Poprzedni temat «» Następny temat
Wieliczka: NIE dla sierpa i młota

Co sądzisz o propozycji utworzenia muzeum komunizmu w Wieliczce?
popieram
32%
 32%  [ 18 ]
popieram, lecz proponuję inny wystrój zewnętrzny
25%
 25%  [ 14 ]
nie mam zdania
5%
 5%  [ 3 ]
jestem przeciwna/y
30%
 30%  [ 17 ]
jedynie słuszną decyzję odmowną podjęły władze gminy poparte przez kombatantów, sołtysów i przewodniczących osiedli
5%
 5%  [ 3 ]
Głosowań: 55
Wszystkich Głosów: 55

Autor Wiadomość
zz1
Gość
Wysłany: 15-05-2008, 12:13   

przemo napisał/a:
Bo trzeba być tolerancyjnym.


przemo - nie odpowiedziałeś na moje pytanie, osadzasz mnie na jakiej podstawie ? Gdzie w mojej wypowiedzi znalazłeś fragment, który uprawnił Cię do stawiania takich zarzutów ?
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 15-05-2008, 12:37   

Takiej że dużej części młodych ludzi nei przeszkadza sierp i młot.
Duża część z nas pamieta te czas i źle je kojarzy ale chce swoim dziecią pokazać jak było i przed czym mamy ich chronić.

Zważ tez na to ze w Polsce istnieje wiele misjc gdzie sierp i młot jeszcze są widoczne jako relikty poprzedniej ekipy i nikt nie robi z tego powodu burzy w szklance wodu.

Tak skraje pogląd jak przedstawiasz skłoniły mnie do stwierdzenia ze chetnie będziesz sympatyzował skrajnie prawicującym organizacją próbującym zniszczyć wszystko co związane z "niestandardowymi" zachowaniemi, wyglądem.


Jeżeli uraziłem przepraszam , ale naprawde duzo potu wyaliśmy tu tłumacząc, że Pan Hankus chciał pokazać było epoke na wesoło a nie w spsób promocji tychże czasów.
Wiele napisaliśmy o tym jakie odczucia mamy i dlaczego to chcemy.
Sam Pan Hankus napisał i mówił w telewizji , że wystrój którego się czepiasz i wsponiany sierp i młot to była 1-sza wstepna wizualizacja i wcale przy niej nie stał murem.

Wystarczy żeby miasto zaczęło z nim rozmawiać.


A zainteresowanie tym muzem w chwili obecnej jest sporo większośc obcokrajowców zagląda do "małego domku " przy dembowskiego żeby zobaczyć jak żyło się w tym kraju naście lat temu.
_________________
 
     
gość
Gość
Wysłany: 15-05-2008, 20:08   

zz1 napisał/a:
Jak podają encyklopedie sierp i młot są symbolami komunizmu. Komunizm był dla wielu ludzi w Polsce tragicznym przeżyciem. Najbardziej dla tych, którzy doznali prześladowania i ucisku ze strony komunistycznego reżimu. Czy więc można się dziwić, że protestują przeciwko projektowi upubliczniania znienawidzonych SYMBOLI ?
Ja się nie dziwię.

Nie bardzo rozumiem, dlaczego niektóre osoby chcą wymazać komunizm z historii. Dlatego, że był to ustrój zbrodniczy trzeba o tym mówić i pokazywać przyszłym pokoleniom żeby właśnie nie zapomnieli.
Ale przede wszystkim:
Trzeba z żywymi naprzód iść,
Po życie sięgać nowe...
A nie w uwiędłych laurów liść
Z uporem stroić głowę.
Wy nie cofniecie życia fal!
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal!
Świat pójdzie swoją drogą.
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-05-2008, 22:04   

Cytat:
Myśleze z Twoimi poglądami nadawałbyś sie do rozklejania plaktów "zakaz pedałowania"
Cytat:
Bo trzeba być tolerancyjnym.

off topic...
Czy nie jest to sprzeczność? Należy być tolerancyjnym, dlatego nie są tolerowane poglądy, będące za zakazem pedałowania? :)
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 15-05-2008, 22:47   

Nie rozumiem do czego pijesz ? mamy tolerowac zachowania rasistowskie i antysemickie oraz homofobie ?
Jak Tobie to pasuje tok ok ja jestem przeciw
_________________
 
     
Zenek
Gość
  Wysłany: 16-05-2008, 10:17   

przemo napisał/a:
Nie rozumiem do czego pijesz ? mamy tolerowac zachowania rasistowskie i antysemickie oraz homofobie ?


Hasło "zakaz pedałowania" niesie treści antysemickie czy rasistowskie ????
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 16-05-2008, 10:25   

Doczytaj do końca to zdanie a się domyślisz o co chodzi :)
_________________
 
     
Zenek
Gość
Wysłany: 16-05-2008, 10:32   

przemo napisał/a:
Doczytaj do końca to zdanie a się domyślisz o co chodzi :)


Aaa, czyli chodzi Ci o homofobię. A ten "antysemityzm" i "rasizm" to po co wyciągasz ?

Bezmyślnie powielasz "zbitki propagandowe" z TV ?

Co ma piernik do wiatraka ?
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 16-05-2008, 10:37   

Nie przeklejami nic z TV
Poprostu pisze o tym ze łażą po wieliczce "łebki" łyse w moro i glanach rozklejając różne treści "typu zakaz...., swastyki itd. Z nimi mało kto walczy i ponoć oni według swoich intencji bronią słusznej sprawy.
Pozdrawiam
_________________
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 16-05-2008, 11:37   

Eksponatem Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie jest samolot Curtiss Export Hawk II Ernsta Udeta użyty do pokazów lotniczych z okazji Igrzysk Olimpijskich w Berlinie w 1936 r. Na ogonie samolotu umieszczona jest swastyka.

