Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
29-12-2008, 22:36
mieszkaniec podwielickiej miejscowości zmarł na komisariacie
Autor Wiadomość
kwapin
Gość
Wysłany: 29-12-2008, 19:49   mieszkaniec podwielickiej miejscowości zmarł na komisariacie

    jeden z portali podał wiadomość o smierci mieszkanca podwielickiej miejscowości , który został zatrzymany za prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu 0,8 promila alk we krwi , po pobycie w izbie wytrzeżwień w godzinach porannych następnego dnia zmarł na komisariacie czasie przesłuchania !!!!
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 29-12-2008, 20:09   

Faktycznie informacja mocno "sportowa"...
Cytat:
34-letni kierowca, zatrzymany przez policję za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, zmarł podczas przesłuchania w jednym z krakowskich komisariatów - poinformował rzecznik małopolskiej policji, młodszy inspektor Dariusz Nowak.
- Przepuszczalnie powodem śmierci było nagłe zatrzymanie krążenia - dodał Nowak.
Mężczyzna, mieszkaniec okolic Wieliczki, został zatrzymany przez policyjny patrol w nocy z soboty na niedzielę na ul. Limanowskiego w Krakowie. Kierowca miał ponad 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Według policji, mężczyzna przed zatrzymaniem w areszcie został zbadany przez lekarza, który nie stwierdził u niego dolegliwości.
Po wytrzeźwieniu, następnego dnia przed południem, zatrzymanego przewieziono na przesłuchanie do V komisariatu policji. - Przez cały czas mężczyzna był mocno pobudzony i zdenerwowany. Tuż po godzinie 11 nagle stracił przytomność. Pomimo pierwszej pomocy udzielonej mu przez policjantów oraz reanimacji prowadzonej przez załogę karetki pogotowia nie odzyskał przytomności i zmarł - powiedział rzecznik policji.

_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
GOŚĆ
Gość
Wysłany: 29-12-2008, 21:54   

WIADOMOŚĆ NIE JEST - SPORTOWA - TO JEST FAKT ! Jestem zdecydowanym przeciwnikiem jazdy po alkoholu - ale czy nie dało się tego załatwić delikatniej- w końcu ktoś stracił życie.
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 29-12-2008, 23:36   

Tzn. jak delikatniej? Jedziesz na bani popełniasz przestępstwo i narażasz się na areszt.
Pretensje tylko do siebie.
 
     
koksik
Gość
Wysłany: 30-12-2008, 01:44   

Zycie ludzkie jest dobrem najwyzszym .
Smierc czlowieka w komisariacie moze swiadczyc o tym, ze ktos mogl nie dopelnic obowiazkow.
I zawsze jest niepokojace .Nalezy wyjasnic sprawe do konca
 
     
koksik
Gość
Wysłany: 30-12-2008, 01:57   

Cos mi sie widzi ,ze to przesluchanie moglo mu zaszkodzic na zdrowiu ....
Ale jest to jedynie hipoteza niepoparta dowodami ktora nalezy w trakcie sledztwa obalic.
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 30-12-2008, 07:27   

GOŚĆ napisał/a:
WIADOMOŚĆ NIE JEST - SPORTOWA

Ale była pierwotnie umieszczona w dziale sportowym...
koksik napisał/a:
Cos mi sie widzi ,ze to przesluchanie moglo mu zaszkodzic na zdrowiu ....

To źle Ci się widzi...chyba że zadziałał stres.
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
koksik
Gość
Wysłany: 30-12-2008, 09:57   smierc czlowieka cd...

