Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Tardas
24-07-2007, 08:28
Wybory do Rad Osiedli i Rad Sołeckich w Gminie Wieliczka
Autor Wiadomość
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 08-05-2011, 12:05   

Jarekcholewa napisał/a:
Zastanawiam się czy tak powinno być aby RADNY piastował jeszcze funkcję przewodniczącego rady osiedla lub sołtysa ??

Jarekcholewa, chetnie przeczytam uzasadnienie Twoich wątpliwości.
Wiecej osób ubiega sie o drugą funkcję. Jest to w zgodzie ze statutami sołectw i osiedli. Nie zabrania tego Regulamin Rady Miejskiej ani ustawa o samorządzie gminnym.
 
     
andrzej2011
Komora


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 197
Wysłany: 08-05-2011, 13:02   

Jarekcholewa napisał/a:
Zastanawiam się czy tak powinno być aby RADNY piastował jeszcze funkcję przewodniczącego rady osiedla lub sołtysa ?? Myślę że Pan Pankiewicz i Pani Sinkunas powinni odpuścić chęć kandydowania.


Myślę podobnie niech się wspomniane osoby wykażą wykonując mandat radnego, chociaż Pan Pankiewicz już wiele razy miał okazję i niczego dobrego nie powinniśmy się spodziewać. Co do Pani Sinkunas nie mam zdania ale ciekawie napisała o sobie.
 
     
Jarekcholewa 
Skarbnik


Wiek: 46
Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 80
Wysłany: 08-05-2011, 14:14   

Mój pogląd jest następujący że aby wykonywać powierzone obowiązki dobrze nie można ich mieć zbyt wiele. Więc biorąc przykład z Pani Sinkunas i Pana Pankiewicza oni są radnymi mają rodziny i inne obowiązki wynikające chociażby z tytułu pracy. Dodatkowe obowiązki w postaci np przewodniczącego osiedla powinni pozostawić innym, którzy też mogą się wykazać zdobyć doświadczenie w tej trudnej społecznej "pracy".
Pragnę podkreślić że kiedyś statuty mówiły inaczej, nie można było łączyć mandatu radnego i przewodniczącego osiedla czy sołtysa. Dziwne jest to że obecnie trzeba zgłaszać kandydatów wcześniej, zbierać podpisy to zakrawa na wielką parodię wyborów sejm senat też się zbiera podpisy. Rozumiem że w komisji są Pan Panuś Pan Pakuła Pani Golonka Pani Piotrowska Pani Szostak i nie robią tego charytatywnie i trzeba nakarmić swoich ale ludzie bez przesady. :>
 
     
r-a-f-a-l
Szyb


Osiedle: os. Krzyszkowice
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 166
Wysłany: 08-05-2011, 14:28   

ja uważam że połączenie mandatu radnego i przewodniczącego osiedla jest jak najbardziej dorbrym zestawieniem o ileowe funkcje piastuje odpowiednia osoba... niestety z jednym z powyżej przytoczonych przykładów się nie zgadzam, bo z takiego połaczenia wynika więcej złego niż dobrego.... Poza tym to właśnie prawda jest taka że przewodniczacy osiedla moze co najwyzej zostać olanym przez Burmistrza na dyżurze, a jeśli jest radnym i nie sa mu obojetne losy swojego osiedla ma większe pole do popisu.... A zmieniając temat to bardzo Was proszę, nie porównujcie p. Sinkunas z p. Pankiewiczem... bardzo Was proszę.....
 
     
Ania5 
Szyb


Osiedle: Sienkiewicza
Wiek: 46
Dołączyła: 09 Lut 2011
Posty: 162
Wysłany: 08-05-2011, 14:54   

Rafał po Twojej wypowiedzi mam prawo sądzić że skoro mamy radnych to po co sołtysi i przewodniczący ???

Myślę że łączenie tych dwóch funkcji jest błędem i nawet nadużyciem władzy

Inna osoba piastująca stanowisko to kolejny pogląd na sprawę i głos w dyskusji
 
     
r-a-f-a-l
Szyb


Osiedle: os. Krzyszkowice
Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 166
Wysłany: 08-05-2011, 15:04   

w dyskusji z kim? bo raczej na pewno nie z urzędnikami.....taki sołtys czy przewodniczący sam zrobić za wiele nie może, a jak przyjdzie do Burmistrza to najczęsciej dowiaduje sie że Go już nie ma albo jeszcze nie ma albo pani w sekretariacie sama nie wie co powiedzieć.... a jak juz uda mu się spotkać to jest zlewany po całej linii i żadnych konkretów nie dostaje.... a poza tym jeśli wykonuje się obie funkcje uczciwie i rzetelnie to dlaczego tego zabraniać....
 
