Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z komunikacją na południu gminy
Autor Wiadomość
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 14-11-2010, 21:16   

Czy kto z komitetów wyborczych w swoich ulotkach porusza kwestię uregulowania transportu publicznego w gminie? Widzę, że tu znowu północ gminy "ma z górki" - powstają kolejne linie autobusowe MPK. Na południu nie ma żadnego MPK, a np. takie Koźmice skazane są na jedną linię busową - notorycznie przeładowaną.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 14-11-2010, 21:28   

kiotari, jakie masz ograniczenia tonażowe na drodze do Koźmic? Jaki jest sens linii MPK z Krakowa do Koźmic?
Jedyne rozwiązanie to linie do Wieliczki i dalej przesiadka na MPK.
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 14-11-2010, 21:32   

Bartek napisał/a:
kiotari, jakie masz ograniczenia tonażowe na drodze do Koźmic?


Jadąc tak, jak jeżdżą przeładowane busy (Ochronka - Rożnowa - Siercza) nie ma żadnych ograniczeń. Poza tym to głowa powiatu, aby wszędzie dało się dojechać - czy nie tak. Nie ma drogi, to nie róbmy nic? To może wogóle wydzielmy Koźmice do do Myślenic. Już był taki pomysł.


Bartek napisał/a:
Jedyne rozwiązanie to linie do Wieliczki i dalej przesiadka na MPK.

To zaproponuj to mieszkańcom Dobczyc dojeżdżającymi do Krakowa przez Koźmice.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 14-11-2010, 21:39   

Cytat:
Jadąc tak, jak jeżdżą przeładowane busy (Ochronka - Rożnowa - Siercza) nie ma żadnych ograniczeń.

Zgłoś na policję - będą szczęśliwi.

kiotari napisał/a:
Poza tym to głowa powiatu, aby wszędzie dało się dojechać - czy nie tak. Nie ma drogi, to nie róbmy nic? To może wogóle wydzielmy Koźmice do do Myślenic. Już był taki pomysł.

Super, rozumiem, że tramwaj byłby super - przecież nie bierzemy pod uwagę drogi... dorobi się.
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 14-11-2010, 21:46   

Bartek napisał/a:
Super, rozumiem, że tramwaj byłby super - przecież nie bierzemy pod uwagę drogi... dorobi się.

Tramwaj też może być - a tak wogóle o co Ci chodzi? Nie znasz realiów, to nie zabieraj głosu - chyba że masz jakieś konstruktywne rozwiązanie.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 14-11-2010, 21:55   

kiotari napisał/a:
Na południu nie ma żadnego MPK


No to co - montujemy super squad i zbieramy podpisy:?: Pablo nas umówi z cesarzem. Jak się sprężymy to do wyborów zdążymy i może coś uda się ugrać expresem.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 14-11-2010, 21:55   

Znam, sporo czasu spędziłem w tamtych okolicach. Nawet teraz "rodzina" tam mieszka. Po prostu jestem ciekawy jak chcesz argumentować linię MPK (bo o tym jest temat, no chyba, że coś się zmieniło) do miejscowości, która ma problemy nawet z dodatkowymi liniami busów. Przecież jak by to było opłacalne to zaraz by się ktoś prywatny tym zajął.

Konstruktywne rozwiązanie:
napisz petycję (w stylu wieliczanie.pl), zbierz podpisy ludzi, dokonaj obliczeń (jakie autobusy, kiedy mają kursować) i do walki. Do boju tygrysie.
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 14-11-2010, 21:56   

nietopesh, a jak tam od Twojej strony z komunikacją busową do Wieliczki i ew. Krakowa. Bo z naszej strony mamy tylko jedną przeładowaną linię, do której w godzinach szczytu ciężko wsiąść. Mam nadzieję, że SKA rozwiąże problem o tyle, że powstanie całkiem nowa siatka połączeń....
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 14-11-2010, 22:01   

Bartek napisał/a:
Znam, sporo czasu spędziłem w tamtych okolicach. Nawet teraz "rodzina" tam mieszka. Po prostu jestem ciekawy jak chcesz argumentować linię MPK (bo o tym jest temat, no chyba, że coś się zmieniło) do miejscowości, która ma problemy nawet z dodatkowymi liniami busów. Przecież jak by to było opłacalne to zaraz by się ktoś prywatny tym zajął.

