Poprzedni temat «» Następny temat
Ośrodek Zdrowia w Wieliczce
Autor Wiadomość
pan_jacek 
Bałwan solny


Osiedle: W.Pola/Krzyszkowice
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Sie 2010
Posty: 292
Wysłany: 09-10-2010, 16:51   

nietopesh napisał/a:
Cytat:
Pacjent będzie mógł przez Internet zarejestrować się na wizytę do lekarza, a nowy system informatyczny ograniczy personelowi medycznemu pracę papierkową.
Źródło: TV Małopolska


Co z tego skoro i tak pewnie trzeba będzie wstać o 5 rano żeby o 05:10 już się zarejestrować i być pierwszym :)
 
     
hrabia_wronski 
Groty kryształowe


Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 102
Wysłany: 10-11-2010, 17:46   

Pani Dyrektor Grazyna K jest zona ViceMarszalka ze strony PSL ,Pana Wojciecha K.
Z kim chcecie walczyc ?
PSL tworzy koalicje z PO .
A teraz jak Pan Wojciech K kandyduje do wysokiego stanowiska - wszystko zalezy od tego ,czy zostanie wybrany - to mozna bedzie go.....(takie niedomowienie)
 
     
Noranda 
Żupnik


Wiek: 83
Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 71
Wysłany: 23-12-2010, 08:03   Re: Ośrodek Zdrowia w Wieliczce

axell napisał/a:
Teraz zaszły zmiany i nawet przedsionek jest otwierany o 7. Pacjenci, często ludzi starsi, z gorączką, czekają tak jak np dziś na mrozie i wietrze. Nie ma tam też specjalnie zadaszenia, więc nie chroni przed deszczem.
Podobno jest to zarządzenie nowej pani dyrektor, ale nie jestem pena, czy ona zdaje sobie sprawę, że tam czekają ludzie CHORZY?!


LUDZIE !!! Na jakim świecie Wy żyjecie !!! Czy widzieliście żeby przed otwarciem Urzędu Skarbowego, Urzędu Miasta czy Banku ludzie ustawiali się w kolejce ? NIE. To dlaczego tak jest w przypadku Ośrodka Zdrowia ?! - Bo ludzie się tak przyzwyczaili. Niektórzy cierpiący na bezsenność przychodzą już o 5 rano, ludzie sami sobie stworzyli takie warunki więc niech nie narzekają teraz na Zarządzenie Ośrodkiem


Mam- niestety- także zle doświadczenia ze stylem sprawowania opieki zdrowotnej w tej przychodni.
Całkiem inaczej oceniam funkcjonowanie w ramach NFZ "prywatnych" lekarzy rodzinnych.
W ośrodku czułem się jak intruz. Najprostsze czynności administracyjne np.na sporządzenie dokumentu z badania testowego pamięci /dla potrzeb neurologa/trzeba oczekiwać minimum 2 tygodnie, bo pani psycholog nie ma na bieżąco "dojścia " do komputera i drukarki. Nie daj Boże gdy trzeba wprowadzić poprawki; należy poczekać kolejne dwa tygodnie .....bo ta biedna kobieta nie ma na czym tych poprawek wprowadzić.
Dla odróżnienia dam przykład specjalistycznych badań odpłatnych:
Unicardia w Krakowie -badanie USG tętnic szyjnych: Termin badania za tydzień i przepraszają że tak długo muszę poczekać. W dniu badania czekam 20 min i w 5 minut po badaniu otrzymuję do ręki wynik opisowy wraz w wydrukami obrazu tętnic. Gdzie przyczyna różnicy w stylu? Tylko w kasie. Tam płacę od ręki za USG lub za echo serca 100zł.
U lekarzy specjalistów w lecznicach "prywatnych" Medicina" w Krakowie- mających umowy z NFZ nie płacę nic, czekam na wizytę 15 min i czuję się podmiotem a nie zawalidrogą.
Wnioski:
1. Chory jest system służby zdrowia w którym lekarze, personel i pacjenci czuja się źle.
Mnie - staremu- to co jest obecnie przypomina sytuację w handlu w okresie stanu
wojennego i w latach 80tych gdzie najważniejszą osobą w Polsce była sklepowa w sklepie
mięsnym. Z przyczyn obiektywnych w obecnym systemie pacjent jest największą
przeszkodą w jego funkcjonowaniu i tak dość często jest traktowany.