Czy na tej podstawie, zdaniem przeciwników umieszczania symboli komunizmu, maoizmu, nazizmu, hitleryzmu... a więc wszelkiej maści totalitaryzmów, Muzeum Lotnictwa Polskiego propaguje nazizm?

Czy większość amerykańskich filmów, których głównym wątkiem jest przemoc, gwałt, narkotyki, morderstwa promuje deprawację?

Czy filmy katastroficzne były genezą amerykańskiej tragedii z 11 września?

Swastyki nie wymyślił ani hitler, ani Anton Drexler. Używana była i jest na całym globie od tysiącleci. Ma także swoje pięć minut w polskiej heraldyce a także, o zgrozo, w polskich odznakach wojskowych z okresu międzywojennego. Czy posiadanie Odznaki 4 Pułku Strzelców lub Podhalańskiej korpusówki (1919-1939) z wyróżniającą się swastyką jest promowaniem nazizmu?

Sierpa i młota nie wymyślił ani stalin, lenin ani dzierżyński. Czy sierp i młot umieszczony w herbie narodowym Austrii promuje komunizm? Czy używane na działce sierpy i młotki mam utylizować, by nie promować komunizmu? Litości!
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 16-05-2008, 14:51   

Zdziwił mnie artykuł w drukowanej gazecie Panoramy mianowicie piszę się o negatywnej opinii prawnej, opinii komisji urbanistycznej, opinii urzędu radnych i na koniec zajmujący 2 kolumny Protest Sołtysów. Zdziwienie moje dotyczy tego iż gazeta powinna być bezstronna a tu słowa nie ma o Panu Hankusie o tym iż władze nie chciały z nim rozmawiać itd
Gazeta Panorama już dawno jest dla mnie niczym innym jak włażeniem do d ... władzą naszego miasta. Przykro tak patrzeć jak ludzie ( dziennikarza) nie potrafią wyrazić własnego zdania.
_________________
Pozdrawiam
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-05-2008, 11:43   

agga napisał/a:
Zdziwił mnie artykuł w drukowanej gazecie Panoramy


Rzeczony tekst dostępny tutaj:
http://mbc.malopolska.pl/...=11017&dirids=1

Zasadniczo nic odkrywczego w nim nie ma. Jest to powtórzenie tego co już tu cytowano.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
gość
Gość
Wysłany: 17-05-2008, 18:45   

Z internetu z przeszłości:
Uczestnicy I Forum powołali, celem koordynacji dalszych przedsięwzięć środowiska, Społeczną Radę Podziemnych Tras Turystycznych w Polsce w składzie:
1. Józef Piksa - Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Głuszyca
2. Barbara Zapadlińska - Specjalista ds. Reklamy KS "Wieliczka" TT
3. Jerzy Roszkiewicz - właściciel firmy BUT GACEK w Krakowie
4. Józef Tworek - współwłaściciel firmy ChPK "Labirynt" w Chełmie
Czy to nasza gwiazda Panoramiczno-Powiatowo-Wazelinowa?
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-05-2008, 12:27   

Coś jeszcze o PRL-u w Wieliczce:

http://www.gloswielicki.pl/nt8501.html

Głos Wielicki napisał/a:
Przystanek Wieliczka Rynek

(...) Gdy stoimy na peronie od razu widać, że lata świetności stacja dawno już ma za sobą, a inwestycje przez lata omijały ją szerokim łukiem. Odrapana elewacja budynku, odpadający tynk i widok na kosze na śmieci to pierwsze, co rzuca się w oczy, gdy wysiadamy z szynobusu. Na peronie ogarnia nas nostalgia na widok przekrzywionego betonowego kwietnika, który mógłby znaleźć należne mu miejsce w Muzeum PRL-u. Niestety, leży na środku peronu niezagospodarowany, a ktoś niesłusznie uznał go za kosz na śmieci.
(...)
– Próbowałam czegoś się dowiedzieć w Urzędzie Miasta ale nic to nie dało. Przez długi czas próbowałam spotkać się z burmistrzem ale pan burmistrz jest tak zajęty, że aż nieuchwytny. Skierowano mnie do pana Lassoty, który jest Pełnomocnikiem ds. Inwestycji ale okazało się, że on nic nie wie. W tej chwili pozostało nam tylko czekać. Wygląd dworca i okolic daje jasną odpowiedź na pytanie, dlaczego władze Wieliczki nie chcą zgodzić się na utworzenie Muzeum PRL-u (Głos Wielicki Nr 4, „Kto się boi PRL-u”). Po co robić konkurencję, jedno już jest. (...)
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 30-05-2008, 22:13   

master7 napisał/a:
Wygląd dworca i okolic daje jasną odpowiedź na pytanie, dlaczego władze Wieliczki nie chcą zgodzić się na utworzenie Muzeum PRL-u (Głos Wielicki Nr 4, „Kto się boi PRL-u”). Po co robić konkurencję, jedno już jest. (...)

Żenujący wygląd dworców i przystanków PKP między Krakowem, a Wieliczką poruszałem już w tym temacie. Każdy z nich jest promocją komunizmu, a gdyby je przyozdobić sierpem i młotem, waliłyby doń tłumy turystów. Zamiast do kopalni. Bez biletów i przewodników.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 18