Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Tardas
24-07-2007, 08:28
Wybory do Rad Osiedli i Rad Sołeckich w Gminie Wieliczka
Autor Wiadomość
r-a-f-a-l
Szyb


Osiedle: os. Krzyszkowice
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 166
Wysłany: 21-04-2011, 10:55   

dwadzieścia kilka tysięcy złotych piechotą nie chodzi a na ul. Kasztanowej kilka lamp mogło by rozświetlić egipskie ciemności.... Bijmy brawo Panu Sekretarzowi który szasta naszymi pieniędzmi w prawo i lewo! Brawo, brawo, po prostu brawo!
 
     
Halina 
Groty kryształowe
Mąciwoda


Osiedle: osiedle Zielone
Dołączyła: 27 Mar 2011
Posty: 103
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-04-2011, 20:52   

nacomito napisał/a:
Jeśli mnie pamięć nie myli, to dwa lata temu oficjalna strona miasta obwieszczała o mającej nastąpić zmianie statutów sołectw i osiedli. Mieszkańcy mogli składać swoje propozycje. Jednak o tych propozycjach, ani o proponowanych zmianach UMiG milczał jak zaklęty. Statuty (po XXX oddzielne dla każdej wsi i osiedla) zatwierdzone zostały rzutem na taśmę radnych poprzedniej kadencji. Przez długie miesiące dostępne były jedynie w formie uchwał RM w BIP. Organizatorem tego zamieszania był człowiek do wszelkich poruczeń, niezastąpiony, niezmordowany Adam Marek dwojga imion Panuś. Kuriozalny termin wyborów, w okresie komunii, w ostatnim statutowym terminie jest także jego pomysłem.

Oj, drogi nacomito,coraz bardziej mi się podobasz!!!! NIE CHCEM , ALE MUSZEM przyznać Ci rację........Co prawda proponowanych przez Mieszkańców zmian było tylko kilka / bo wbrew pozorom zainteresowanie było maleńkie!/-większość z nich dotyczyła ''dowartościowania'' członków rady osiedla, a właściwie przewod.zarządu/ np.by
mogli głosować podczas sesji Rady Miejskiej /-nikt nie wie dlaczego nie zestawiono tych
propozycji /lista / i nie wyjaśniono dlaczego ''nie przeszły''!!!........i nagle pojawił się nowy Statut. Z każdej sytuacji jest wyjście---jeśli ktoś chciałby CZYNNIE uczestniczyć w życiu
Osiedla, proszę się zgłosić do przewodniczącej Zarządu Osiedla Kościuszki-Przyszłość-Szy-
manowskiego /tel. na www.wieliczka.eu/jednostki pomocnicze/----i po pryszczu! Jeszcze nie jest za późno !
_________________
2011
  cukiereczek
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 22-04-2011, 15:33   

O tym, jak traktowane są rady osiedli i rady sołeckie przez burmistrza, radę miejską i UMiG możemy się przekonać na stronie BIP wybierając zakładkę „Jednostki pomocnicze ” – tak zostały zakwalifikowane w spisie treści. Jedyną dostępną informacją są nazwy sołectw i osiedli oraz nazwiska i numery telefonów sołtysów i przewodniczących osiedli, wprowadzone pół roku po poprzednich wyborach. A miejsca jest sporo. Oto tytuły:
    O jednostce
    Kontakt
    Kierownictwo
    Statut
    Regulamin
    Struktura organizacyjna
    Ewidencje i rejestry
    Majątek
    Dokumentacje kontroli
    Budżet i inwestycje
    Działalność
    Zamówienia publiczne
Daremnie szukać podstawowego aktu, jakim jest statut rady.

Ale co tam, najważniejsze, że możemy oglądnąć zacną twarz mgr Artura Kozioła, który w latach 1993-1996 pełnił funkcję wiceprezesa Klubu Sportowego "Górnik", później rzecznikiem Społecznego Komitetu Powiatowego w Wieliczce, a od 1998 do 2006 roku prezesem Stowarzyszenia Brata Alojzego Kosiby. Przez 16 lat był zawodnikiem Klubu Sportowego "Górnik". Wolny czas chętnie poświęca na działalność społeczną.

