Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana dostawcy prądu
Autor Wiadomość
Tardas Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 22-09-2007, 13:37   Zmiana dostawcy prądu

Cytat:
Uprzejmie informujemy, że ENION S.A. jako operator systemu dystrybucyjnego, zobowiązany przepisami ustawy Prawo energetyczne, z dniem 1 lipca 2007 r. wydzielił działalność związaną z obrotem energią elektryczną do spółki zależnej ENION Energia Sp. z 0.0. Jednocześnie, zgodnie z przepisami ww. ustawy, ENION Energia Sp. z 0.0. od 1 lipca 2007 r. stała się stroną umów, których przedmiotem jest sprzedaż energii elektrycznej oraz świadczenie usług dystrybucji.
Za zobowiązania wynikające z umowy powstałe do dnia 30.06.2007 roku odpowiadają solidarnie ENION S.A. i ENION Energia Sp. z 0.0.
Zmiany te stwarzają możliwość swobodnego wyboru sprzedawcy energii elektrycznej.Takiej treści pismo dostałem właśnie z ENIONu.
Czy w Wieliczce można zrezygnować z usług tej firmy i wybrać innego dostawcę prądu? A może to tylko złudzenie, że rynek został uwolniony, bo po prostu nie ma nikogo opróćz ENIONu w naszym mieście?

Kiedy podpisywałem umowę o świadczenie usług przez ENION to zaskoczony byłem obsługą klientów przez Panią w okienku. Dawała czytelne sygnały, że przeszkadzam jej w wypełnianiu obowiązków służbowych i że tak naprawdę w najmniejszym stopniu ENIONowi nie zależy żebym płacił im za prąd. Łaskawie ta Pani wreszcie mnie obsłużyła. Prawdopodobnie chodziło o to, żebym ich po rękach całował i piał pochwalne pieśni bo mi prąd podłączyli :D

Jeśli dzisiaj mógłbym zrezygnować z usług ENIONu i podpisać umowę z firmą, gdzie pracownicy są mili, profesjonalni i zaangażowani w sprawną obsługę klienta, to chętnie bym to zrobił :-) Taniej nawet nie musi być, po prostu chciałbym przestać żywić firmę, gdzie lekceważą swoich klientów. Jakieś szanse?
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
rakocz
SztygarDołączył: 01 Mar 2007
Posty: 64
Wysłany: 22-09-2007, 15:11   

z tego coja sie orientuje to to chodzi o TYLKO o zmiane dostawcy energii, czyli można sobie np kupić energie dajmy na to w elektrowni Ostrołęka, albo Kozienioce bo tam bedzie ona np tańsza o 2 grosze. nie ma zadnego problemu. jest tylko takie małe ale, bo w tej cenie którą my płacimy jako odbiorcy jest coś takiego jak przesył :) bo jakoś ta energia musi nam być dostarczona. tak wiec im dalej tym wiecej bedziemy płacić za przesył który jest i w naszym regonie w gestii enionu i tego nie zmieni sie.
wychodzi na to że jeżeli w tych elektrowniach zapłacimy za energie o 2 gr taniej niz teraz to mozemy za przesył zapłacic 4 gr więcej niz teraz boodległość od tej elektrowni którą sobie wybraliśmy jest zdecydowanie większa niż ta co mamy teraz :) opłaca sie heheh
a tak czy inaczej bedziemy sie rozliczać z Enionem :) bo innego sposobny nie ma :) to Enion taak naprawde bedzie nam przesyłał swoją energie bo przecież nie da sie odróżnić która gdzie była wytworzona tylko na rachunku bedziemy mieć cene tej elektrowni która sobie wybierzemy i automatycznie odpowiednią do do odległości cene za przesył od enionu (który muszi nam ją dostarczyć rozliczając sie po drodze z innymi spółkami energetycznymi tych terenów prazez które nasza energia pobiegnie).
jak dlamnie to jest i tak pic na wode no ale ... takie są wymogi bo klient teraz ma wolny wybór :)

nie wiem czy to dokładnie wyjaśniłem ale myśle że rozumiecie co co mi chodzi :)
 
