Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
31-01-2011, 09:16
SMRÓD Z BARYCZY
Autor Wiadomość
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 16-01-2014, 21:21   

master7 napisał/a:
Jeśli dotacji nie będzie, poszukamy innych źródeł finansowania tych prac - zapewnia urzędnik.

Już znaleźli ;) :

Stowarzyszenie Metropolia Krakowska będzie zdobywać unijne fundusze
Cytat:
Kraków i sąsiednie gminy chcą wspólnie pozyskiwać unijne fundusze na ważne dla regionu inwestycje. W tym celu powstanie stowarzyszenie Metropolia Krakowska - poinformował we wtorek urząd miasta Krakowa.

Stowarzyszenie, oprócz Krakowa, skupiać będzie przedstawicieli 13 gmin: Biskupice, Igołomia-Wawrzeńczyce, Kocmyrzów-Luborzyca, Liszki, Michałowice, Mogilany, Niepołomice, Skawina, Świątniki Górne, Wieliczka, Wielka Wieś, Zabierzów, Zielonki.

Międzygminne stowarzyszenie Metropolia Krakowska zamierza realizować terytorialne przedsięwzięcia wspólnie z województwem małopolskim.

Przedstawiciele samorządów spotkali się we wtorek w magistracie, aby uzgodnić statut stowarzyszenia Metropolia Krakowska. Na przystąpienie do niego muszą się zgodzić rady poszczególnych miast i gmin. "Po przyjęciu uchwał przez poszczególne samorządy rozpocznie się procedura rejestracji stowarzyszenia" - poinformował po spotkaniu zastępca prezydenta Krakowa Tadeusz Trzmiel.

Międzygminnym stowarzyszeniem będzie kierować zarząd z prezydentem Krakowa na czele. W jego skład wejdą też zastępca prezydenta oraz burmistrzowie Wieliczki, Zabierzowa oraz Świątnik Górnych.

Podczas spotkania uzgodniono, na co stowarzyszenie Metropolia Krakowska będzie pozyskiwać unijne środki. "Chodzi o wspólne przedsięwzięcia, finansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego" - mówił Trzmiel i dodał, że mają to być zadania ważne zarówno z punktu widzenia miasta, jak i gmin. Dofinansowane projekty nie będą mogły być oderwanymi od siebie, punktowymi inwestycjami, lecz wzajemnie powiązanymi i komplementarnymi projektami.

Gminy skupione w nowym stowarzyszeniu chcą realizować zadania za kwotę ok. 230 mln euro, czyli za blisko 1 mld zł. Najwięcej z tych środków - 55,7 proc. - ma być przeznaczone na transport, czyli budowę dróg, kolei aglomeracyjnej i tzw. transport niskoemisyjny, np. parkingi, ścieżki rowerowe. Prawie 24 proc. mają pochłonąć zadania związane z usługami publicznymi (zdrowie i edukacja) i rewitalizacją ubogich obszarów miejskich i wiejskich. 20,4 proc. kwoty ma być przeznaczone na niską emisję.

Stowarzyszenie Metropolia Krakowska powinno rozpocząć działalność mniej więcej za pięć miesięcy.
źródło: http://www.wieliczka.eu/p...e_fundusze.html

Ponieważ większość gmin-członków stowarzyszenia będzie szalenie zainteresowana budową kolei aglomeracyjnej, pożre ona gro wirtualnych środków. Dzięki temu z Sawiczewskich, Krzyszkowickiej, Kasztanowej będzie kiszka. Wyborcza.

Cytat:
Stowarzyszenie Metropolia Krakowska powinno rozpocząć działalność mniej więcej za pięć miesięcy.

Wejdziemy wówczas w gorący okres przedwyborczy i będziemy obiecywać, oj będziemy!
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 06-05-2014, 10:21   

Będzie bezpieczniej przy drodze na wysypisko w Baryczy
Cytat:
Mniej śmieciarek i bezpieczniej ma być na ul. Krzyszkowickiej w Wieliczce, którą poruszają się samochody, jadące do wysypiska śmieci w Baryczy. Ruch przejmie wkrótce ul. Sawiczewskich. Wreszcie są pieniądze na jej remont i likwidację osuwiska. Ale to nie rozwiąże wszystkich problemów. Mieszkańcy z okolic Baryczy zgłosili ponad pięćset uwag do nowego studium zagospodarowania wysypiska.

więcej, materiał wideo: http://www.tvp.pl/krakow/...aryczy/15073955
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 15-10-2014, 11:27   

Pod hasłami:
    Wasze plany = nasza strata, tracimy miliony.
    Zamknijcie śmietnisko Barycz.
    Nie pozwolimy dłużej nas truć.
protestują dzisiaj na drodze dojazdowej od wysypiska zjednoczone siły Rajska, Soboniowic, Kosocic i Baryczy.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 15-10-2014, 14:00   

Tylko po co ?
Skoro spalarnia się już buduje, skoro prace idą niezłym tempem, skoro ruszyła budowa s7 ?

