Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
29-12-2008, 22:36
mieszkaniec podwielickiej miejscowości zmarł na komisariacie
Autor Wiadomość
Trzeźwy czlowiek
Gość
Wysłany: 30-12-2008, 14:19   

koksik napisał/a:
A jak bedziesz mial 0.8 promila to tez zyczysz sobie ,aby ktos powiedzial Ci ,zes nie czlowiek ?

Powiedz to rodzinom setek zabitych rocznie na drogach przez nietrzeźwych "ludzi".
 
     
Tomek73
Gość
Wysłany: 30-12-2008, 15:16   

koksik napisał/a:
Nigdy nie siadles za kierownica po wypiciu kilku glebszych ?

Nie siedziałem, nie siedzę i nie będę siedział. Równie dobrze mógłbym chodzić po ulicach z pałą i na...ć ludzi. Szanse przeżycia są porównywalne.
 
     
kwapin
Gość
Wysłany: 30-12-2008, 15:46   

JA wywołałem tą dyskusję , tym bardziej że dotyczy naszego krajana , potepiam alkohol za kierownicą w każdym wydaniu i postaci , nie ma dla mnie żadnego wytłumaczenia okoliczność spożywania go , a póżniej kierowania jakimkolwiek pojazdem w ruchu drogowym - został złapany przez policję , stracił zapewne prawo jazdy - ale po co ta szopka z zamykaniem , można człowieka podrzucić do domu i nie narażać mężczyzny- 34 lata na stres i nerwy , prawo w naszym kraju mamy jakie mamy ,ale żeby je interpretować to też trzeba być człowiekiem a nie robotem bezmyślnie wykonującym zadane polecenia !
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 30-12-2008, 15:59   

koksik napisał/a:

A pamietacie historie - jakies 10 lat temu - gdzie dwoch nastolatkow zostalo ostrzelanych przez antyterorystow .Jeden z nastolatkow zginal ,a drugi do konca zycia jest sparalizowany Na poczatku Policja tez twierdzila ,ze to ich wina .


Jak by się zatrzymali na kontrole tak jak należy, a nie chodu - to by się nikomu nic nie stało.
A że w tym czasie była zasadzka na bandytów, którzy byli uzbrojeni, to wynikł konflikt interesów i wyszło jak wyszło.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Tomek73
Gość
Wysłany: 30-12-2008, 16:01   

Jeżeli miał 0,8 to popełnił przestępstwo i powinien spędzić przynajmniej te noc za kratkami, aż do chwili przesłuchania ( co zresztą sie stało). Niby dlaczego radiowóz miał służyć za taryfę. Czym innym jest zamykanie na jedną noc pijanego kierowcy a czym inny wywlekanie ludzi z ich miejsc pracy w obecności interesantów.
 
     
koksik
Gość
Wysłany: 30-12-2008, 16:01   

Strasznie ciezka zrobila sie dyskusja .
A jest to w pewnym sensie dyskusja o nieuchronnosci kary ,o czlowieku i jego slabosciach .
A ja to mysle ,ze jest tak .
Dopuscilismy alkohol do naszego zycia. Jest legalnym narkotykiem .Panstwo z jego sprzedazy czerpie olbrzymie zyski .
Musimy pogodzic sie z tym, ze czasami ktos popelnia blad .
We wszelkich kulturach tego swiata ,pozbawienie czlowieka zycia jest zbrodnia .
Zycie czlowieka jest dobrem najwyzszym i podlega ono szczegolnej ochronie .
Nier poruszam sprawy tzw przyzwolenia spolecznego na jazde po pijaku .
W prawie panstw cywilizowanych jest zasada "ze kara musi byc odpowiednia do czynu"
Smierc czlowieka jest "kara" najwyzsza .Nie mozna tego wycofac.
Trudno sobie wyobrazic sytuacje ,ze czlowiek pijany ,chory itd ma inne prawa .
Mozna miec watpliwosci ,czy sluszne jest prawo ,ze np.kierowca ktory spowoduje po pijaku smierc innego czlowieka podlega takiej a nie innej karze. Prawo pisza ludzie - prawnicy .
Niemniej zawsze smierc czlowieka winna byc wyjasniona.
"Kara" ktora poniosl ten czlowiek ,za wysoka i ostateczna.Czy ja sam sobie wymierzyl ?
Temat jazdy kierowcow po pijaku jest ponad czasowy .
Rocznie dotyczy to ok 120 tys kierowcow w samej Polsce .