     
Tsubasa Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-09-2007, 17:35   

przykladowo mozecie sobie popatrzec:

http://www.vattenfall.pl/...wybxr/index.jsp
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Asia
Gość
Wysłany: 25-09-2007, 21:54   

hehehe panie faktycznie do milych nie naleza ale mialam z nimi do czynienia tylko dwukrotnie, natomiast bardziej irytuja mnie ciagle przerwy w dostawie pradu, nie tylko ciezko cokolwiek zrobic bez pradu, to potem programowanie tych wszystkich urzadzen...
 
     
master7 
HysinboldOsiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-12-2007, 08:33   

Ciekawy artykuł dla tych co zastanawiają się jak to jest że "elektrownia" ostatnio przysłała po dwie faktury.

http://miasta.gazeta.pl/k...1.html?skad=rss

Gazeta.pl napisał/a:
O co chodzi z tymi fakturami za prąd?

Do klientów Enion Energii przychodzą sprzeczne faktury. Z jednych wynika, że część z nich ma nadpłatę, z innych - że trzeba dopłacić za energię elektryczną. Czytelnicy zastanawiają się, jak powstało takie zamieszanie i co z nim zrobić.
Zaczęło się od tekstu opublikowanego w "Gazecie" w ubiegłym tygodniu. Po tym, jak napisaliśmy o sprzecznych fakturach i braku jasnej informacji co do ich zawartości, Czytelnicy zwrócili się do nas z prośbą o wyjaśnienie sytuacji.

- Dostałem tylko jedną fakturę, choć z pisma przewodniego wynikało, że powinienem otrzymać dwie. Nie przysłano mi faktury z rozliczeniem do 1 lipca. Z moich obliczeń wynika, że będę tam miał niedopłatę - pisze jeden z Czytelników na forum "Gazety". - Dzwoniłem do biura obsługi z prośbą o przysłanie faktury za okres od maja do lipca, bo takowej nie otrzymałem, a chciałbym zapłacić, tylko nie wiem dokładnie ile. Pani była zdziwiona, że nie mam faktury, i oświadczyła, że natychmiast ją drukuje i przesyła. Minęły dwa tygodnie, a faktury nie ma. Nie wiem, czy wyłączą prąd, czy przyślą komornika - zastanawia się. Kolejny z Czytelników dodaje: - Nie było ani słowa wyjaśnienia. Po prostu faktura do zapłacenia i tyle. Ja nie zapłacę, dopóki mi nie wyjaśnią, o co chodzi.

- Odmówiłem firmie płacenia rachunków - mówi pan Andrzej, który również zgłosił się do redakcji z prośbą o wyjaśnienie sytuacji. - Piszę do Enion SA, a odpowiedź otrzymuję od Enion Energia. Mówią mi, że zmiana przepisów ich zaskoczyła i nie mieli czasu poinformować o wszystkim klientów, to jednak nie powinien być mój problem - dodaje i zaznacza, że wiele jest nieporozumień związanych chociażby ze zmianą numeru konta na wpłaty. - Zmieniła się jedna cyfra, mało kto to zauważy, a skutek będzie taki, że klienci będą wpłacać pieniądze na stare konto i kwoty te będą zwracane, a w firmie powstanie jeszcze większy bałagan - tłumaczy.

Zaczęło się od tego, że od 1 lipca dostawca energii elektrycznej Enion SA podzielił się na dwie firmy: Enion SA i Enion Energia Sp. z o.o. - Każdy klient otrzymał od nas informację o zmianach w firmie dołączoną do faktur - mówi Elżbieta Bukowiec z Enion Energia Sp. z o.o. i podkreśla, że podział musiał nastąpić, bo takie są nowe przepisy obowiązujące w całej UE. - W związku z tym konieczne są też zmiany przy rozliczeniach z naszymi klientami. Dotychczas rozliczali się oni z firmą Enion SA, a teraz obsługę płatności przejęła firma Enion Energia - wyjaśnia. - Zmieniły się również numery kont, na które należy wpłacać pieniądze - dodaje i zaznacza, że informacja o tym również dotarła do odbiorców energii.