Moim zdaniem w obecnej chwili takie coś nie ma głębszego sensu :(
_________________
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 15-10-2014, 14:14   

przemo napisał/a:
nie ma głębszego sensu

wybory?
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 15-10-2014, 14:39   

Możliwe, ale z mojego punktu widzenia jest to czyste pieniactwo w obecnej chwili.
Osiągnięto kompromis w sprawie spalarni zwierząt, kolejnym celem była spalarnia odpadów, tak jak napisałem buduje się. Nie wiem czego jeszcze mogą chcieć mieszkańcy ?
_________________
 
     
Sid 
Kierat konny



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 15-10-2014, 14:49   

przemo napisał/a:
Nie wiem czego jeszcze mogą chcieć mieszkańcy ?


Spokoju i czystego powietrza ?
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 15-10-2014, 15:02   

W ciągu 5 minut ?
Tak jak napisałem, wszystko co można było w tej sprawie zrobić zostało zrobione.
Nic więcej ani Kraków ani Wieliczka nie zrobi.
Pojemność wysypiska też się kończy więc nie ma prawdopodobieństwa, że będzie się tam jeszcze składało latami ;)
Spalarnia też w tym pomoże.

Postulaty , które były głoszone od lat ( i się nie zmieniają ) w 85 % zostały zrealizowana, łacznie z nasadzeniem kilkunastu tysięcy drzew.
_________________
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 15-10-2014, 17:36   

przemo napisał/a:
w 85 % zostały zrealizowana

są też zrobine ogazowywacze ze stacją likwidacji odoru, instalacje nawilżające antyodorowe, oczyszczanie odcieków, szczelne membrany zasypane ziemią i nasianą trawą, itp., itd. Wydaje się właściwe, aby zapisać się na wycieczkę (są takie organizowane) aby to zobaczyć, a nie bić piany dla zasady.
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 15-10-2014, 17:39   

przemo napisał/a:
Spalarnia

na Gierdroycia, nazywa się ZTPO czyli Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów, przewidywany termin uruchomienia 2015/2016
 
     
nowy_wieliczka 
Warzelnik


Dołączył: 17 Lut 2013
Posty: 27
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20-10-2014, 23:10   

greg napisał/a:
przemo napisał/a:
w 85 % zostały zrealizowana

są też zrobine ogazowywacze ze stacją likwidacji odoru, instalacje nawilżające antyodorowe,

Ciekawe te stacje likwidacji odoru i inne instalacje, które wspominasz skoro śmierdzi codziennie (przejeżdżam obwodnicą wieliczki, Kościuszki, Sadowa...)
Miałem okazję pracować przy badaniach geologicznych NA WYSYPISKU w zachodnich Niemczech, w ciągu mięsiąca pracy ani raz nie poczułem smrodku takiego jaki czuje codziennie z Baryczy!! wysypisko to było właśnie w fazie likwidacji a raczej rekultywacji. Więc mówienie o spełnieniu obietnic w 85% wogóle mnie nie przekonuje skoro stan powietrza wokół wysypiska stanowi nadal spory problem dla okolicznych mieszkańców.

oczyszczanie odcieków, szczelne membrany zasypane ziemią i nasianą trawą, itp., itd. Wydaje się właściwe, aby zapisać się na wycieczkę (są takie organizowane) aby to zobaczyć, a nie bić piany dla zasady.

Zobaczyć coś co nie spełnia swojej roli! Wielkie pocieszenie. Zrobili co obiecali... ale nie działa albo nie stosują tych instalacji we właściwy sposób ale co tam należy się cieszyć i siedzieć cicho. Wspaniały tok myślenia ;)
Osobiście bardzo kibicuje wszystkim osobom, które domagają się aby działania władz wysypiska oraz instytucji "sanitarnych" były bardziej skuteczne w poprawie kwestii ochrony zdrowia ludzi oraz środowiska!
 
     
mała czarna 
Groty kryształowe



Osiedle: Barycz
Wiek: 39
Dołączyła: 30 Paź 2014
Posty: 110
Skąd: z miasta królów
Wysłany: 31-10-2014, 14:12   

Dzień dobry, jestem nowa na forum i nowa w Wieliczce. Kupiliśmy z mężem mieszkanie w domkach szeregowych/ bliźniakach na ul. Krzyszkowickiej.
Mamy zamiar się zacząc za chwilę urządzać i wprowadzać w końcówce marca.