A podobno nie ma czasu…
 
     
Halina 
Groty kryształowe
Mąciwoda


Osiedle: osiedle Zielone
Dołączyła: 27 Mar 2011
Posty: 103
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-04-2011, 17:22   

Myślę ,że po prostu mamy do czynienia z drukarskim chochlikiem---powinno być :
.....''bardzo chciałby oddać się pracy społecznej, gdyby miał czas.....''
Słyszałam ,że liczą się chęci.........TYLKO NIE NA TAKIM STANOWISKU ! ! !
Burmistrz przez Święta ''naładuje akumulatory'' i ............zobaczysz,co się będzie działo .......
....tym czasem WESOŁYCH ŚWIĄT !!!
_________________
2011
  cukiereczek
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 22-04-2011, 20:43   

Halina napisał/a:
''naładuje akumulatory'' i ............zobaczysz,co się będzie działo
Bedzie iskrzyl?
 
     
r-a-f-a-l
Szyb


Osiedle: os. Krzyszkowice
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 166
Wysłany: 22-04-2011, 22:10   

ArturSosin napisał/a:
Halina napisał/a:
''naładuje akumulatory'' i ............zobaczysz,co się będzie działo
Bedzie iskrzyl?

Miejmy tyllko nadzieję, że od tego iskrzenia naszego Burmistrza oświeci i dotrze do niego, że pora się opamietać i przestać olewać ludzi... Tego z resztą życzę na te świeta wszystkim urzędnikom! Alleluja i do przodu!
 
     
sprox
Mina


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 1256
Wysłany: 23-04-2011, 19:59   

ArturSosin napisał/a:
Bedzie iskrzyl?

Jesli nie przesadzi z rozcienczaniem elektrolitu, to kto wie... :D
_________________
Unión Europea nos trae por la calle de amargura.
European Union brings us down the street of bitterness.
 
     
Halina 
Groty kryształowe
Mąciwoda


Osiedle: osiedle Zielone
Dołączyła: 27 Mar 2011
Posty: 103
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-04-2011, 09:40   

Drogi ''sprox''---odnośnie tych pocałunków......Sledząc ,jak toczą się ważne dla naszego miasta i jego mieszkańców sprawy /czystość ulic i terenów zielonych,rewitalizacja miasta,sprawa instalacji obiecanych solarów,itd. /,sądzę,że liczba Wieliczan,którzy podpiszą się pod Twoim stwierdzeniem wzrośnie w zastraszającym tempie---ludzie już tracą cierpliwość!
_________________
2011
  cukiereczek
     
szczepan1891
Warzelnik


Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 22
Wysłany: 26-04-2011, 23:59   

a ja mam w d...ie te wybory. nie podoba mi sie bo jak glosowalam antypisiorom to mialo byc lepiej. a tu du..a jak tu zyc jak placa taka pensje ze za 1 pensje to wieniec na trumne. jak na janinskiej asfalt zerwali tojuz pol roku mija i jacys goscie stoja ruch hamuja w przerwach na papierosa. wachacze zmienilam kto mi zwroci a jeszcze nie wspomne jak na jednej stacji kontr pan mial sucho w gebie przez te wachacze. droge do osiedla zrobcie parkingi i dopi;nujcie zeby chodnik miedzy jednym a drugim deweloperem mal ciaglosc albo w ogole zaistnial
 
     
sprox
Mina


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 1256
Wysłany: 27-04-2011, 01:51   

szczepan1891 napisał/a:
dopi;nujcie zeby chodnik miedzy jednym a drugim deweloperem mal ciaglosc

Dopilnujemy, od tego tu jestesmy.
szczepan1891 napisał/a:
wachacze zmienilam

Bez wahania zrefundujemy
szczepan1891 napisał/a:
pan mial sucho w gebie przez te wachacze.

Nam też się zrobiło też jakos tak wahaczowato, ale żeby aż sucho w gębie, to nie.
_________________
Unión Europea nos trae por la calle de amargura.
European Union brings us down the street of bitterness.
 
     
mysza_tj 
Kopacz


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Wrz 2007
Posty: 4
Skąd: Zadory
Wysłany: 28-04-2011, 13:50   

