Poprzedni temat «» Następny temat
Centrum Społeczno-Kulturalne z Biblioteką
Autor Wiadomość
dawidsurowka 
Sztolnia


Osiedle: Lekarka
Wiek: 38
Dołączył: 22 Gru 2010
Posty: 152
Wysłany: 18-04-2011, 07:19   

Widzisz Twój punkt widzenia jest dość dziwny, jeśli powstanie budynek trzeba go utrzymać co stanowi ogromne koszta, nawet wpływy z biletów nie będą pewnie w stanie zapewnić wyjścia na "zero". Patrząc na ilość kin które w przeciągu 10 lat zbankrutowały, ciężko mi uwierzyć że akurat Wieliczka będzie miała więcej szczęścia
_________________
DAWID
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 18-04-2011, 08:48   

No tylko zwróć uwagę na fakt, że to w głównej mierze będzie biblioteka, która zostanie przeniesiona z innego miejsca i która swoje finansowanie ma. Sala kinowa spowoduje delikatnie zwiększenie kosztów, ale w związku z faktem, że jest to budowane "przy okazji" to te koszta maleją.

Druga sprawa jeśli piszesz
dawidsurowka napisał/a:
Patrząc na ilość kin które w przeciągu 10 lat zbankrutowały, ciężko mi uwierzyć że akurat Wieliczka będzie miała więcej szczęścia


To tak samo w przypadku kina objazdowego, które nie będzie miało wzięcia, a dofinansowanie do niego byłoby jeszcze większe.

W Krakowie multiplexy przegoniły małe kina, ale sporo z tych małych obiektów nadal żyje oferując dodatkowo kino ambitne itp.
W Wieliczce multiplexów nie ma i sporo ludzi będzie wolało wybrać film w Wieliczce niż zatłoczonej Bonarce.

Summa summarum skończy się jak z knajpkami na Rynku. Jedni krakali - nie ma opcji tam się nic nie utrzyma ;) No to właśnie widać jak się nie utrzymuje, że miejsc brakuje i kolejni mają chrapkę jak zobaczyli co się dzieje :diabel2:
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
pan_jacek 
Bałwan solny


Osiedle: W.Pola/Krzyszkowice
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Sie 2010
Posty: 292
Wysłany: 18-04-2011, 22:51   

Szczerze mówiąc jeśli mam możliwość załatwienia czegoś w Wieliczce, lub skorzystania z czegoś, to rezygnuję z Krakowa a ludzie którzy mieszkają w Krakowie coraz częściej zazdroszczą mi, że miasto w którym mieszkam się rozwija i zmienia się ich pogląd że wieliczka to wieś zabita dechami (wierzcie mi niektórzy naprawde tak uwazaja i dziwia sie jak mowie ze dojezdzaja do mnie 3 autobusy komunikacji miejskiej i dodatkowo jeden w nocy!) dziwią się na wieść, że mamy basen, hale sportowe, boiska...
Uniezależniajmy się pomału od Krakowa, można na tym naprawdę zyskać, po co jechać do Krakowa zeby ściąć włosy, wystarczy wybadać co się ma u siebie i nieraz o wiele taniej! Dawniej wolałam jechać do Krakowa, ale teraz stawiam na Wieliczkę i trzymam kciuki za dalszy rozwój miasta, bo oczywiście na wiele rzeczy można narzekać a na niektóre wręcz trzeba, ale nie jest źle, inne miasta są o wiele bardziej zacofane.

Jak na razie brakuje mi u nas porządnej księgarni i kawiarni. A może jakaś sieciówka by zaryzykowała lokal w Wieliczce :D nie mówię że to najlepsza kawa świata ale widząc znaną markę turyści chętnie by wpadli i coś by ich może zatrzymało w tej naszej Wieliczce :)
 
     
Carlos 
Groty kryształowe



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 110
Skąd: skądinąt
Wysłany: 18-04-2011, 22:59   

pan_jacek napisał/a:
wieliczka to wieś zabita dechami

a co może nie? :P
 
     
pan_jacek 
Bałwan solny


Osiedle: W.Pola/Krzyszkowice
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Sie 2010
Posty: 292
Wysłany: 18-04-2011, 23:03   

Nie :) Nie wyobrażam sobie mieszkać gdzie indziej :)
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18-04-2011, 23:28   

pan_jacek napisał/a:
po co jechać do Krakowa zeby ściąć włosy
Kojarzy mi się szpan, lans i kilka innych trudnych wyrazów.
pan_jacek napisał/a:
Dawniej wolałam jechać do Krakowa, ale teraz stawiam na Wieliczkę
No i widzisz pan_jacek, człowiek z wiekiem mądrzeje ;)
 
     
pan_jacek 
Bałwan solny


Osiedle: W.Pola/Krzyszkowice
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Sie 2010
Posty: 292
Wysłany: 19-04-2011, 00:39   

ygrek napisał/a:
Kojarzy mi się szpan, lans i kilka innych trudnych wyrazów.


