Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Tardas
24-07-2007, 08:28
Wybory do Rad Osiedli i Rad Sołeckich w Gminie Wieliczka
Autor Wiadomość
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 29-04-2011, 09:45   

Bronek napisał/a:
Nie traktuję tego jako zabawę ani jako możliwość zarobku ( ktoś tutaj pisał że członkowie Rady zarabiają - otóż nie, jest to "nieodpłatny" urząd ), chcę zrobić coś dla miasta, dla ludzi tu żyjących.

Tym, którzy piszą o zarabianiu w ten sposób - po prostu sie w głowie nie mieści, że ktoś może chcieć pracowac społecznie. :(: Takie czasy....
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
r-a-f-a-l
Szyb


Osiedle: os. Krzyszkowice
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 166
Wysłany: 29-04-2011, 12:08   

niestety... ;/ i dlatego tak mało się dzieje, bo jest mało ludzi chętnych zrobić coś nie tylko dla siebie, ale i dla większej spoleczności jaką jest osiedle. ja również spotkałem się powielokroć z ogromnym zdziwieniem, że mozna robić "coś" za "nic" ;(
 
     
Halina 
Groty kryształowe
Mąciwoda


Osiedle: osiedle Zielone
Dołączyła: 27 Mar 2011
Posty: 103
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-04-2011, 21:31   

Informacje o wyborach do Rad Osiedli są znikome /www.wieliczka.eu /,dlatego podaję kilka z nich:
1. Rada Osiedla będzie miała od 8 -do15 członków / jeśli będzie mniej niż 8 kandydatów musi być powtórzenie wyborów!
2. Kandydować może każdy mieszkaniec osiedla/ liczba kandydatów nie jest ograniczona /.
3. Ostatni dzień rejestracji kandydatów przez Komisję Wyborczą upływa z dniem 4majabr.
/ w godz.15:oo---18:oo /.
4. Wybory będą 15maja/ niedziela/ od godz. 8:00-----18:00 w osiedlowych lokalach bwyborczych.Wybory tajne,bezpośrednie.
5.Zarejestrowana lista kandydatów /alfabetyczna/ będzie wywieszona w miejscach publicznych przynajmniej na 7 dni przed data wyborów.
6.Wyborca stawia znak''X'' przy nazwiskach od jednego do 15-tu kandydatów.Oddanie ''pustej'' tzn niezaznaczonej karty wyborczej lub z zaznaczonymi 16 -ma kandydatami jest nieważne!
7.Do Rady Osiedla wchodzi 15 osób , które otrzymały największą liczbę głosów wyborców.
JEŚLI SPRAWY TWOJEGO OSIEDLA NIE SĄ CI OBOJĘTNE-----GŁOSUJ ! ! !
_________________
2011
  cukiereczek
     
Halina 
Groty kryształowe
Mąciwoda


Osiedle: osiedle Zielone
Dołączyła: 27 Mar 2011
Posty: 103
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-05-2011, 21:42   

Brawo Bronek!!! Jesteś odważny i widać ,że wiesz czego chcesz. Wejść do Rady Osiedla nie jest tak b. trudno,myślę ,że trudniej jest z dobraniem 15-u osób ,które mają chęci do pracy, powtarzam do pracy !! Mam nadzieję ,że złożyłeś odpowiednie rormularze ,by się zarejestrować.Miło ,że młodzi ludzie nie są obojętni na to ,co dzieje się z naszą Wieliczką!
Życzę powodzenia i nie poddawaj się! Nawet jeśli nie wejdziesz do Rady ,to możesz mieć wpływ na rozwój spraw w mieście-po prostu przychodz na posiedzenia RO lub Rady Miejskiej i zgłaszaj swoje pomysły.
_________________
2011
  cukiereczek
     
r-a-f-a-l
Szyb


Osiedle: os. Krzyszkowice
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 166
Wysłany: 02-05-2011, 09:47   

Halina napisał/a:
3. Ostatni dzień rejestracji kandydatów przez Komisję Wyborczą upływa z dniem 4majabr.
/ w godz.15:oo---18:oo /.