No więc widzę, że kompletnie tematu nie znasz. Konkurencja chetnie by wzięła, tylko "nie ma takiej możliwości" :-)
Połączenie do Dobczyc chciało nawet obsługiwać MPK - i się nie dało....
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 14-11-2010, 22:04   

kiotari napisał/a:
No więc widzę, że kompletnie tematu nie znasz. Konkurencja chetnie by wzięła, tylko "nie ma takiej możliwości" :-)
Połączenie do Dobczyc chciało nawet obsługiwać MPK - i się nie dało....

Poproszę linka lub skan.
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 14-11-2010, 22:04   

No u mnie jest o tyle lepiej że mam do wybory 4 linie - Travel, M-bus, Ch-Bus na aleje i FB do centrum, nie mniej jednak wygląda to tak, że jadą często stadami i podpierniczają sobie pasażerów.

Aktualnie wnerwiłem się na zapchane busy, zdzierstwo i brak zatrzymania się na moje wyraźne znaki z powodu przeładowania. Po przeliczeniu ekonomia podpowiedziała mi jazdę autem do pętli MPK w Wieliczce i przesiadka na 304.

Może aktualnie coś się zmieniło, ale nie mam ochoty tego testować :diabel2:

Zastanawiam się nad petycją w sprawie MPK, ale 1000 podpisów to 90% mieszkańców wioski, więc jeśli już to trzeba by było Koźmice zmobilizować :D
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 14-11-2010, 22:11   

http://www.popowski.pl/ar...ylu-wolnym.html

Małopolscy przewoźnicy od lat toczą między sobą ostre walki. Najzaciętsze – o obsługę najbardziej dochodowych linii między Krakowem a okolicznymi miejscowościami. Co najmniej kilkakrotnie w ostatnich latach walki przewoźników kończyły się podpaleniem pojazdów któregoś z nich. Na przykład cztery lata temu w Dziekanowicach spłonęło pięć autobusów firmy przewozowej FB, a rok później – cztery autobusy firmy z Chodowa.

Poguglaj trochę o tym pożarze - to zrozumiesz jak to działało kilka lat temu....
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 14-11-2010, 22:13   

kiotari napisał/a:
No więc widzę, że kompletnie tematu nie znasz. Konkurencja chetnie by wzięła, tylko "nie ma takiej możliwości"
Połączenie do Dobczyc chciało nawet obsługiwać MPK - i się nie dało....


Potwierdzam ten fakt.

Znajomy jeździ na busach i jak rozmawialiśmy na temat nowej linii to ten stwierdził, że nie ma szans, bo już tam są 3 linie i po pierwsze będzie problem ze zgodą w urzędzie, a po drugie konkurencja zrobi koło tyłka.
W sumie to idealnym przykładem jest FK-Bus, czy jak mu tam było, który chciał się przebić, ale go skończyli. Trasę miał unikatową, bo jechał z Huciska i nie skręcał w Raciborsku na Mietniów, lecz jechal prosto koło cmentarza, kościoła w stronę Dobczyc, a potem kurs obierał na DW 964 i kierował się na Pawlikowice i Wieliczkę.
Na radiu po kierowcach jechali jak po łysej kobyle, że podbierają im pasażerów, chociaż prawda była taka, że to goście jadący z Dobczyc, przyspieszali, bądź opóxniali kurs, aby w Pawlikowicach być tuż przed FK.

Efekt tego był taki że bus z Huciska padł i znów musiałem wisieć na szybie.

Co do MPK to słyszałem tylko tyle, że nie dogadali się w sprawie przystanków, bo te niby leżą po stronie zarządu dróg wojewódzkich.

kiotari napisał/a:
No więc widzę, że kompletnie tematu nie znasz.

Delikatnie muszę zaznaczyć, że kiotari chyba ma rację
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 14-11-2010, 22:13   

nietopesh napisał/a:
Zastanawiam się nad petycją w sprawie MPK, ale 1000 podpisów to 90% mieszkańców wioski, więc jeśli już to trzeba by było Koźmice zmobilizować


Trzeba będzie o temacie pomyśleć, bo w Koźmicach ludzie zaczynają mieć dosyć jedynej linii łączącej nas ze światem....
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 14-11-2010, 22:18   

No ja się nie dziwie, bo swego czasu jak potrzebowałem dostać się na Rożnową późną porą to wybierałem E busa, lub Dar'ka bo do mnie już nic nie jechało. Częściej jechał Darek i w Wieliczce w centrum koło Biedronki, to aż mi głupio było, że jadę na Rożnową, a ludzie jadący dalej ledwo wchodzą.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,49 sekundy. Zapytań do SQL: 17