Poprzedni temat «» Następny temat
Szybka Kolej Aglomeracyjna
Autor Wiadomość
MadSun 
Skrzat


Dołączył: 15 Sie 2011
Posty: 30
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-11-2011, 20:34   

Korzystają z wyjątkowo dobrej pogody. A może tylko nadrabiają zaległości. Ważne, że do przodu.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 06-11-2011, 23:55   

Dziś też w okolicach 14 przyjechał pociąg towarowy i przywieźli podkłady. Ludzi multum i pracowały 3 koparki oraz spychacz.

Mistrz drugiego planu :P Niemal jak za starych dobrych czasów gdy wszystkie bocznice tętniły życiem


Projekt rewitalizacji linii do Wieliczki jest połączony z projektem rewitalizacji stacji Łagiewniki. Ostatnio zaobserwowałem, że z Łagiewnik sprzęt zbierają i porządkują teren, więc pewnie zakończyli działania w tamtym rejonie.

_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 07-11-2011, 01:31   

Cytat:
MAŁOPOLSKIEAktualności
W związku z wprowadzonymi przez Zarządcę Infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. pracami modernizacyjnymi na odcinku Wieliczka Rynek - Wieliczka, od dnia 7 listopada 2011do końca rozkładu jazdy tj. 10.12.2011r pociągi REGIO będą rozpoczynać i kończyć bieg przy nowym tymczasowym peronie w stacji Wieliczka.
Natomiast w dniu 5 i 6 listopada na odcinku Kraków Bieżanów - Wieliczka Rynek przewóz podróżnych realizowany będzie zastępczą komunikacją kołową.
Autobusy oczekiwać będą na podróżnych przesiadających się z pociągów REGIO i zmierzających do lub ze stacji Wieliczka Rynek.
Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.


Najlepszy motyw to busy ze stacji Wieliczka do Wieliczka Rynek :D
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Daniel Urbanows 
Skrzat



Wiek: 48
Dołączył: 07 Lis 2011
Posty: 39
Skąd: Kraków
Wysłany: 07-11-2011, 15:32   

"Najsamwpierw" witam wszystkich, bo to mój pierwszy post tutaj.

Podłączając się do dyskusji, chciałbym zadać pytanie dotyczące układu torowego rozebranej stacji Wieliczka.

Kilka tygodni temu zauważyłem, że po wykarczowaniu krzaków po północnej stronie toru 10 (czyli używanego do wczoraj przez pociągi do WR) prócz toru dawnej ładowni, który był widoczny np. w miejscu dzikiego przejścia z peronu w stronę Biedronki, znajdują sie tam jeszcze dwa tory...
Właściwie ukryte są pod nasypem, na którym zbudowano dyskont i jego parking, a widoczne są 2 rozjazdy wyprowadzające owe tory z ok. połowy długości starego peronu w kierunku zachodnim. Ekipy rozbiórkowe usiłowały wytargać jak najwięcej z tego, co ukryte pod ziemią, ale odpuściły i ze skarpy sterczały jeszcze w ub. czwartek szyny powykręcane jak sprężyny.

Jak dokładnie wyglądał układ torów ładowni po północnej stronie stacji, bo na wszystkich planach, jakie mi się udało wygooglować, nie ma tam nic prócz toru, który zaczynał się w okolicy rozjazdu przy nieczynnym semaforze wyjazdowym w kier. Krakowa, a kończył niemal przy deptaku zbiegającym do linii kolejowej wzdłuż muru klasztoru.

W załączniku omawiane zasypane tory dorysowałem innym kolorem.

Plik ściągnięto 76 raz(y)
13,2 KB
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 07-11-2011, 17:23   

To żeś zagiął towarzystwo :diabel2:

Po kształcie działek od zawsze byłem przekonany, że kiedyś jakieś torowisko musiało istnieć między biedronką, a stacja paliw. Obstawiałem jednak, że zostało rozebrane w niepamiętnych czasach, a tu taka niespodzianka :P
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
Ostatnio zmieniony przez nietopesh 07-11-2011, 17:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 07-11-2011, 17:51   

Te busy to chyba będą jeździć dłużej niż 5 i 6 listopada. Dzisiaj zauważyłem, że nie ma trakcji elektrycznej i słupów wzdłuż muru klasztoru.
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 07-11-2011, 18:02   

Trakcji już w niedziele nie widziałem i myślę, że puszczą teraz spalinowe szynobusy na trasę do Wieliczki.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Daniel Urbanows 
Skrzat



Wiek: 48
Dołączył: 07 Lis 2011
Posty: 39
Skąd: Kraków
Wysłany: 07-11-2011, 18:14   

Poniżej kilka ujęć opisywanego przeze mnie miejsca, wykonanych pod koniec września. :)
Pogmeram w bałaganie zdjęciowym i wynajdę ujęcia po częściowej rozbiórce...