Znane sa przypadki stresu u ...ludzi .
I nie ma to znaczenia ,czy jest to osoba ktora naduzywa alkoholu ,czy gornik ,sprzataczka czy policjant.
Jestem zdania ,ze nie nalezy wyciagac pochopnych wnioskow .
Zawsze ,gdy w gre wchodzi smierc czlowieka nalezy sprawe wyjasnic.
Sami jestesmy ludzmi ,kaza nas w Komisariatach tez ludzie .
Rozni ludzie .
Gloryfikowanie policjantow ,ze sa to "nadludzie" jest zlem .
W Policji jak w lusterku odbija sie caly przekroj polskiego spoleczenstwa.
Sa w niej ludzi ..wielobarwi .
I sa ludzie z powolania i sa karierowicze bez kregoslupa moralnego i pewnie sa ludzie o sklonnoscisch do przemocy zeby nie powiedziec ze do sadyzmu .
Policjant zyje w ciaglym stresie .Dodatkowo ten stres poteguja wszechobecne media .
Policjant jak normalny czlowiek tez pije wodke,tez ma problemy z rodzina - a to zona sie wkurza ,a to dziecko nie uczy .
Zdarza sie ,ze nie wytrzymuje napiecia i popelnia "ostateczny blad"
Znane sa w niedalekiej przeszlosci afery w wielickiej policji .
A to afera z wyludzeniami ubezpieczenia itd.

Ale smierc czlowieka to inna sprawa.
Policja tak jak i Prokuratora miala wpadki z tuszowaniem roznych nieprawidlowosci .
Chce wierzyc ,ze ta sprawa bedzie wyjasniona.
Nie doszukuje sie podtekstow .Ja tylko czekam na informacje ,ze za smierc tego czlowieka nie odpowiada Policja.
Jakos nic nie slychac o sukcesach Policji w walce z narkobiznesem .
I dobrze ze nie slychac. To znaczy ,ze policjanci pracuja pelna para i chronia nas przed bandytami .
Od Policji oczekuje transparentosci.I zeby dziala na korzysc spoleczebstwa ,ktore ja powolalo.

Poczekajmy ,sprawa sie wyjasni .
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 30-12-2008, 10:19   

Denat został zatrzymany na jeździe pod wpływem, a nie na zabójstwie, więc nie było powodu do agresji wobec niego w celu wyciągnięcia informacji.
Serce słabe, stresu się najadł i na to nikt nic nie poradzi, bo mógł sobie gość iść ulicą i kipnąć - wtedy by było że drogowcy krzywo płytki położyli. Koksik masz trochę racji ale dla mnie to właśnie wygląda na doszukiwaniu się dziury w całym.

Ja proponuje złożyć petycje - Mada tu rozpatrzy ją - Społeczeństwo domaga się rezygnacji z przesłuchań ! - w zamian należy każdemu zatrzymanemu wręczyć flaszkę i kwiaty, a także sprowadzić TV ogłaszając go bohaterem narodowym.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 30-12-2008, 10:47   

koksik napisał/a:
Zawsze ,gdy w gre wchodzi smierc czlowieka nalezy sprawe wyjasnic.

Nikt nigdzie nie napisał / nie powiedział, iż przedmiotowe zdarzenie nie będzie dogłębnie wyjaśnione. Nie ma potrzeby doszukiwać się drugiego dna.
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
koksik
Gość
Wysłany: 30-12-2008, 11:50   

A ja - niczym na przesluchaniu - ide w zaparte i niewiele powiem .
Zawsze mawiam "wiezi nas Prawo "
I dlatego od Policji nalezy wymagac ,aby policjanci postepowali zgodnie z prawem .
Pijany czlowiek to tez czlowiek .
Byc moze jest to tzw XXX smierc ktorej mozna bylo uniknac.
Poczekajmy .
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-12-2008, 12:17   

Cytat:
I dlatego od Policji nalezy wymagac ,aby policjanci postepowali zgodnie z prawem .