2. Prowincja i relikty PRL to nie kwestia topografii i miejsca na mapie lecz mentalności i
nawyków z okresu "rozdawnictwa za darmo" dóbr i usług,.gdzie system służył sam sobie a
nie obywatelowi.

3. Służba zdrowia wciąż czeka na swojego "Balcerowicza" który w sposób radykalny postawił
handel i gospodarkę nogami na ziemi i teraz pani ekspedientka w sklepie mięsnym wita mnie
gdy wejdę, podaje to czego sobie życzę a także zaprasza na następny raz...
Tego wszystkim nam pacjentom w jak najkrótszym czasie życzę za nasze pieniądze które marnotrawi NFZ.
 
 
     
addicted 
Kopacz


Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 6
Wysłany: 23-12-2010, 15:09   

Noranda napisał/a:
Służba zdrowia wciąż czeka na swojego "Balcerowicza" który w sposób radykalny postawił
handel i gospodarkę nogami na ziemi i teraz pani ekspedientka w sklepie mięsnym wita mnie
gdy wejdę, podaje to czego sobie życzę a także zaprasza na następny raz...

i oczywiście otwiera i wpuszcza do sklepu przed otwarciem, jesli widzi ze klient "jest słaby" prawda?

a co do lecznictwa, to od nowego roku moze byc roznie w sprawie kontraktów. zagrozony jest laryngolog, pulmonolog oraz ginekolog. Bedzie pozostawało nam leczenie sie w prywatnych gabinetach...
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 23-12-2010, 15:50   

A jaka to roznica czy one sa prywatne czy jakiekolwiek inne? Dla wiekszosci bedzie sie liczylo czy maja podpisane kontrakty z NFZ czy nie.
 
     
prezes 
Komora


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 185
Wysłany: 23-12-2010, 17:56   

Ośrodek wraz z personelem wysłać w kosmos, kolejki zła organizacja pracy brak zastepstw wśród lekarzy specjalistów dramt :kosci: :kosci: :kosci: :kosci: :kosci:
_________________
PREZES
 
     
adrianq 
Gwarek


Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 11
Wysłany: 23-12-2010, 18:41   

a czy w niepublicznych placówkach jak lekarze idą na urlopy to robią zastępstwa? a co do organizacji kolejek to i tak jest to dosc poukładane. a to ze są limity z NFZ-u to inna sprawa.
 
     
Noranda 
Żupnik


Wiek: 83
Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 71
Wysłany: 23-12-2010, 19:56   

addicted napisał/a:
Noranda napisał/a:
Służba zdrowia wciąż czeka na swojego "Balcerowicza" który w sposób radykalny postawił
handel i gospodarkę nogami na ziemi i teraz pani ekspedientka w sklepie mięsnym wita mnie
gdy wejdę, podaje to czego sobie życzę a także zaprasza na następny raz...

i oczywiście otwiera i wpuszcza do sklepu przed otwarciem, jesli widzi ze klient "jest słaby" prawda?

a co do lecznictwa, to od nowego roku moze byc roznie w sprawie kontraktów. zagrozony jest laryngolog, pulmonolog oraz ginekolog. Biedzie pozostawało nam leczenie się w prywatnych gabinetach...