Plik ściągnięto 41 raz(y)
203,77 KB
Plik ściągnięto 43 raz(y)
176,09 KB
Plik ściągnięto 51 raz(y)
167,11 KB
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-11-2011, 18:47   

Wygląda na to, że historia kolei w Wieliczce jeszcze nieraz nas zaskoczy :)
 
     
Daniel Urbanows 
Skrzat



Wiek: 48
Dołączył: 07 Lis 2011
Posty: 39
Skąd: Kraków
Wysłany: 07-11-2011, 19:03   

pablo napisał/a:
czy to jest ten tor, zaznaczony przerywaną linią:


Tak. Do ubiegłego czwartku, wbrew pozorom, istniał w realuna całej długości, z wyjątkiem rozjazdu przy semaforze wyjazdowym.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 07-11-2011, 19:25   

Daniel Urbanows napisał/a:
istniał w realuna całej długości, z wyjątkiem rozjazdu przy semaforze wyjazdowym.


To akurat nie nowina. Fragment przy semaforze został wycięty podczas poprzedniego remontu gdy przywracano na tej linii ruch pociągów.

Na pozostałych bocznicach zamontowane zostały wykolejnice
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Daniel Urbanows 
Skrzat



Wiek: 48
Dołączył: 07 Lis 2011
Posty: 39
Skąd: Kraków
Wysłany: 07-11-2011, 19:40   

nietopesh napisał/a:
To akurat nie nowina.


Człwiek pyta, ja wiem, więc odpowiadam. :D

nietopesh napisał/a:

Na pozostałych bocznicach zamontowane zostały wykolejnice


Masz na myśli pozostałe tory stacyjne? :D
Nie wszystkie. :D
Serdeczności.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 07-11-2011, 20:20   

Mogła to być bocznica dla potrzeb cegielni. W latach 70 wzdłuż niej zbudowano podwieszaną kolejkę, której wagoniki dostarczały węgiel i glinę(?) do cegielni. Z usług kolejki korzystano krótko, prawdopodobnie z powodu jej dużej zawodności.

Nieco później zasypano stawy po wyrobisku gliny, a na powstałym placu położono asfalt. Było to składowisko podzespołów i sprzętu dla budowy rurociągu Raba II. Tu następował przeładunek z wagonów kolejowych na samochody. Po zakończeniu inwestycji długo straszyły leżące w bezładzie zardzewiałe elementy rurociągu.
 
     
Daniel Urbanows 
Skrzat



Wiek: 48
Dołączył: 07 Lis 2011
Posty: 39
Skąd: Kraków
Wysłany: 07-11-2011, 20:36   

nacomito napisał/a:
Mogła to być bocznica dla potrzeb cegielni.


Dokładnie po przeciwnej stronie ul. Narutowicza względem stacji Wieliczka, była OIDP kiedyś kopalnia piasku? Jeśli omawiane tory, zasypane przy budowie Biedronki, prowadziły na drugą stronę Narutowicza ( a z foto z satelity to tak wygląda) to może wie ktoś, czy przejazd był dwu, czy jednotorowy? A może ma ktoś fotki z tamtych czasów?

Serdeczności :)
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-11-2011, 21:05   

Abrakadabra napisał/a:
Dzisiaj zauważyłem, że nie ma trakcji elektrycznej i słupów wzdłuż muru klasztoru.
Też rano zauważyłem. Najpierw uderzyła mnie cisza na tymczasowym peronie stacji Wieliczka Rynek. Potem zauważyłem brak pociągu, a co dziwniejsze, zasilania tegoż. Pierwsza myśl - jestem w Wąchocku i oprócz asfaltu zwijają na noc też przewody elektryczne. Na szczęście asfaltu nie zwinęli i miły ścisk w 304 ukoił moje nerwy :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 18