Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
29-12-2008, 22:36
mieszkaniec podwielickiej miejscowości zmarł na komisariacie
Autor Wiadomość
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 07-01-2009, 16:30   

Buhahahhaahha
jasne jeszcze dac mu na alka zelcer i na kefir i buleczke i odwiezc do domu.
Kobieto ten mezczyzna popelnil przestepstwo i trafil do izby wytrzezwien z ktorej przyjechal na komisariat.

Nie mow mi ze prowadzenie auta ( w centrum miasta ) pod wplywem alkoholu to blad ?
jezeli tak piszesz to powodzenia w jezdzie i chodzeniu po ulicach !
Moze wogole zniesc limit alkoholu we krwi zakladajac ze kazdy napije sie tylko jeden raz i pozniej nie bedzie ?


Wszystkich prowadzacych pod wplywem alkoholu powinna sie stawiac pod sad w trybie natychmiastowym i pozbawiac prawajazdy do konca zycia.
_________________
 
     
gość
Gość
  Wysłany: 07-01-2009, 19:36   

W wielu krajach UE jest dopuszczalne 0,8 promila.

To nie jest jakaś wielka wartość, żeby z Ś.p. Faceta robić od razu pijaka i morderce.

Ludzie zastanówcie się co piszecie !

-> http://www.ilemogewypic.pl/promile.php

Skoro badał go lekarz to dlaczego nic nie zauważył ?

Może potraktowali go paralizatorem dla przykładu, kto wie...
Nie wyobrażam sobie jak w tym wieku można zejść na serce bez żadnych przyczyn.


Szkoda chłopaka, był młody i całe życie jaszcze było przed nim.
Pewnie sporo osób z Wieliczki go znało tylko nikt głośno nie mówi o kogo chodzi.





Jak komuś podwinie się noga, to Wy od razu mieszacie go z błotem.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 07-01-2009, 19:41   

Pił wiedział co robisz, jak wsiadasz do auta chocby po 50 ml alkoholu jestes przestepca.
I nie cytuj tu prawa jakis krajow bo sa i takie jak szwecja ktora za 0,01 zabiera dozywotnio prawojazdy, tak tez powinno byc w polsce.

Zmarl na posterunku a mogl umrzec wbijajac sie w inne auto.
Skamlecie jak placzki na żydowskim pogrzebie horror.
_________________
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-01-2009, 21:31   

I dziwić się, że tyle ludzi jeździ na podwójnym gazie, skoro nawet na tym forum widać przyzwolenie i wręcz usprawiedliwianie takiego postępowania. Rzućcie tymi usprawiedliwieniami ludziom, którzy stracili dzieci lub bliskich przez pijaków-bandytów.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 07-01-2009, 22:43   

gość napisał/a:
Jak komuś podwinie się noga, to Wy od razu mieszacie go z błotem.

Wprawdzie wątek dotyczy niestandartowej śmierci kierowcy po kielichu, to właściwie skupił się na podejściu policjantów do podobnych wykroczeń. Przeglądnij wypowiedzi związane z tematem i wskaż post, w którym autor miesza z błotem byłego posiadacza podwiniętej nogi, którego tak łatwo rozgrzeszasz. Zaś sugerowanie, że "może potraktowali go paralizatorem dla przykładu, kto wie... " jest co najmniej nie na miejscu.

gość napisał/a:
Szkoda chłopaka, był młody i całe życie jaszcze było przed nim.

Masz rację i tego nikt nie podważa. Ciekaw jestem jednak, czy równie łatwo rozgrzeszasz pijanych sprawców drogowych tragedii?
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 08-01-2009, 07:10   

Cytat:
do podobnych wykroczeń

Przestępstw...z art. 178a KK...
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 08-01-2009, 10:13   

Już chyba wszystko zostało powiedziane na ten temat, ale po porzejrzeniu wszystkich postów nie mogę sie oprzeć skomentowaniu poniższej wypowiedzi koksika:

koksik napisał/a:
Nigdy nie siadles za kierownica po wypiciu kilku glebszych ?


Po prostu argumentacja mnie powala i dowodzi tezy pablo:
pablo napisał/a:
I dziwić się, że tyle ludzi jeździ na podwójnym gazie, skoro nawet na tym forum widać przyzwolenie i wręcz usprawiedliwianie takiego postępowania.


No więc odpowiadam w imieniu własnym: Nigdy nie siadłem nawet po wypiciu jednego głębszego. Co więcej, jeśli zobaczę , że ktoś wsiada to zaraz zadzwonię na policję. I namawiam do takiego postępowania innych. Nie dlatego, że jest to obywatelski obowiązek - ale po prostu dlatego, że mam instynkt samozachowawczy. Jeśli ktoś pije wódkę i wsiada za kierownicę, to sam stawia się na marginesie i nie może mieć o nic pretensji.

A co do watku policyjnego - to jak rozumiem jest dochodzenie, które wszystko wyjaśni - i tyle w tym temacie. Ten wątek na forum żyje około tygodnia. W tym czasie w wypadkach na drogach zginęło w Polsce około 80-100 osób. Ciekawe ile z nich zabili pijani kierowcy.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Maciekk 
Kopacz


Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 3
Wysłany: 08-01-2009, 10:30   

Pomijając główny temat watku przewija sie tu kwestia zaufania i działania policji
Madafaker napisał/a:
koksik napisał/a:
I dlatego nadzor na dzialalnoscia sluzb silowych musi byc.