Mozna na przyklad dozywotnio pozbawiac ludzi prawa jazdy ?
Tylko ,ze nagle na drogach pojawi sie corocznie 100 tyz osob ,ktorzy beda jezdzic bez tego prawa .
Mozna wtracac do "ciupy"
O rany ,ale by trzeba nabudowac wiezien i ile to by kosztowalo ?
Moze ktos wie ,jak to rozwiazac ?
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 30-12-2008, 16:12   

Ja wiem - rozwiązać jak w innych krajach - prywatne więzienia w których więźniowie muszą pracować na swoje utrzymanie za stawkę minimalną.
Stare więzienia przerobić na Alcatraz bez wygód jak tv ps2 itp 2x2 i tyle dla recydywy i ciężkich zbrodni, lżejsze sprawy, do prywaciarzy z możliwością wyboru niech już będzie czy che wygody i pracować czy siedzieć zamkniety 2x2 sam ze sobą.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-12-2008, 17:00   

Koksik cały czas wypowiadasz się tak, jakby to była wina policji, że gość kipnął.
Ja przyjmuję wersję medialną jako prawdziwą, a czy taka jest zapewne wyjaśni prokurator, do tego momentu nie zamierzam w tym temacie po policji jeździć. Jak wszędzie są tam i głąby, ale i ludzie z którymi można konie kraść. Co do alkoholu nigdy nie wsiadłem i nie zamierzam siąść. Zawsze jest jakieś inne wyjście, a jak nie ma to się nie pije.
Cytat:
stracił zapewne prawo jazdy - ale po co ta szopka z zamykaniem , można człowieka podrzucić do domu i nie narażać mężczyzny- 34 lata na stres i nerwy

Jasne, jeszcze łóżko pościelić i przytulić na dobranoc. Dla mnie złodziej jest mniejszym przestępcą niż pijany kierowca i z definicji powinni przynajmniej z miesiąc w kiciu spędzić, bo widać, że dotychczasowe kary nie działają. A alkohol jest używką dla dorosłych i myślących.

Nikt tu nie twierdzi, że to dobrze, że ten człowiek umarł, ale nie można powiedzieć, że to kara. Po prostu miał pecha trochę na własne życzenie.
 
     
koksik
Gość
Wysłany: 30-12-2008, 17:49   

Ja tylko mowie ,ze smierc czlowieka w komisariacie wymaga szczegolnej uwagi I trzeba czekac na jej wyjasnienie .
A to ,ze wersje podane przez Policje nie zawsze sa zgodne ze stanem faktycznym to inna sprawa.
 
     
kwapin
Gość
Wysłany: 30-12-2008, 19:03   

Faktycznie kara powinna być adekwatna do czynu zabronionego - TYLKO W TYM PRZYPAKU KTOŚ STRACIŁ ŻYCIE . TYlko czy to był splot przypadków , wyjaśni postępowanie prokuratorskie , ale właśnie Ci POLICJANCI będą mieli wyrzuty sumienia do końca życia i będą musieli z tym żyć !!!!!!!!
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 30-12-2008, 21:00   

Na zewnątrz 7 stopni mrozu- wg. koksika to zapewne wina policji. Mam nadzieję że to zostanie wyjaśnione. :!!:
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 30-12-2008, 21:07   