Nie wiem kiedy i gdzie Sprawdzałaś informacje odnośnie zgłaszania kandydatów, ale nawet na stronie urzędu od czwartku widnieje info iż 4 maja 15.00-18.00 będzie pełniony jedynie Dyżur Komisji dla zgłaszania kandydatów do sołeckich i osiedlowych komisji wyborczych czyli wychodzi na to że ostatni termin zgłaszania kandydatów do Rad Osiedlowych upłynął w sobotę... gdzie nawet w oficjalnym obwieszczeniu wyborczym przy podanach terminach zgłoszeń nie było napisanego takiego rozgraniczenia a pojawiło się ono dopiero w urzędzie... i na stronie urzędu raptem we czwartek! No chyba że nasi "kochani" urzędnicy znowu coś namieszali o czym jeszcze nie wiem.....
Ostatnio zmieniony przez r-a-f-a-l 02-05-2011, 09:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
r-a-f-a-l
Szyb


Osiedle: os. Krzyszkowice
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 166
Wysłany: 02-05-2011, 09:49   

Z serii informacji o wyborach podaję listę lokali wyborczych na danym osiedlu:


Bogucice
Świetlica Środowiskowa, Wieliczka, ul. Reformacka 76

Krzyszkowice
Dom Osiedlowy, Wieliczka, ul. Krzyszkowicka 5c

Lekarka
Gimnazjum w Wieliczce, Wieliczka, ul. Piłsudskiego 20

Ogrodowe
Przedszkole Samorządowe nr 2 w Wieliczce, Wieliczka, ul. Asnyka 40

Śródmieście
Szkoła Podstawowa nr 2 w Wieliczce, Wieliczka, ul. Moniuszki 1

Zadory
Gimnazjum w Wieliczce, Wieliczka, ul. Piłsudskiego 20

Zdrojowe

Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce, Wieliczka, Rynek Górny 6

Sienkiewicza, Asnyka, Wincentego Pola
Przedszkole Samorządowe nr 5 w Wieliczce, Wieliczka, ul. W. Pola 23

Kościuszki, Przyszłość, Szymanowskiego
Biblioteka Osiedlowa, Wieliczka, os. Kościuszki 8
 
     
Halina 
Groty kryształowe
Mąciwoda


Osiedle: osiedle Zielone
Dołączyła: 27 Mar 2011
Posty: 103
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-05-2011, 21:01   

Nie dziwię się,że jesteś ''ZAKRĘCONY'' -ja też! Rejestracja kandydatów miała odbywać się od 26.04. do 30.04.......ale 29.o4 komisja nie urzędowała ,więc dodatkowo wyskoczył 4maja!I w tym dniu także będzie rejestr kandydatów do komisji wyborczej......c :diabel: hyba ,że będzie inaczej! :diabel:
_________________
2011
  cukiereczek
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 05-05-2011, 16:06   

Na stronie http://www.wieliczka.eu/p...dlach_2011.html ukazal się rejestr kandydatów do rad sołeckich i osiedlowych.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 05-05-2011, 19:31   

Ja pierdziele :
Kolega specjalista od spraw wszystkich pod wezwaniem schroniska dla zwierzat :
Pankiewicz Lech

Kandyduje z lekarki. Jeszcze chyba powinien kandydowac do komisji wojskowej.
_________________
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 05-05-2011, 20:26   

Niestety nic mi nie mówią nazwiska z mojego osiedla :(
 
     
tigra03 
Magnum Sal



Dołączyła: 15 Gru 2009
Posty: 98
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 05-05-2011, 20:59   

To teraz wypadałoby, aby się kandydaci przedstawili na tym forum, kim są, gdzie pracują, jakie mają propozycje dotyczące działalności na swoim osiedlu ....i jak chcą to zrealizować... Na tym forum, bo chyba już nie zdążą się przedstawić na zebraniach osiedlowych. Jest to konieczne, ponieważ nie znamy w ogóle niektórych osób. A "w ciemno" nie będę głosować .
 
     
Bronek 
Zawalisko



Osiedle: Boża Wola
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 717
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 05-05-2011, 23:07   

Ja już pisałem swoją kandydaturę stronę wcześniej, przypomnę się jednak teraz już oficjalnie.

Broniowski Tomasz Marek, kandydat do Rady Osiedla Śródmieście.

Lat 21, rodowity Wieliczanin z centrum miasta, absolwent LO w Wieliczce, aktualnie student studiów stacjonarnych ( dziennych ) na Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie na Wydziale Zarządzania, kierunek Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, jestem aktualnie na 2 roku, mam nadzieję że w czerwcu go szczęśliwie ukończę ;)

W czasie poprzednich wyborów prawo nie pozwalało mi w nich startować, teraz kiedy już osiągnąłem odpowiedni wiek, postanowiłem spróbować swoich sił.

