjanci.


Solniak proszę cię.. poczytaj może jakie policjanci mają uprawnienia w USA i dopiero potem formułuj swoje myśli..

zaczynacie się wszyscy nawzajem nakręcać i narzekacie na wszystko i na wszystkich.. :D
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 06-09-2009, 22:46   

Tsubasa napisał/a:
zaczynacie się wszyscy nawzajem nakręcać i narzekacie na wszystko i na wszystkich..


Tak jakbyś nie zdawał sobie sprawy, że jutro poniedziałek. :)
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-09-2009, 22:52   

jednak wolałbym żeby była niedziela ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 07-09-2009, 07:37   

W wielu krajach nie tylko USA ludzie maja szacunek dla policji bo wytyka im co robia zle.
W polsce wytyka sie tylko to co sie zglosi telefonicznie i nie zawsze.
Przyklady mozna pisac godzinami, ale nie ma to najmniejszego sensu.

Moim zdaniem skoro policja powinna pelnic dzialania prewencyjne to w kazdym przypadku a nie wybranych.
Chocby ten kask, skoro goscia policja widziala i nic nie zrobila, to dala ciche przyzwolenie na cos takiego.
Tak samo jest z parkowaniem, jedzie radiowoz, a samochody pozostawialy przejscia chodniki, cokolwiek - nie widzialem jeszcze radiowozu ktory by sie zatrzymal i policjanci zwrocili by uwage.

Zaje biscie fajnie jest pracowac wykonujac tylko zlecenia przelozonych, ale w wiekszosci zawodow trzeba wykonywac troche wiecej i wlozyc troche siebie w to co wykonujesz.
Czasami mam wrazenie, że wlasnie tego brakuje policji, nic ponad to co jest zgloszone, wykryte, lub jest prykaz z góry.
_________________
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 07-09-2009, 08:52   

Cytat:
oj przemo czepiasz się.. za takie pieniądze co oni zarabiają (tak naprawdę narażając swoje życie) też byś robił tylko limity..
to nie jest dobry argument Tsubasa. Decydując się na daną prace wiesz ile będziesz zarabiał i jakie będziesz wykonywał obowiązki albo się godzisz na te warunki i wykonujesz swoja pracę należycie albo szukasz innego zawodu. Co do meneli pod biedronką tak jak tu ktoś wcześniej chyba napisał to w Biedronki interesie powinno być zadbanie o bezpieczeństwo swoich klientów.
Co do meneli ogólnie to trochę się czepiacie menele zawsze byli i będą , jak napisał Mada dopóki nie zrobią nic niezgodnego z prawem ,nikt nie może im nic zrobić. Jest to trochę żenujący widok oglądać ich ,szczególnie na drodze do szkoły dzieci (ja mam na myśli dworzec w Wieliczce ). Uważam że w tych miejscach Straż Miejska ( do nich chyba to należy) powinna zwiększyć uwagę. Co do pracy policji to nie ten temat ale fakt faktem Polacy sami sobie dają zezwolenie na łamanie prawa. Moim zdaniem mandaty ciągle za małe. Ja osobiście uważam że żyjemy w bezpiecznym mieście czy to zasługa policji, Straży Miejskiej, czy też nas mieszkańców to już rozstrzygnijcie sami.
_________________
Pozdrawiam
 
     
osmosis
Gość
Wysłany: 07-09-2009, 10:20   

Panowie ,jestescie bezradni jak dzieci .
Niech nikt nie mowi,ze nie jest wstanie dac menelowi "bolesny odpor"
Polecam szybkie chwycenie za nogi z przodu i powalenie na ziemie.
Ewentualnie zaparcie sie prawa noga o podloze i calym cialem i ramionami odepchniecie menela .
Pamietajmy, ze nic tak nie uspokoi menela jak obawa pobicia.
Menel przewaznie ma zlasowany mozg ,klopoty z koordynacja itd.
Nie badzmy dziewcmi .To my stamowimy prawo a jak menel zaczepi nas lub nasz rodzine to ..
Czasami trzeba spuscic komus łomot ...
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 07-09-2009, 10:45   