Tak na poważnie - zaistniało przestępstwo z art. 178a par1kk. Istniały przesłanki do zatrzymania osoby celem zastosowania trybu przyspieszonego tzw. Sądy 24 h. Przed osadzeniem osoba jest badana przez lekarza, ponadto zgłasza swoje uwagi.
Dowody popełnienia przestępstwa są. Zatrzymany ma nastepnie podczas przesłuchania prawo do złożenia wyjaśnień lub odmowy ich składania.
Nie doszukiwałbym się w całej sytuacji jakiś podtekstów. Po drugie sprawa napewno będzie wyjaśniana - będzie prowadzone w tej sprawie odrębne postępowanie.
Nie ma co biadolić koksik. wystarczy poczytać KK i KPK. Pozdrawiam.
 
     
koksik
Gość
Wysłany: 30-12-2008, 23:32   

Jezeli jest tak dobrze to dlaczego gosc "Wyzionął ducha "?
Przypadek ?
I tak normalnie ,czlowiek poszedl na przesluchanie i z niego wyszedl "nogami do przodu " ?
Dobra ,wiem ze sie czepiam ale ostateczne wyjasnienie tej sprawy musi nastapic.
Jestem starej daty i za moich mlodzienczych lat dziwne rzeczy tez sie zdarzaly.
Poczekajmy .
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 30-12-2008, 23:55   

koksik napisał/a:
Zycie ludzkie jest dobrem najwyzszym .

A nie przyszło Ci na myśl, że 34-letni kierowca, zatrzymany przez policję za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, czychał na Twoje życie, że wsiadając za kierownicę stał się potencjalnym mordercą? Jakim prawem oskarżasz policjantów prowadzących dochodzenie? Nie znasz szczegułów, a klepiesz bzdury. Młodzi ludzie umierają nie tylko pod wpływem stresu. Nagłą śmiercią odchodzą również, będący pod specjalistyczną kontrolą lekarską, wyczynowi sportowcy. Kogo wówczas oskarżasz? Lekarzy, policjantów czy Pana Boga?
Może jest to przestroga dla Ciebie, byś nie siadał za kierownicę po kielichu.
 
     
koksik
Gość
Wysłany: 31-12-2008, 09:09   

Czys ty na glowe z Kosciola Mariackiego upadl sugerujac ,ze w jakikolwiek sposob oskarzam policjantow ?
Ja tylko zadam poszanowania praw czlowieka.
Czy w jakikolwiek sposob gloryfikuje pijanych za kierownica?
Czy czlowiek pijany to "ludzki smiec" ktoremu nie nalezy sie jakakolwiek pomoc?
Oczekuje poszanowania prawa .
Komisariat policji jest szczegolnym miejscem .
Nie wyciagaj tak zdecydowanych i pochopnych wnioskow .
Sa watpliwosci jak chodzi o dzialanie Policji i trzeba wszystko wyjasnic.
Z cala pewnoscia prokurator zarzadzil sekcje .To sie wszystko wyjasni
Jak mozna wyczytac w mediach w obecnej chwili sa watpliowsci w innej sprawie .
Kilka tygodni temu Policja zatrzymala dr.Anne Ch..... .
Jak mozna bylo wczoraj wyczytac sa watpliwosci prawne zwiazane z legalnoscia dzialania Policji .
Kazda wladza musi byc pod kontrola .
Nie przesadzajmy wyniku .
A tak po ludzku ,czy nigdy nie masz watpliwosci ?
Wiele jest przykladow ,ze wladza oszukiwala spoleczenstwo .
Mnie osobiscie ,zycie nauczylo pewnego dystansu .
Co do pijanych kierowcow to nie ulega watpliwosci ,ze sa siewcami smierci .
Popieram projekt ,aby pijany kierowca ktory spowodowal wypadek byl dozywotnio pozbawiony prawa jazdy .
Powiem wiecej ,niech kazdy wypadek spowodowany przez pijanego konczy sie dozywotnim odebraniem prawa jazdy dla sprawcy .
Natomiast insynuacje ,ze "byś nie siadał za kierownicę po kielichu." sa zwyklym pomowieniem.
Nie wyciagaj pochopnych wnioskow i czekaj na rozwoj wypadkow.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 17