Poprzedni temat «» Następny temat
Paliwo w Wieliczce.
Autor Wiadomość
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19-12-2008, 22:40   

anhelli: to ze ci reduktor padl po 5 latach to raczej norma jest.. kazdy gaz jet czyms zanieczyszczony.. zwlaszcza jak instalacja podcisnieniowa..

zreszta ile ludzi tu sie wpisuje to tyle opinii o stacjach .. ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Reklama 
Kopacz


Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 9
Wysłany: 20-12-2008, 20:11   

moim zdaniem lotos jest ok a na dodatek mila obsługa
 
     
gość
Gość
Wysłany: 26-01-2009, 14:20   

na Lotosie paliwo jest dobrej jakości , problem jest z jego ilością np:proponuję zatankować 5 litrów do kanistra 5 litrowego mnie w lecie do kosiarki weszło do firmowegokanistra ESSO7.5 litra jeśli chodzio Orlen na Kościuszki to w paliwie VERVA 98 jest woda a co do stacji przy dawnym młynie to tamtejsze paliwo strasznie cuchnie oraz ciśnienie z pistoletu jest bardzo duże , na Sierczy paliwo jest słabe bo pochodzi z Trzebini , a oni kombinują z biopaliwami w cudzysłowiu ogólnie dobre stacje to stacje nowe shel lub statoil a najgorsz w okolicy jest stacja na Jerzmanowskiego co tam w okolicy chyba w scie .
Polkie stacje oferują paliwo o zmniejszonej liczbie oktanów to pół biedy gorzej kiedy pojawia się w nim woda i ropa To tyle z moich wieloletnich obserwacji. Bliska jest niezła tylko za daleko.
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 26-01-2009, 14:30   

przemo napisał/a:
W ostatni piatek jadac na slowacje na szybciocha zatankowałem na naszym Orlenie.
Nalałem ok 25 litrów 95 bezołowiowej.
Po przejechaniu ok 150 KM silnik zaczla działac z takimi dziwnym dzwiekami ze zastanawialem sie czy nie bedzie konieczna jazda do serwisu.
auto prawie gaslo przy ruszaniu na skrzyzowaniach itd itp.
Wrocilem do krakowa dolalem na statoilu 98 bezsiarkowe i po przejechaniu ok 50 km wyrównalo sie wszystko.

Wnioski:Przypuszczam ze Pan właściciel Orlenu dolewa jakiegos badziewia.
Proponuje omijac szerokim łukiem i nadal polecam Paliwa na statoilu szczegolnie z serii Supreme czyli bezsiarkowe :)


heh.. przemo przyznaje sie do bledu..

zatankowalem na orlenie (z racji przymusu) no i na baku przejechalem 400km (normalnie wychodzi jakies 550).. kicha na maxa, nie wiem co tam dolewaja do benzyny ale nawet auto mialem jakies takie zmulone..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
sierot 
Kierat konny


Wiek: 40
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 414
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 27-01-2009, 00:03   

gość napisał/a:
na Lotosie paliwo jest dobrej jakości , problem jest z jego ilością np:proponuję zatankować 5 litrów do kanistra 5 litrowego mnie w lecie do kosiarki weszło do firmowegokanistra ESSO7.5 litra

Ale jeśli za każdym razem dojeżdżam na stację, mając przejechane jakieś 70km na rezerwie, i za każdym razem wchodzi mi 46 litrów z dokładnością +/- 1, to chyba jest w porządku? ;)
 
 
     
puko
Gość
Wysłany: 28-01-2009, 21:52   

z racji przymusu tankowania na fakturę , tankuję tam gdzie jestem w komputerze , orlen Wielicki dostateczny , lotos dobry , ekspres plus - dobry , bp - bardzo dodry to oceny jakości paliwa - ceny są różne , ale bp zdecydowanie najdroższe , na paliwie bp przejeżdżam nawet 15 % więcej , a tankuję zawsze dopełna !!!!!!!!
 
     
bushi
Gość
Wysłany: 30-01-2009, 13:39   

Bp faktycznie najdroższy, ja jestem wierny Lotosowi
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-01-2009, 16:00   

Nie potwierdzam z orlenem. Zatankowałem ostatnio na statoil i tak jak i na orlenie ok. 800km do momentu zaświecenia rezerwy.
W dodatku statoil odpada przez durny format faktur, giną mi by myślę, że to paragon;)
Sprawdzę jeszcze na bp.
 
     
puko
Gość
Wysłany: 30-01-2009, 20:03   

Zastanawiam się jaki XXX wymyślił drukowanie faktur na taśmie fiskalnej , pewnie jeszcze pobrał za to premię , ja faktury z statoil przypinam do kartek ksero bo zaraz je mi gdzieś wcina , mamy ten sam problem. Lotos mnie jakoś nie powalił na kolana jakością swoich paliw ani obsługą , chociaż jest najbliżej centrum miasta.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 30-01-2009, 20:44   