Piszecie, że nie mieli mieszkańcy wpływu na nowy statut. To nie prawda mieli trzeba było tylko przyjść na spotkanie Rady Osiedla na, które może zawsze przyjść każdy z mieszkańców i wyrazić swoją opinie, zdanie na tematy danego osiedla. Informacje o tych spotkaniach są zawsze wywieszone na tablicach informacyjnych. niech każdy z was uczciwie się przed sobą przyzna czy kiedykolwiek był na jakimś spotkaniu, czy zrobił cokolwiek aby poprawić sytuacje na swoim osiedlu, czy tylko potrafi narzekać na tych co próbują coś zrobić. Przez ostatnie 4 lata byłam na każdym zebraniu mojego osiedla a mieszkańców z poza rady przychodziło średnio 2 i każdy z nich jeśli miał jakąś sprawę, pytanie to odpowiedź zawsze uzyskał. A co do wyborów w obecnej formie maja swoje plusy i minusy, jak wszystko. Pamiętam, że 4 lata temu na poprzednich wyborach na spotkanie w tej sprawie przyszło tak mało ludzi że był problem żeby wybory wogóle uznać za ważne już nie mówiąc o tym żeby znaleźć chociaż tych 15 kandydatów do Rady Osiedla a tyle musiało być. Rozpisałam się ale już koniec.
 
     
r-a-f-a-l
Szyb


Osiedle: os. Krzyszkowice
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 166
Wysłany: 28-04-2011, 18:14   

a teraz wystarczy, że przyjdzie jedna osoba na wybory skreśli 15 krzyżyków i zarząd osiedla wybrany.... :D
 
     
Bronek 
Zawalisko



Osiedle: Boża Wola
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 717
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28-04-2011, 22:37   

Mam takie pytanie.

Konto mam tu od dawna, ale ostatnio dopiero zacząłem tutaj częściej bywać. Mam zamiar startować do Rady Osiedla Śródmieście. Jako że wybory te charakteryzują się tym że kampanii ( o la Boga, może to i dobrze ! ) jako takiej nie ma, czy mógłbym tu w kilku słowach przybliżyć swoją kandydaturę, może kogoś zaciekawi a ja jestem dosyć młodą osobą i chciałbym zacząć coś robić dla mojego rodzinnego miasta. Nie chce robić sobie jakiejś reklamy na siłę, dlatego pytam, czy to po prostu, najzwyczajniej w świecie i po ludzku interesuję ?
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28-04-2011, 22:40   

Cytat:
czy mógłbym tu w kilku słowach przybliżyć swoją kandydaturę

dajesz :)
 
     
Bronek 
Zawalisko



Osiedle: Boża Wola
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 717
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28-04-2011, 22:48   

No ok więc może krótko i na temat, jestem dość konkretną osobą a jest późno.

W tym roku chciałbym spróbować siebie w chyba najniższym szczeblu zarządzania w naszym mieście jakim jest Rada Osiedla. Chodzi dokładnie o Radę Osiedla Śródmieście. Moje nazwisko Tomasz Broniowski. Mam 21 lat, jestem studentem II roku Zarządzania i Inżynierii Produkcji na Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie, są to studia dzienne. Skończyłem Wielickie LO, aktualnym moim jedynym zajęciem są studia no i oczywiście kilka innych pasji. Jak chyba każdy młody człowiek uwielbiam sport, interesuję się również motoryzacją oraz kilkoma innymi rzeczami.

No i chyba najważniejsze. Po co mi takie coś ?

Jestem młodą osobą, od dziecka mieszkam w Wieliczce w rejonie Osiedla Śródmieście. Już od jakiegoś czasu kwestię dotyczące Wieliczki, jej życia i tego co się dzieję i ma dziać w samym rejonie mojego zamieszkania jak również poza nim nie są mi obojętne. Teraz wydaje mi się że osiągnąłem wiek ( przed ostatnimi wyborami miałem dopiero 17 lat ) oraz poczucie pewności że jest to czas w którym mógłbym spróbować swoich sił i podzielić się swoim zdaniem oraz pomysłami na temat życia społecznego, publicznego i wszelkich aspektów z tym związanych w swojej "małej Ojczyźnie". Nie traktuję tego jako zabawę ani jako możliwość zarobku ( ktoś tutaj pisał że członkowie Rady zarabiają - otóż nie, jest to "nieodpłatny" urząd ), chcę zrobić coś dla miasta, dla ludzi tu żyjących. By lepiej żyło się mnie, mojej rodzinie oraz wszystkim Wieliczanom.

To chyba wszystko, co można powiedzieć o sobie. Jeśli są jakieś pytania, to z chęcią odpowiem.

Oczywiście, na koniec, chyba jak tradycja nakazuję - zachęcę do oddania głosu na mnie w niedzielę 15 maja. ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 17