[b...."]Bedzie pozostawało nam leczenie sie w prywatnych gabinetach".[/b] -mających umowy na świadczenie usług z NFZ a więc "za darmo " jak w przychodni. Może nawet będzie to ten sam lekarz.
Człowieku Ty albo nic nie rozumiesz, lub udajesz głupa. Czepiłeś się demagogicznie tych drzwi jak pijany latarni. Do mnie to nie przemawia, bo ja mam w prywatnych przychodniach zamówioną godzinę z marginesem liczonym w minutach i nie muszę wystawać od świtu na schodach jak po mięso w stanie wojennym.
A skąd pieniądze na prywatne usługi?W głównym zarysie to co funkcjonuje już dzisiaj- umowy prywatnych z NFZ. Lwia część to racjonalne gospodarowanie naszymi składkami podatkowymi a reszta /jak choćby w moim przypadku/ to ma proste przyczyny: Nie palę po 30 petów dziennie, nie piję i raz w miesiącu stać mnie na zadbanie o swoje zdrowie które jest dla rozsądnych priorytetem w stosunku do picia i palenia. Na dobrą sprawę o wiele więcej pochlania pieniędzy ten styl podejścia do własnego zdrowia które w systemie PRL było za darmo.... Dlatego mnie podobni i ja nie jestem zdany na ponad półroczne oczekiwanie na klęczkach aż pani/pan specjalista zrobi mi łaskę i przyjmie bo wtedy zmieszczę się w limicie zamówień NFZ na ilość pacjentów. W systemie prywatnym to ja jestem podmiotem a nie niechcianym robakiem. Co dziwne; w tym prywatnym systemie ci sami lekarze pracują zupełnie inaczej bo mają nieco więcej groszy za każdego zadowolonego pacjenta niż w takiej ogólnej przychodni działającej tak jak w PRLu.

Twój sposób myślenia odejdzie niedługo w niebyt, bo w końcu i w organizacji systemu ochrony zdrowia postęp transformacji ustrojowej i zdrowy liberalizm wyeliminuje stary marazm także w służbie zdrowia w którym wszystkim jest źle, a korzystają na tym co jest dzisiaj tylko niektóre rekiny .
Przecież dentystyka już od dawna funkcjonuje na zdrowych zasadach i jakoś nie ma katastrofy, a to też medycyna. Można to troszkę przyhamować, ale racjonalnych tendencji zmian nie odwrócisz. Rozsądek sprawdzony w każdej dziedzinie gospodarki musi zwyciężyć także w służbie zdrowia .
Jedynie prywatyzacja w systemie służby zdrowia może postawić ją w zdrowe koleiny.
Wtedy nie tylko że nie będzie problemów o których piszą ludzie, ale nawet znajdzie się papier toaletowy w ubikacjach dla pacjentów.
Oczywiście z zachowaniem solidaryzmu społecznego dla tych poszkodowanych losowo, ale nie dla prymitywnych warchołów co sami sobie szkodzą przepijając zdrowie i dochody a potem wrzeszczą że wszyscy są równi. A starzy ludzie? Starzy jak ja? Tu kłania się dawna polska tradycja Rodziny: Dzieci czują się odpowiedzialne za opiekę nad starszymi.
Nie można prostodusznych straszyć że poumierają bez obecnego chorego systemu lub winna jest jednostkowa decyzja o której otwierać drzwi do przychodni. Trzeba radykalnie zmienić system, to nie będzie problemów z drzwiami..
Ci co leczą się już od kilku lat w takich prywatnych Medicinach, a dzisiaj jeszcze nawet o tym nie wiedzą ze są one prywatne, już nikt nie wystraszy tak samo jak wejściem do Unii straszono rolników.
Zawsze jednak zostanie grupa niereformowalnych - myślących inaczej- zwanych "prawdziwymi polakami". Tych za XXX nie przekonasz gdzie leży przyczyna dzisiejszego marazmu całej służby zdrowia a w niej i przychodni w Wieliczce. Będą szukać winnych oraz kanalizować niezadowolenie społeczne na głupich drzwiach o 7 rano. System oparty na zdrowych sprawdzonych zasadach sam sie wyreguluje. Oczywiście odejda z niego miernoty lub niedostosowani. Wykształcenie i selekcja intelektualna na studiach przecież powoduje, ze jest ich niewielu a będzie jeszcze mniej gdy wejdą w zdrowy prywatny system tak jak niegdyś handel i gospodarka która taż jest daleka od doskonałości, lecz o niebo lepsza niż system opieki zdrowotnej.
Szkoda kruszyć kopie dla samej polemiki. Już niedługo czs pokaże kto z nas miał w końcu rację.
 