Popatrze na wielkosc drukarek formatu A4, ile zajmuja miejsca i ze potrzebuja dodatkowych kabli ktore moga sie nie zmiescic.
A dla US wydruk jest wydruk :)
_________________
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-01-2009, 10:29   

A wystarczy go zostawić na słońcu w samochodzie i papier znów nadaje się do wykorzystania ;)
Może kiedyś będzie tak, że podam maila na stacji benzynowej,a oni tam wyślą fakturę...
heh
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 31-01-2009, 15:21   

uuuuu wątpie :)
Niestety dokumenty księgowe nie moga być przesyłane drogą elektroniczna w naszym kraju ( oficjalnie ), no chyba, że firma ma specjalne pozwolenia od US :)
_________________
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 11-02-2009, 11:55   

Cytat:
W przypadku oleju napędowego wymaganiom nie odpowiadało 4,23 proc. próbek (w 2007 r. było to 0,62 proc.), a wlewanej do baków benzyny – 4,18 proc. (rok wcześniej 2,36 proc.). Fot. Maciej Pobocha

Przeprowadzona w 2008 r. po raz pierwszy w całej Polsce kontrola jakości autogazu wykazała nieprawidłowości na 5,81 proc. sprawdzonych stacji. Najwięcej zastrzeżeń dotyczyło punktów sprzedających LPG w woj. opolskim (20 proc.), a żadnych nie wysunięto w stosunku do stacji w woj. kujawsko-pomorskim, małopolskim, podlaskim i warmińsko-mazurskim.

Inspekcja Handlowa przeprowadziła również kontrole stacji, na które napłynęły skargi kierowców, wytypowane przez policję oraz tych, na których w poprzednich latach stwierdzono nieprawidłowości. W takich przypadkach zakwestionowano 7,45 proc. próbek oleju napędowego i 4,86 proc. benzyn. Najmniej odstępstw od wymagań jakościowych zanotowano w woj. lubelskim (1,75 proc.), a najwięcej w woj. świętokrzyskim (19,23 proc.).

W wyniku przeprowadzonych w 2008 r. kontroli Inspekcja Handlowa skierowała do prokuratur 158 zawiadomień o podejrzeniu popełniania przestępstwa. Dotychczas wszyto postępowania w 115 przypadkach.

Przyczynami, dla których paliwa nie spełniają wymaganych norm, są m.in.: mieszanie oleju napędowego z tańszym od niego olejem opałowym i dolewanie do benzyny półproduktów nieobjętych akcyzą, takich jak rozpuszczalniki przemysłowe czy benzen.

Co powoduje złe paliwo?



W przypadku zatankowania benzyny złej jakości możliwe są:

- detonacyjne spalanie paliwa powodujące uszkodzenie elementów silnika, tzw. spalanie stukowe

- problemy z uruchomieniem silnika, zaburzenia jego pracy, a nawet nagłe unieruchomienie;

- nadmierne zużycie silnika na skutek rozcieńczenia oleju silnikowego ciężkimi frakcjami paliwa,

- skrócona żywotność katalizatora, a w konsekwencji w wielu nowoczesnych silnikach zakłócenie pracy systemu sterowania dawką paliwa i problemy z właściwą pracą jednostki napędowej.



W przypadku zatankowania oleju napędowego złej jakości możliwe są:

- wzrost zużycia paliwa i nadmierny hałas silnika;

- zmniejszenie mocy;

- rozcieńczanie oleju silnikowego i w konsekwencji nadmierne zużycie silnika;

- korozja elementów silnika i układu paliwowego.



Lista skontrolowanych stacji na stronie http://www.uokik.gov.pl/p..._jakosci_paliw/

Całość tu :http://www.motofakty.pl/artykul/uwaga_na_paliwo.html
_________________
 
     
zenon
Gość
Wysłany: 11-02-2009, 12:51   

[quote="przemo"]Niestety dokumenty księgowe nie moga być przesyłane drogą elektroniczna w naszym kraju ( oficjalnie ), no chyba, że firma ma specjalne pozwolenia od US :) [/quot]


To nie jest prawda. W Polsce kilka tysięcy firm już dziś przesyła dokumenty księgowe wyłącznie drogą elektroniczną. Nie potrzeba na to żadnych zezwoleń z US. Temat reguluje Rozporządzenie Min.Fin z 2005. Czytać przemo, dużo czytać :D
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 11-02-2009, 15:50   

A widzisz teraz czytam to co napisałem i źle napisałem, miało być przetrzymywać.
Bo zdaje sie ze zeskanowana faktura nie ma takich samych mocy dla kontrolerów jak papier.
Spotkałem się kiedyś z takim kłopotem w Polmosie Białystok :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez przemo 11-02-2009, 15:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 16