Osmos szkoda slow na komentowanie tego co napisales :<
Prymitywizm pelna gemba :)
_________________
 
     
osmosis
Gość
Wysłany: 07-09-2009, 12:14   

Przemo ,taka postawa jaka reprezentujesz zajmuje sie nauka zwana wiktymologia..
Istnieje w prawie pojecie obrony koniecznej .
Chcesz sie dac oszwabic menelom to daj .
Ja jestem zdania ,ze trzeba walczyc o rodzine .
Poradze cio jeszcze z mojego doswiadczenia ,ze jak podchodzi menel to udawaj swira
Mow do siebie ,ze jestes niewiarygodnie nabuzowany ,ze dzisiaj zrobisz łomot .Im wiecej wulgaryzmow tym lepiej .
Do menela zwracaj sie tak ,aby zrozumial .Mow mu przez "bucu " itd
Zaden szanujacy sie menel nie bedzie chcial zaczepiac swira po ktorym nie wiadomo co sie mozna spodziewac.
Panowie ,jeszc raz apeluje : zadem wersal z menelami .Nie czekac na Straz bo to nic nie da .z
Menel jest fizycznie nieporadny .Nie ma szans aby dorownal wam w starciu .
Wygrywa ten ,ktory jest zdecydowany .
Nie podchodzi do was to niech zostanie.
Zblizy sie blizej jak na wyciagniecie nogi - obrona.
Pamietam ,jakies kilkanscie lat temu po ulicy chodzil - jak okreslal go moj maly syn - zboczeniec i zaczepial dzieci .
Bylo to w zimie .Dostal odemnie kopa w nogi gumofilcami i od tego czasu nie bywa.
Szanowac prawo ale obrona konieczna jest prawem.
Jezeli nawet przekroczycie prawo ,ale zrobicie to w obawie o swoje lub swojej rodziny to nie podlegacie karze .
Co jest ? To menele maja nami rzadzic ?
Przemo ,Gadasz jak baba a nie mezczyzna !
koniec z obawianiem sie meneli .Prawo jest prawem !
 
     
osmosis
Gość
Wysłany: 07-09-2009, 12:23   

I jeszcze jedno .
We wszystkich cywilizacjach ,kobiety i dzieci byly pod szczegolna opieka mezczyzn .
Tonie statek ,kobiety i dzieci pierwsze ...
Nie pozwolmy aby w Krolewskim miescie Wieliczka jakikolwiek menel skrzywdzil te osoby .
jezeli widzicie cos zlego to interwencja.
To menel musi sie do nas dososowac a nie my do niego .
Koniec z biernoscia i biadoleniem ,ze Strarz czegos nie moze a Policja tez nie przyjedzie.
A menele ? Niechaj nienawidza ,byle by sie bali !
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-09-2009, 12:40   

osmosis, pożyczyć Ci mój strój Batmana?
 
     
osmosis
Gość
Wysłany: 07-09-2009, 13:57   

Nie trzeba .
Dobrze wygladam i jakos menele nie chca ze mna rozmawiac.
Kilka razy przechodzac przez peron zaczepiali mnie ale delikatnie .
Ja im tez delikatnie odpowiedzialem i zyjemy zw zgodzie.
Natomiast mam mala corke .
To jest moja corka .Zdaje sobie sprawe ,ze kazdy w zyciu ma tzw wielki egzamin .
Nagle czlowiek staje przed wielkim wyzwaniem .
Niech no ktory sprawi przykrosc mojej corce....
Bedac w szoku - usprawiedliwionym okolicznosciami - i w obawie przed utrata zycia - swojego lub swoich bliskich - pewnie bede probowal - przy pomocy byc moze niewspolmiernych do zagrozenia srodkow - powstrzymac napastnika przed lamaniem prawa.
Ale w takich pzypadkach mysle ,ze wielu ojcow zrobilo by to samo .
Doradcy mowia : jak nie musisz ,to nie walcz .
Unikaj zagrozenia .
Jak walczysz to tak ,aby zwyciezyc .
Generalna rada dla wielickich meneli ;moja rodzina zostawcie w spokoju .
A jak inni chca z nimi deilkatnie to ich wola.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16