No przecież jest i to bardzo duży.
Co do oceny społecznej...

oraz
nacomito napisał/a:
Lecz ja dopóty, dopóki nie zostanie udowodniona wina policjanta - będę trzymał jego stronę.

Jaka jest kontrola działań policji?
Taka, że znajomy, który w przypływie poczucia sprawiedliwości i pomocy innym itp, zechciał zostac policjantem.
Na początek każdy musi odrobić staż w prewencji. Po akcjach, które moga mieć swój dalszy ciag w sądzie itp "Stróże prawa" wracają do suki i zaczynają USTALAĆ ZEZNANIA. Pisze dużymi, bo niektórzy to chyba w bajce żyją. Była to codzienna praktyka w której również i on uczestniczył.
Dlatego, winę policji udowodnić jest niezwykle trudno. Bo policjantów w przeciwieństwie do "przestepców" jest zawsze wiecej i składają ZAWSZE te same zeznania. Udowodnijcie winę policjanta jeśli podczas nocnego spisywania, któregoś poniosą nerwy. W zeznaniach atakującym/agresywnym itp zawsze będziesz ty.
Dlatego w takich drobnych sprawach, gdzie nia ma nagrań i duzej liczby świadków, udowodnić policjantowi cokolwiek jest rzeczą prawie niemożliwą

Z tego to powodu "trzymanie strony policjanta" to zwykłe pójście na łatwiznę, założenie różowych okularów i życie w ułudzie ;)

i jeszcze:
przemo napisał/a:

I nie cytuj tu prawa jakis krajow bo sa i takie jak szwecja ktora za 0,01 zabiera dozywotnio prawojazdy, tak tez powinno byc w polsce.

Jasne,a potem nalezy zakazac produkcji Jacków, cukierkó z rumem...
Szwecja to wielu kwestiach mocno chory kraj, myślę, ze czerpanie wzorców stamtąd nie jest najlepszym pomysłem.
_________________
www.bajkers.com
 
     
Amika
Solanka


Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 49
Wysłany: 08-01-2009, 10:31   

Ja gościa nie usprawiedliwiam w żaden sposób... Sama miałam kontakty z policją i poza jednym wyjątkiem jestem z nich zadowolona.
Przemo...Dziwne... Ja słyszałam że zastał przewieziony do aresztu... Gdyby trafił do Izby wytrzeźwień to musiałby za ten nocleg słono zapłacić!
Jestem jak najbardziej za zaostrzeniem kar za jazdę pod wpływem alkoholu. Tyle że w Polsce to i tak nic nie da. Znam faceta co od kilku lat jeździ bez prawka i często pod wpływem za kółkiem go widywałam... I takich nam będzie przybywać... Zamykać? Mnie jako podatnikowi nie uśmiecha się utrzymywać tego typu ludzi...
Może wyda wam się to dziwne ale ja nie pijam alkoholu... no może wieczorkiem góralską herbatkę...Więc możesz się czuć bezpiecznie z mojej strony , nie stanowię dla nikogo tego typu zagrożenia.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 09-01-2009, 10:48   Ku przestrodze

Ku przestrodze wszystkim rozgrzeszającym pijanych kierowców:

Autobus z górnikami nocą uderzył w drzewo
Cytat:
Pijany 20-latek o mało nie zabił kilkunastu osób. 5 rannych w Osieku wciąż w szpitalu.

Dziesięciu jest rannych. Pięciu leży w szpitalu. Pijany kierowca fiata spowodował wypadek autobusu wiozącego wracających z pracy górników w nocy ze środy na czwartek. [...]

20-latek, który spowodował tę tragedię, będzie miał sporo kłopotów. W czasie zdarzenia był pijany, w jego organizmie krążyło 1,33 promila alkoholu. W dodatku nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdu.
więcej: http://www.polskatimes.pl...rzewo,id,t.html
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 09-01-2009, 12:49   

no to mial ledwo 0,5 wiecej niz ten z krakowa, mogli go przeciez puscic.
napewno by sie zreflektowal i wiecej tego nie robil :)
_________________
 
     
gość
Gość
Wysłany: 09-01-2009, 16:17   

Młody człowiek nie żyje, dzisiaj chyba był pogrzeb. Tragedia dla rodziny. Nieprzyjemna sytuacja dla policji.
Proponuję zamknąć ten temat i przenieść dyskusję na temat promili w inne miejsce.
Na przykład temat "Dopuszczalne 0,8 promila" jak jest w kilku krajach europejskich.
Tam sobie poszalejecie. I ja też coś napiszę, a jestem za wzorem brytyjskim.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 09-01-2009, 16:38   

Tez uważam że można juz zamknąć ten temat.
_________________
 
     
gringo
Gość
Wysłany: 10-01-2009, 21:21   

Wiecie może czy ten chłopak miał na imię Grzesiek?
 
     
Sid 
Kierat konny



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 19-02-2009, 11:32   

Madafaker. Czy została wyjaśniona przyczyna śmierci tego młodego człowieka ?
I czy jest jakaś oficjalna informacja na ten temat ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 18