 
     
addicted 
Kopacz


Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 6
Wysłany: 23-12-2010, 21:04   

Noranda, ale wywód.
co do czepiania sie zamkniętych drzwi: irytuje mnie to że ludzie żądają wejścia bo to placówka publiczna. Bez nerwów. Nie wyczułas ironii...
Co do prywaryzacji to wiem na czym to polega, oraz wiem na czym polega NZOZ i czym różni się od prywatnych gabinetów. Źle się po prostu wyraziłem.
Sam jestem zdecydowanie za sprywatyzowaniem służby zdrowia. Wkurza mnie tylko to, że jeśli chcę leczyc się prywatnie to i tak muszę płacic składki. Chory jest system.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 23-12-2010, 21:06   

I tak sie stanie bo w Polsce zawsze to co bylo panstwowe to bylo niczyje i tak sie o to dbalo. To jeszcze moj kamyczek. Poki co odeszlo sie, a nieslusznie, od pomyslu wspolfinansowania-doplat do wizyt u lekarza. Zmniejszylo by to kolejki eliminujac zbedne wizyty: tak z nudow, a pokaze sie raz jeszcze, a ponarzekam... Mamy leki czesciowo refundowane wiec dlaczego inne swiadczenia maja byc w 100%? Mowilo sie o doplacie rzedu 2 zl, wiec znikomej. Wprowadzono ten system na Slowacji i sie doskonale sprawdzil.
 
     
Noranda 
Żupnik


Wiek: 83
Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 71
Wysłany: 23-12-2010, 21:15   

ArturSosin napisał/a:
I tak sie stanie bo w Polsce zawsze to co bylo panstwowe to bylo niczyje i tak sie o to dbalo. To jeszcze moj kamyczek. Poki co odeszlo sie, a nieslusznie, od pomyslu wspolfinansowania-doplat do wizyt u lekarza. Zmniejszylo by to kolejki eliminujac zbedne wizyty: tak z nudow, a pokaze sie raz jeszcze, a ponarzekam... Mamy leki czesciowo refundowane wiec dlaczego inne swiadczenia maja byc w 100%? Mowilo sie o doplacie rzedu 2 zl, wiec znikomej. Wprowadzono ten system na Slowacji i sie doskonale sprawdzil.


Też popieram. Mam rodzinę pod Bratyslawą. Rozmawialiśmy na tematy systemu zdrowia. Pełna akceptacja przez myślących praktycznie. Pozdrówka i Życzenia Świąteczne dla Szanownego Kolegii dla Wszystkich na Forum.
 
 
     
prezes 
Komora


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 185
Wysłany: 24-12-2010, 07:45   

adrianq napisał/a:
a czy w niepublicznych placówkach jak lekarze idą na urlopy to robią zastępstwa? a co do organizacji kolejek to i tak jest to dosc poukładane. a to ze są limity z NFZ-u to inna sprawa.


Tak jeśli lekarz jest chory lub na urlopie to pacjent ma chyba prawo być przyjęty, po zatym to obowiązek osoby zarządzającej w tym wypadku ośrodkiem aby zorganizować tak pracę aby nie było przerw w przyjmowaniu pacjentów. Zastępstwa są no w ośrodku na Teligi w Krakowie
_________________
PREZES
 
     
izakot 
Sztolnia


Osiedle: Zadory
Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 15 Gru 2010
Posty: 154
Wysłany: 24-12-2010, 08:24   

Służba zdrowia leży w całej Polsce, myślę że problem z wielickim ośrodkiem polega na złej organizacji pracy oraz na słabym doborze lekarzy w szczególności myślę o pani dr Kłusek która zaleca stosowania kalendarzyka i nie zapisuje żadnych środków antykoncepcyjnych tłumacząc że jest niemoralne. Dr Luftglass niemiły arogancki chirurg który często źle diagnozuje a jako urolog z fałszywym uśmieszkiem zaprasza do swojego prywatnego gabinetu dając wizytówkę
_________________
Izabela
 