Jako osoba młoda ( wydaje mi się że najmłodsza z całego towarzystwa ), uważam się za osobę ambitną, ciekawą świata, otwartą na wszelakie pomysły zarówno te nowatorskie jak i bardziej konserwatywne. Chciałbym póki co uczestniczyć w życiu mojej najmniejszej Ojczyzny jakim jest rejon mojego zamieszkania, w przyszłości może coś więcej, oczywiście jeżeli się sprawdzę.

Jeśli chodzi o mój pogląd na sprawy "polityczne" i społeczne związane z zasiadaniem w Radzie - chciałbym aby było uczciwie i DLA mieszkańców, a nie dla siebie i swoich bliskich. Chciałbym aby ludzie wiedzieli co się dzieje, chciałbym aby w Wieliczce zaczęły się dziać rzeczy które - zarówno dla młodszego pokolenia jak i dla starszego - będą interesujące, potrzebne i dające jak najwięcej satysfakcji z faktu bycia Wieliczaninem.

Mam nadzieję, że głosujący z rejonu Śródmieścia dadzą szansę wykazania się osobie tak młodej jak ja i będę mógł spróbować od 15 maja. Cóż, liczę na Państwa 15 maja.
 
     
Halina 
Groty kryształowe
Mąciwoda


Osiedle: osiedle Zielone
Dołączyła: 27 Mar 2011
Posty: 103
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-05-2011, 00:00   

Ponieważ informacji o wyborach do Rad Osiedli jest jak na lekarstwo,myślę ,że wyborcy mają rację prosząc kandydatów o zaprezentowanie się na forum ! A więc do dzieła......
Jestem rodowitą Wieliczanką/ Halina Sinkunas z domu Kunysz / i od 4 lat pełnię funkcję przewodniczącej zarządu Os. Kościuszki, Przyszłość ,Szymanowskiego.Dlaczego? Bo sprawy miasta,w którym żyję nie są mi obojętne !!! Urodzona optymistka,pełna energii wiem ,że możemy zmienić swoje ''małe ojczyzny''poprzez zaangażowanie się w pracę na rzecz miasta w jakikolwiek sposób /pisanie osiedlowej gazetki, zabieranie głosu na sesjach Rady Miasta,pisanie pism do odpowiednich urzędów , poprzez bezinteresowną pracę społeczną,itp.
Oceniając ostatnie 4 lata pracy w Radzie Osiedla z satysfakcją wspominam o sukcesach,jakimi
są :wstrzymanie budowy campusu WSE /dla 4tys. studentów/ na terenie PARKU A. MICKIE-
WICZA /oprotestowanie lokalizacji dla tej szkoły/, powstrzymanie działalności PRYWATNEGO LĄDOWISKA DLA HELIKOPTERÓW na ul.Jedynaka 26 ,wymuszenie na władzach miasta przystanku autobusu ''304'' na ul.Krakowskiej / w stronę centrum miasta/,uporządkowanie placów zielonych i dbanie o ich czystość , prace na rzecz placów zabaw dla dzieci /codzienny dozór, instalacja nowej zjeżdżalni/,itd. Oczywiście nie są to moje OSOBISTE sukcesy, lecz sukcesy GRUPY BLISKICH MI OSÓB,dzięki pomocy których sukcesy te były możliwe do osiągnięcia ! Bardzo dziękuję Im za pomoc i współpracę. Dziękuję także za krytyczne uwagi ---one stymulują mnie do jeszcze lepszej pracy na rzecz Osiedla!!
_________________
2011
  cukiereczek
     
12Martek 
Skrzat


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Cze 2009
Posty: 36
Wysłany: 06-05-2011, 11:13   

Dziękuję za wszystkie oddane na mnie głosy.
Ostatnio zmieniony przez 12Martek 16-05-2011, 07:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Jarekcholewa 
Skarbnik


Wiek: 46
Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 80
Wysłany: 08-05-2011, 10:33   

Zastanawiam się czy tak powinno być aby RADNY piastował jeszcze funkcję przewodniczącego rady osiedla lub sołtysa ?? Myślę że Pan Pankiewicz i Pani Sinkunas powinni odpuścić chęć kandydowania.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 17