A co z zamieszaniem z nadpłatami i niedopłatami? - Do 30 czerwca klienci rozliczali się z Enion S.A. Faktury od 1 lipca pochodzą już z firmy Enion Energia. - wyjaśnia Bukowiec. - Jeśli ktoś ma nadpłatę w Enion, może pisemnie zadysponować swoimi pieniędzmi, mogą one zostać mu zwrócone lub zaksięgowane na poczet przyszłych opłat w Enion Energia. Ale to każdy klient musi zrobić sam, ponieważ nie możemy za niego dysponować jego pieniędzmi - dodaje.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków

_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Tsubasa Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-12-2007, 10:29   

dokladnie.. tyle ze w Krakowie zadna baba w biurze obslugi tego klientowi nie doradzi.. ja bylem w wieliczce w biurze i od razu dostalem formularz reklamacji - po wypelnieniu przyszlo nowe rozliczenie.. nadplaty mialem tyle ze nastepny rachunek za prad zaplace dopiero w lutym :D
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Madafaker 
MinaDołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 15-04-2014, 12:00   

Plus napisał/a:
Prąd od Plusa dla klientów indywidualnych!

Rewolucja w sprzedaży energii elektrycznej!

Oferta Plusa to atrakcyjna cena i rachunek prosty i przejrzysty jak za telefon.

Plus rozpoczyna sprzedaż prądu dla wszystkich chętnych na terenie całej Polski.

Prąd od Plusa to bardzo atrakcyjna opłata za kWh, prosty i przejrzysty rachunek oraz minimum formalności. Wprowadzamy całkowicie nowy na polskim rynku abonamentowy model sprzedaży prądu, w którym klient wybiera odpowiadający mu abonament z pakietem energii i płaci za tyle, ile jej zużył.


Skorzystanie z oferty energii elektrycznej od Plusa jest bardzo proste. Zasady zmiany sprzedawcy są maksymalnie uproszczone i wszystkie formalności zostaną przeprowadzone w imieniu klienta przez pracowników Plusa. Prąd od Plusa, to:
• Atrakcyjna stawka za kWh, z gwarancją niezmienności w trakcie trwania kontraktu– kupując energię w Plusie, można zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych rocznie!
• Zniżka dla klientów Plusa i Cyfrowego Polsatu– specjalne stawki dla osób korzystających z innych usług Plusa i Cyfrowego Polsatu, dzięki czemu można mieć nawet 240 zł oszczędności!
• Jedna oferta energii w całej Polsce– takie same, korzystne warunki bez względu na to, gdzie się mieszka!
• Jedna prosta faktura– po raz pierwszy w Polsce rachunek za prąd jest tak samo prosty i przejrzysty jak za telefon!
• Dostępność informacji i możliwość zakupu blisko domu– blisko 1200 punktów sprzedaży Plusa i Cyfrowego Polsatu na terenie całego kraju, w których można zasięgnąć informacji, dokonać zakupu i mieć zapewnioną obsługę klienta! Od 15 kwietnia oferta będzie dostępna w punktach sprzedaży Plusa, a od maja w punktach Cyfrowego Polsatu.

Inni dostawcy energii podają w ulotkach skomplikowane stawki i nie mówią klientom wprost ile wyniesie miesięczny rachunek za prąd. Plus wprowadza jasną zasadę - klient przez cały czas trwania umowy płaci stałą miesięczną opłatę za pakiet energii. Oferta zbudowana została według sprawdzonych i jasnych zasad znanych wszystkim z usług telekomunikacyjnych:
1. Klient wybiera miesięczny pakiet energii (paczka kWh) i płaci stały abonament przez cały okres 24-miesięcznej umowy. Do wyboru są pakiety z paczkami energii od 100 kWh do 2000 kWh.
2. W przypadku przekroczenia przez klienta pakietu energii nie traci on dostępu do usługi, a dodatkowe zużycie zostanie ujęte na najbliższej fakturze rozliczeniowej według tych samych stawek, które obowiązują w pakiecie.
3. W razie niewykorzystania pakietu na koniec okresu rozliczeniowego, niezużyta energia jest przeliczana na złotówki i przechodzi na kolejne okresy rozliczeniowe pokrywając nowe zobowiązania albo jej wartość zostaje oddana klientowi w formie gotówki lub przelewu.
4. Abonament za pakiet jest naliczany „z góry", a okres rozliczeniowy następuje co 6 lub 12 miesięcy, w zależności od decyzji klienta.
5. W trakcie całego okresu rozliczeniowego niewykorzystane pakiety sumują się na wzór przechodzenia minut z miesiąca na miesiąc.