O baryczy wiedziałam kiedy szukałam mieszkania w Wieliczce. Sprawdzałam wszystkie inwestycje które brałam pod uwagę.
Zmęczona długimi poszukiwaniami wreszcie znalazłam to czego szukalismy. Za 3 tygodnie podpisujemy akt. I tu klops.
Zadzwoniła do mnie moja znajoma pośredniczka mówiąc że na ul. Krzyszkowickiej nie da się żyć. Z powodu smrodu. Byłam wielokrotnie w Wieliczce i nigdy ni epoczułam tego odoru. POśredniczka mi powiedziała, że wie że tego nei powinna mówić ale w Krzyszkowicach się żyje w szczelnie zamkniętych pomieszczeniach (moim największym marzeniem był ogródek i książka popołudniu w lecie na własnym tarasie). I że nigdy nie sprzedam tego mieszkania, bo to utopione w śmieciach (dosłownie pieniądze). Pojechałam tam, wypytywałam ludzi (sąsiadów, panią ze sklepu) ludzi przechodniów (widać, że miejscowi nie od wczoraj). I pytałam wszystkich o ten smród i pytam się również i Was.
Wiem, że często fora są jedynym realnym i najłatwiej dostępnym miejscem gdzie można wyrzucić z siebie coś co nam doskwiera na codzień i sprawia że się wkurzamy. Widze że można dzięki forom efektywnie działać na swoją korzyść (lub i nie).
Wszyscy Ci ludzie tam, mówią że to GRUBA PRZESADA. Że ktoś mi głupot naopowiadał. Że owszem było tak 10 lat temu, ale teraz wszystko zasypane i filtry są. Ja mówię, że mi to nie przeszkadza, bo KAŻDE MIEJSCE zamieszkania ma plusy i minusy. Im mniej minusów ty, więcej zer za kupno takiego miejsca.
I że się nie boję, bo znalazłam sobei fajne miejsce do mieszkania i to decyzja przemyślana. Ale proszę o szczerą odpowiedź. Czy w lecie w ciepły dzień, codzień się wkurzę, zagotuję, zwymiotuję i zamknę w domu. Czy jendak mogę czasem zrobić grilla? Jak to jest?
Śmierdoli non stop czy od czasu do czasu. Da się z tym żyć? Jak długo śmierdzi? Pół godziny czy cały wieczór i całą noc?
Pytam się ich i Was: szczerze bardzo proszę, powiedzcie mi, jak to jest, bo mnie smród nie przeszkadza od czasu do czasu, nie jestem "z tych bardzo wrażliwych". W Krakowie wali często mocno i to tak że się traci oddech. Naprawdę tam nie da się żyć? To istny śmietnik? To czemu tyle się tego tam buduje??
Wiem że ciężarówy walą na wprost Krzyszkowicką i śmieciary też. Wiem jakie są minusy.
Odpowiedzcie mi, proszę, bo nie wiem co mam zrobić, a mam apłacić gruby szmal już za 3 tygodnie. Nie wiem, może się mylę, w dodatku nie czyłam tego "trupiego odoru" ani razu , ale wydaje mi się że każdy z nas ma inną wrażliwość.
Ostatnio zmieniony przez mała czarna 21-11-2014, 10:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-10-2014, 18:24   

Zadziwia mnie, że ludzie są gotowi utopić kilkaset tysięcy nie wiedząc czy śmierdzi i czy będzie śmierdzieć. Jakieś takie zamiłowanie do hazardu?
Kupując dom, tamta strona Wieliczki był skreślona z definicji, dość, że to peryferia miasta, to jeszcze ryzyko zgadywanka czy będę oddychał grzybkami czy nie.
 
     
mała czarna 
Groty kryształowe



Osiedle: Barycz
Wiek: 39
Dołączyła: 30 Paź 2014
Posty: 110
Skąd: z miasta królów
Wysłany: 31-10-2014, 19:47   

jakkolwiek nie spojrzeć, Twoja wypowiedź jest co najmniej niezrozumiała dla mnie, tzn. że co? Odradzasz ? BO CO? Bo wali? Jeśli tak to jak - codziennie? Non stop? Całe lato?
Bo nie zwyczajnie nie rozumiem porady. W sensie że dramat, syf i malaria i koszmar?

A skąd Ci ludzie z Krakowa mają wiedzieć skoro tam nie mieszkają i nie mają kogo zapytać. A jak przyjeżdżają to są chwilę, bywam tam teraz bardzo często i jeszcze ani razu nie czułam. I się zaczynam mocno zastanawiać o co chodzi z tym dramatem smrodu???
 
     
mała czarna 
Groty kryształowe



Osiedle: Barycz
Wiek: 39
Dołączyła: 30 Paź 2014
Posty: 110
Skąd: z miasta królów
Wysłany: 31-10-2014, 19:50   

Dodam bezczelnie że chyba od tego jest to forum i ludzie tutaj żeby mogli odpowiedzieć jak to jest. A już moja sprawa gdzie kupuję i na co wydaję swoje pieniądze.
Kupisz Pan w Krakowie? Wohohohoho, a wiesz ile tam będziesz mieć minusów? W Wieliczce NIGDZIE indziej nie było prez wiele miesięcy takiego mieszkania jak szukam. Tak więc pola wyboru nie było. No, oprócz Krakowskiego Przedmieścia, które jest dramatem. Koleżanka z okolic ul. Jasnej (w stronę Siercza) mówi że i u nich śmierdzi czasem, ale wtedy czuć w całej Wieliczce.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 18