     
Ania5 
Szyb


Osiedle: Sienkiewicza
Wiek: 46
Dołączyła: 09 Lut 2011
Posty: 162
Wysłany: 08-05-2011, 16:21   

To że burmistrz nie często przyjmuje strony i omija dyżury to wiemy od 4 lat, to że nie przyjmuje mieszkańców wychodzi podczas trwania sesji też już do tego się przyzwyczailiśmy. Skoro do tego dochodzi brak rozmowy z sołtysem czy przewodniczącym
osiedla to już bardzo źle to nasi przedstawiciele wybrani właśnie przez nas.

Nie docierają do mnie Twoje słowa, interpretuje i rozumuję inaczej.
Albo rybki albo akwarium!
Rozumiem że jest kryzys i każda złotówka się liczy ale nie mnóżmy funkcji dla jednej osoby
 
     
lekmedwet 
Kierat konny
lekmedwet.pl


Osiedle: Lekarka II
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 347
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-05-2011, 19:21   

By potraktować Was "piaskiem po oczach" powiem, że warto sprawdzić ile kto zajmuje stanowisk tak na prawdę.
To, że prawo pozwala na taki proceder, nie oznacza, że musimy my sie na to godzić.
Taka osoba na wszystko nie będzie mieć czasu, a co za tym idzie nie będzie wykonywać swoich obowiązków właściwie i rzetelnie.
Wymieniacie jedno czy dwa stanowiska, a są tacy co piastują kilka, a nawet kilkanaście stanowisk ( stołków ) - Ilość nie zawsze za sobą ciągnie jakość. Myślę, że figurantów więcej nam nie potrzeba. Skończmy z "bylejakością".

każdy wie : kto do wszystkiego to do niczego.
 
     
Aleksander
Bałwan solny


Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 240
Wysłany: 08-05-2011, 19:56   

W Wieliczce będzie jak z wykładowcami na uczelni i lekarzami tylko 5 etatów

FIKCJA GONI FIKCJĘ
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 08-05-2011, 22:02   

Ania5 napisał/a:
Albo rybki albo akwarium!
Rozumiem że jest kryzys i każda złotówka się liczy ale nie mnóżmy funkcji dla jednej osoby

Może ten zapis Statutu RO wyprowadzi Ciebie z akwarium:
§ 20.2.6. Pełnienie funkcji przewodniczącego i członka zarządu ma charakter społeczny.

Podczas sesji RM radny ma 4 min na głos w sprawie. Zaś sołtys lub przew. RO - 2 min tylko w dyskusji. Dostep do burmistrza utrudniony jest dla wszystkich. Pomaga, jak to w życiu, użycie podstępu. To najlepiej się udaje kobietom. Dlatego powinnaś startować w wyborach. Pamietaj jednak o powyższym zapisie.

Nadto, jeśli uważasz, że nie powinno się dublować funkcji, to usuń posłów z rządu.
 
     
Halina 
Groty kryształowe
Mąciwoda


Osiedle: osiedle Zielone
Dołączyła: 27 Mar 2011
Posty: 103
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-05-2011, 23:53   

r-a-f-a-l napisał/a:
ja uważam że połączenie mandatu radnego i przewodniczącego osiedla jest jak najbardziej dorbrym zestawieniem o ileowe funkcje piastuje odpowiednia osoba... niestety z jednym z powyżej przytoczonych przykładów się nie zgadzam, bo z takiego połaczenia wynika więcej złego niż dobrego.... Poza tym to właśnie prawda jest taka że przewodniczacy osiedla moze co najwyzej zostać olanym przez Burmistrza na dyżurze, a jeśli jest radnym i nie sa mu obojetne losy swojego osiedla ma większe pole do popisu.... A zmieniając temat to bardzo Was proszę, nie porównujcie p. Sinkunas z p. Pankiewiczem... bardzo Was proszę.....