Źródło:
www.plus.pl
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
sprox
Mina


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 1256
Wysłany: 16-04-2014, 16:32   

Plus to cudowna firma. Przenosilem ostatnio nr tel od nich do "innego operatora".
Przepisy mowia, ze maja mnie wylaczyc w ciagu 30dni. Wylalczyli po 50 i tak wykombinowali, ze byl to 2 dzien nowego okresu rozliczeniowego.
Sprytne, bo za te 2 dni nowego okresu przyslali fakture za caly okres.

Wykonuje wiec tel na infolinie i panienka mowi, ze taki jest system i zostanie wykonana korekta faktury i zwrot nadplaty, z tym, ze oni nie beda wiedziec czy maja dokonac zwrotu na rachunek (a bylo tam ustanowione polecenie zaplaty) czy moze przekazem pocztowym (sic!). Dlatego pan konsultant zadzwoni za miesiac i sie dowie jak dokonac zwrotu.
Oczywiscie nikt nie zadzwonil, korekty nie przyslali, pieniedzy nie oddali.
Ja zadzwonilem (16 minut czekania na polaczenie z konsultantem). Mily pan powiedzial, ze Plus sam z siebie nie oddaje klientom nadplat, chyba, ze klient tego zazada (podwojne sic!)
Strach powierzyc im jeszcze zarzadzanie pradem.
_________________
Unión Europea nos trae por la calle de amargura.
European Union brings us down the street of bitterness.
 
     
przemo 
Żupa solnaOsiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 16-04-2014, 18:16   

Cytat:
Plus to cudowna firma. Przenosilem ostatnio nr tel od nich do "innego operatora".
Przepisy mowia, ze maja mnie wylaczyc w ciagu 30dni. Wylalczyli po 50 i tak wykombinowali, ze byl to 2 dzien nowego okresu rozliczeniowego.

Wątpię aby tak było, musiałeś zbyt późno złożyć wypowiedzenia, albo jakieś formalności zostały zawalone.
W przypadku takiej sytuacji UKE nakłada karę na operatora, który nie wypuścił numery zgodzie z obowiązującymi normami.
Cytat:
Sprytne, bo za te 2 dni nowego okresu przyslali fakture za caly okres.

Nie płacisz , składasz skargę do UKE i odwołanie do plusa. Uznaja na 100 %
Cytat:
Wykonuje wiec tel na infolinie i panienka mowi, ze taki jest system i zostanie wykonana korekta faktury i zwrot nadplaty, z tym, ze oni nie beda wiedziec czy maja dokonac zwrotu na rachunek (a bylo tam ustanowione polecenie zaplaty) czy moze przekazem pocztowym (sic!). Dlatego pan konsultant zadzwoni za miesiac i sie dowie jak dokonac zwrotu.

takie rzeczy ustala się na piśmie.
Cytat:
Oczywiscie nikt nie zadzwonil, korekty nie przyslali, pieniedzy nie oddali.

Pismo do UKE, ponowna reklamacja, postraszenie sądem i UOKiK.
Cytat:
Ja zadzwonilem (16 minut czekania na polaczenie z konsultantem). Mily pan powiedzial, ze Plus sam z siebie nie oddaje klientom nadplat, chyba, ze klient tego zazada (podwojne sic!)
Strach powierzyc im jeszcze zarzadzanie pradem.

Tak się kończy jak korzysta sie z infolinii. Składaj reklamacja powiadom UKE i poproś o kontrole procesu przejścia Twojego numeru. Gwarantuje Ci zwrot kasy i przeprosiny na piśmie :)
_________________
 
     
Madafaker 
MinaDołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 16-04-2014, 18:40   

Na chwilę obecną trzeba traktować zagadnienie w kategoriach "ciekawostki", brak zasadniczych konkretów, oraz odniesienia do oferty pozostałych dostawców energii elektrycznej, nie pozwala na rzetelną ocenę konkurencyjności...
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12