     
Noranda 
Żupnik


Wiek: 83
Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 71
Wysłany: 24-12-2010, 10:54   

izakot napisał/a:
Służba zdrowia leży w całej Polsce, myślę że problem z wielickim ośrodkiem polega na złej organizacji pracy oraz na słabym doborze lekarzy w szczególności myślę o pani dr Kłusek która zaleca stosowania kalendarzyka i nie zapisuje żadnych środków antykoncepcyjnych tłumacząc że jest niemoralne. Dr Luftglass niemiły arogancki chirurg który często źle diagnozuje a jako urolog z fałszywym uśmieszkiem zaprasza do swojego prywatnego gabinetu dając wizytówkę


Właśnie tak! Służba zdrowia leży w całej Polsce bo winne są opóźnienia w wdrażaniu bardziej racjonalnych rozwiązań systemowych- ogólnopolskich. Przychodnia Wielicka jest tylko drobną cząstką tego całościowego problemu. Kto to ma reformować? Sejm. Po to ich wybraliśmy, tego od nich oczekujemy i musimy głośno od nich tego żądać. Bez nacisku nie kiwną palcem i będą się zajmować sami sobą udając że najważniejszym problemem jest pomnik na kazdym skrzyżowaniu w każdej wsi lub czymś podobnym.. A co u nas?

Na lokalnym szczeblu samorządowym też musimy okazywać władzom powiatu rzeczowo z czego konkretnie jesteśmy niezadowoleni w kwestii ochrony zdrowia i jakich zmian SYSTEMOWYCH oraz personalnych oczekujemy. Mamy do tego prawo i wspaniałe środki - właśnie to forum na którym piszemy nie tylko dla siebie ale też i dla naszych "samorządowych wybrańców".
Na dzisiaj, w obecnych warunkach oczekuję od nich działań organizacyjnych inspirujących środowisko medyczne do organizowania się w "prywatne" przychodnie specjalistyczne oraz wszelką pomoc dla nich w szerokich kontraktach z NFZ abyśmy u nich mogli praktycznie mieć opiekę zdrowotną "za darmo", lub prawie za darmo chociażby w drodze zmniejszenia limitów NFZ dla przychodni i przeniesienie ich części na te nowe placówki. To jedyna racjonalna droga do samodoskonalenia się obecnej przychodni wielickiej: KONKURENCJA.
Wtedy nikt nie będzie nas straszył, że pan doktor się obrazi i nie będzie specjalisty w Wieliczce a jedynie za ciężką forsę u cwaniaków.
My też możemy sobie pomagać wymianą informacji o już istniejących tego typu placówkach na terenie Wieliczki i powiatu. Jakich mają specjalistów, jaki do nich adres i jak funkcjonują.

Nie jest zdrożnym ani występnym wręcz imienne ocenianie lekarzy i administracji placówek.
Dla przykładu podaję tutaj link na http://www.znanylekarz.pl gdzie imiennie wyraża się opinie o lekarzach i nikt się nie obraża ani nie odgraża pacjentowi że mu pokaże intrygami gdzie raki zimują. My na naszym forum też tak możemy pomagać naszym lekarzom w spojrzeniu na siebie naszymi oczami, oczami pacjentów bo musimy wyegzekwować zmianę mentalności że w tym systemie. to my jesteśmy głownym podmiotem i nasza opinia jest najważniejsza .

A skoro dziś Wigilia, to wszystkim życzę możliwie dużo zdrowia na te Święta oraz poprawy warunków do jego ochrony na ten Nowy Rok! " Czego sobie i Wam życzę Amen".
 
 
     
Radekorzech 
Groty kryształowe


Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 117
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 27-12-2010, 07:57   

Organizacja pracy jak wszędzie kiepska, myślę że największym problemem są pseudo specjaliści to jest dramat pani Okulistka i pani Dermatolog. Nadają się tylko do wypisywania recept podczas kontynuacji leczenia.
_________________
Radek
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 17