Dzięki r-a-f-a-l ,porównanie mnie z p.P.nie jest najszczęśliwsze z wielu względów.
Niedowiarkom wyjaśniam: jestem radną i przewod. zarządu Osiedla i tyle.Nie pracuje,nie mam wnuków do bawienia,owszem mam ''dom na głowie''.Zawsze byłam liderem/szkoła, uczelnia, klub sportowy/ ,bo----bo taka już jestem ! Bezczynne siedzenie TO NIE MÓJ STYL!
Na dodatek bardzo lubię pomagać innym i teraz też to robię/BEZINTERESOWNIE/-poświęcam swój czas dla dzieci i młodzieży w świetlicy. Myślę ,że najpierw trzeba poznać człowieka, a potem go oceniać! Jeśli ''mamy tylu chętnych '' do pracy społecznej/ podkreślam PRACY/,to dlaczego jest tak mało kandydatów? Ja zostałam wybrana nie ze względu na ''piękne oczy'', lecz ze względu na zaangażowanie sie w sprawy Osiedla!Wszystkich narzekających zapraszam do stawienia mi czoła ! Nie miałam żadnych znajomości w Urzędzie, nikomu nic nie obiecywałam, nie mam powiązań typu:''znajoma znajomego''-jeśli mnie ktoś w Urzędzie poznaje,to tylko dlatego,że chodzę załatwiać tam sprawy mieszkańców Osiedla i tyle! Myślę, że wyraziłam się jasno.
_________________
2011
  cukiereczek
     
Halina 
Groty kryształowe
Mąciwoda


Osiedle: osiedle Zielone
Dołączyła: 27 Mar 2011
Posty: 103
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-05-2011, 00:08   

......odnośnie zarzutu''trzymania 10-ciu srok za ogon'' .........Czy nikogo nie dziwi fakt,że tak
niewielu kandydatów do RO napisało o sobie?........może dlatego,że musieli by ujawnić nazwisko i można by poszukać ile srok trzymają za ogon........
_________________
2011
  cukiereczek
     
lekmedwet 
Kierat konny
lekmedwet.pl


Osiedle: Lekarka II
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 347
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-05-2011, 01:19   

Halina napisał/a:
......odnośnie zarzutu''trzymania 10-ciu srok za ogon'' .........Czy nikogo nie dziwi fakt,że tak
niewielu kandydatów do RO napisało o sobie?........może dlatego,że musieli by ujawnić nazwisko i można by poszukać ile srok trzymają za ogon........


he he he co niektórzy sie "wysprzedają" by w podaniu majątkowym napisać ND.
a wszystkich stanowisk poprostu nie ujawniają ...
 
     
Ania5 
Szyb


Osiedle: Sienkiewicza
Wiek: 46
Dołączyła: 09 Lut 2011
Posty: 162
Wysłany: 09-05-2011, 08:00   

nacomito napisał/a:
Może ten zapis Statutu RO wyprowadzi Ciebie z akwarium:
§ 20.2.6. Pełnienie funkcji przewodniczącego i członka zarządu ma charakter społeczny.

Podczas sesji RM radny ma 4 min na głos w sprawie. Zaś sołtys lub przew. RO - 2 min tylko w dyskusji. Dostep do burmistrza utrudniony jest dla wszystkich. Pomaga, jak to w życiu, użycie podstępu. To najlepiej się udaje kobietom. Dlatego powinnaś startować w wyborach. Pamietaj jednak o powyższym zapisie.

Nadto, jeśli uważasz, że nie powinno się dublować funkcji, to usuń posłów z rządu.


Nacamito proponuję przglądnij oświadczenia majątkowe potem pisz

Za wysokie progi jak na moje nogi :| Warszawę zostawiam Tobie
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 09-05-2011, 21:13   

Ania5 napisał/a:
Nacamito proponuję przglądnij oświadczenia majątkowe potem pisz

niAnia5, jeśli przestudiowałaś oświadczenia majątkowe i masz jakieś odkrywcze spostrzeżenia - pochwal się o tym, a nie każ innym się trudzić. Mnie ten temat nie interesuje, a do wyborów sołtysów i radnych osiedli ma się jak przysłowiowy piernik do wiatraka.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 17