A masz jakieś info, że nie było, czy tak gadasz, żeby gadać, parafrazując jak baby na placu ;)
 
     
koksik
Gość
Wysłany: 30-12-2008, 13:05   

Ciagniecie mnie ludzie za jezyk .
Zgodnie z prawem ,gdybym mial dowody ,ze w Policji jest cos nie tak tobym byl zobowiazany ,zeby ta "wiedza" podzielic z wladzami .
Nie chce robic domyslej miny ,ze "cos wiem ale w imie jakiegos dobra - nie wiadomo jakiego - nie powiem .
Powiem tak ,ze w Wieliczce - w przeszlosci - byly przypadki naruszania prawa .
Chocby wyludzenia na szkode PZU - pisala o tym prasa przez kilku policjantow z Wieliczki .
Znam tez inne ....
Mam wrazenie ,ze zostaly one juz rozliczone przez Sady .
Kazda wladza musi byc pod kontrola spoleczenstwa.
A sprawa korupcji ?
Sama Komenda Glowna Policji przyznaje ,ze codziennie dochodzi do korumpowania policjantow .Mozna mowic ,ze i skala tego procederu maleje .
Ale tam gdzie jest wladza tam jest korupcja.
Mowienie ,ze w Policji nie ma problemu jest nieuprawnione.
Policjant tez czlowieki i pracuje w ekstremalnych warunkach .
Zagrozenie przestepczoscia jest spore.
Policjant z wydzialu kryminalnego napatrzy sie na ludzka biede i ludzkie dno .
Policjant z drogowki jak napatrzy sie na ludzkie tragedie - m.in te po alkoholu - to tez swoje przezywa.
Stad alkoholizm u policjantow - czy ktos oficjalnie podal do wiadomosci .ilu policjantow naduzywa alkoholu czy bierze narkotyki ?
Policja - z mocy prawa - wyposazona jest w srodki przymusu .
Bron palna ,palki ,techniki walki wrecz .
I dlatego wymagany jest szczegolny nadzor nad jej dzialaniem .
Czy pamietacie sprawe komendanta z Krakow a,ktory zostal sfilmowany przez operatora francuskiej tv jak kopie po brzuchu kobiete ?
gdyby nie media nigdy by ta sprawa nie wyszla na swiat dzienny .
W Sadzie tlumaczy sie ,ze dziala w stresie .
Policja -mnie osobiscie-nadal kojarzy sie z dawnymi czasami .
Nie potrafili dotrzec do mojej swiadomosci - jako obywatela - ze jest to formacja dzialalaca dla mojego dobra .
Nadal boje sie korupcji , boje sie wspolpracy Policji z gangsterami .
Przyklady medialne z Polski - np sprawa P.Olewnika ,gdzie Policja i Prokuratura zachowala sie delkiatnie mowiac dwuznacznie sa malo budujace.
Policjanci ,zlodzieje ,Prokuratorzy i Sedziowe zyja dla siebie .
Wszystkie sprawy zwiazane z Policja musza byc pod kontrola spoleczenstwa.
Moj apel :Pomagajmy Policji ale i patrzymy bardzo krytycznie na jej poczynania .
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 30-12-2008, 13:20   

koksik napisał/a:
Pijany czlowiek to tez czlowiek .

A czy nie został potraktowany jak człowiek - przed umieszczeniem w areszcie gdzie sobie trzeźwiał, został zbadany przez lekarza. Na przesłuchanie został przewieziony już po wytrzeźwieniu.
Dla mnie kierowca z 0,8 to już nie człowiek. To XXX
 
 
     
koksik
Gość
Wysłany: 30-12-2008, 13:32   

A czy TY nigdy nie zrobiles cos wbrew prawu ?
Nigdy nie siadles za kierownica po wypiciu kilku glebszych ?
A jak bedziesz mial 0.8 promila to tez zyczysz sobie ,aby ktos powiedzial Ci ,zes nie czlowiek ?
Slowa napisane przez przedstawicieli Policji to wylacznie slowa.
A pamietacie historie - jakies 10 lat temu - gdzie dwoch nastolatkow zostalo ostrzelanych przez antyterorystow .Jeden z nastolatkow zginal ,a drugi do konca zycia jest sparalizowany Na poczatku Policja tez twierdzila ,ze to ich wina .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 17