No bez przesady, niektórzy tak robią. Akurat ja nie jestem tego dobrym przykładem, bo albo idę do wieliczki albo w ogóle nie korzystam.
Co Wy tak bardzo tej młodzieży chcecie umniejszyć lansem, szpanem i tak dalej?
Zapomniał wół jak cielęciem był? A dżinsy z peweksu to kto nosił? A może Panowie z tak odległej przeszłości ze dzwony były szpanem? No chyba że mieć żonę wyswobodzoną z gorsetu było w latach szanownych Panów modne i na czasie to przepraszam, w takim razie winnam była chyba założyć pampersa przed napisaniem czegokolwiek. :(
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19-04-2011, 01:03   

pan_jacek napisał/a:
Co Wy tak bardzo tej młodzieży chcecie umniejszyć lansem, szpanem i tak dalej?
pan_jacek, trochę więcej dystansu do siebie i rzeczywistości. Nie zamierzałem w niczym Ci umniejszać. Nie dopatruj się wszędzie lekceważenia przez starszych, bo pomyślę że masz jakieś kompleksy na punkcie własnego wieku ;) I zajrzyj tu http://www.wieliczka24.in...63737.htm#63737
 
     
dawidsurowka 
Sztolnia


Osiedle: Lekarka
Wiek: 38
Dołączył: 22 Gru 2010
Posty: 152
Wysłany: 19-04-2011, 07:13   

nietopesh napisał/a:
No tylko zwróć uwagę na fakt, że to w głównej mierze będzie biblioteka, która zostanie przeniesiona z innego miejsca i która swoje finansowanie ma. Sala kinowa spowoduje delikatnie zwiększenie kosztów, ale w związku z faktem, że jest to budowane "przy okazji" to te koszta maleją.

Druga sprawa jeśli piszesz
dawidsurowka napisał/a:
Patrząc na ilość kin które w przeciągu 10 lat zbankrutowały, ciężko mi uwierzyć że akurat Wieliczka będzie miała więcej szczęścia


To tak samo w przypadku kina objazdowego, które nie będzie miało wzięcia, a dofinansowanie do niego byłoby jeszcze większe.

W Krakowie multiplexy przegoniły małe kina, ale sporo z tych małych obiektów nadal żyje oferując dodatkowo kino ambitne itp.
W Wieliczce multiplexów nie ma i sporo ludzi będzie wolało wybrać film w Wieliczce niż zatłoczonej Bonarce.

Summa summarum skończy się jak z knajpkami na Rynku. Jedni krakali - nie ma opcji tam się nic nie utrzyma ;) No to właśnie widać jak się nie utrzymuje, że miejsc brakuje i kolejni mają chrapkę jak zobaczyli co się dzieje :diabel2:


Biblioteka to osobna część inwestycji, kino to duża sala specjalne wyciszenie sprzęt, który jest drogi w utrzymaniu i personel. Personel który co miesiąc na koncie musi mieć kwotę X + pochodne to wszystko cały rok. Kino objazdowe jeśli odwiedzi miasto 3 razy w roku to będzie jakieś wydarzenie można to połączyć z dniami Wieliczki, generalnie chodzi mi o to że znika nam spora kwota co miesiąc.
_________________
DAWID
 
     
prezes 
Komora


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 185
Wysłany: 19-04-2011, 08:41   

To jest kwestia dyskusyjna czy będzie w kinie pusto czy tłok, jedno jest pewne ryzyko takiej inwestycji jest duże. Biblioteka jest tematem odrębnym, chociaż obecna siedziba na Żwirki i Wigury jest dobra
_________________
PREZES
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 19-04-2011, 09:18   

Cytat:
kinie pusto czy tłok, jedno jest pewne ryzyko takiej inwestycji jest duże.

Tak samo pisalismy o Orliku, hali widowiskowej, basenie, lodowisku.
Czas pokazał, że jednak Wieliczka daje rade :)
_________________
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 19-04-2011, 09:29   

dawidsurowka, miałem na myśli bardziej to, że budowa przy bibliotece jest o wiele tańsza niż, odrębnego obiektu

przemo napisał/a:
Tak samo pisalismy o Orliku, hali widowiskowej, basenie, lodowisku.

O kawiarniach na rynku było to samo ;) A teraz gdzie się podziali krytykanci tamtych pomysłów :?: Chyba zweryfikowali poglądy ;)
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19-04-2011, 09:33   

dawidsurowka napisał/a:
Kino objazdowe jeśli odwiedzi miasto 3 razy w roku to będzie jakieś wydarzenie można to połączyć z dniami Wieliczki, generalnie chodzi mi o to że znika nam spora kwota co miesiąc.


3 x w roku to oferta dobra dla Pcimia (wybaczcie Pcimianie). W ogóle kino objazdowe dedykowane jest chyba do innego odbiorcy.
W Wieliczce swego czasu działał teatr. Mam nadzieję, że kiedyś zostanie reaktywowany. Tymczasem kino jest jak najbardziej na miejscu.
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19-04-2011, 09:34   

nietopesh napisał/a:
O kawiarniach na rynku było to samo ;) A teraz gdzie się podziali krytykanci tamtych pomysłów :?: Chyba zweryfikowali poglądy ;)


To były osoby, pokroju eurosceptyków ;)

Jedni i drudzy się pochowali.
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19-04-2011, 09:38   

pan_jacek napisał/a:
Szczerze mówiąc jeśli mam możliwość załatwienia czegoś w Wieliczce, lub skorzystania z czegoś, to rezygnuję z Krakowa (...)


No i taka postawa mi się podoba.
Nie po to się przenosiłem z Krakowa do Wieliczki, żeby teraz po byle bzdurę jeździć do dużego miasta.
Wszystko idzie w dobrą stronę. Bardzo dużo zależy od konsumentów. Ciśnienie na dłuższe godziny otwarcia sklepów w Wieliczce rośnie. Jeszcze rok, dwa a zamykanie sklepów z gwoździami i tym podobnymi artykułami o 18-19 zamiast o 17 stanie się standardem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 17