Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
08-06-2007, 22:41
Most w Brzegach
Autor Wiadomość
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-07-2007, 22:13   

no ten objazd jest troche uciazliwy bo droga waska a w godzinach porannych i popoludniowych ciagna tam niezliczone ilosci aut...
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-07-2007, 20:49   

dodoatkowo mieszkający bezpośrednio przy dróżce wbijają paliki aby mijające się samochody nie wjeżdżały im na trawniki i tym spsosbem robi się coraz ciaśniej, aż strach pomyśleć jak zaczną się zniwa i wyjadą tam kombajny i traktory.
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 10-07-2007, 22:00   

almayer napisał/a:
dodatkowo mieszkający bezpośrednio przy dróżce wbijają paliki aby mijające się samochody nie wjeżdżały im na trawniki .

Z jednej strony można ich zrozumień, z drugiej zaś nie wolno im tego robić w pasie drogowym.
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-07-2007, 23:18   

miki napisał/a:
almayer napisał/a:
dodatkowo mieszkający bezpośrednio przy dróżce wbijają paliki aby mijające się samochody nie wjeżdżały im na trawniki .

Z jednej strony można ich zrozumień, z drugiej zaś nie wolno im tego robić w pasie drogowym.


czyli jezeli od ulicy przed ogrodzeniem mam trawnik (bez chodnika) to nie wolno mi niskiego plotka wstawic zeby mi nie jezdzili?
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 11-07-2007, 20:27   

Droga lub pas drogowy - wydzielony pas terenu przeznaczony do ruchu lub postoju pojazdów oraz do ruchu pieszych wraz z leżącymi w jego ciągu obiektami inżynieryjskimi, placami, zatokami postojowymi oraz znajdującymi się w wydzielonym pasie terenu chodnikami, ścieżkami rowerowymi, drogami zbiorczymi, drzewami i krzewami oraz urzadzeniami technicznymi związanymi z prowadzeniem i zabezpieczeniem ruchu

Odległość granicy pasa drogowego od zewnętrznej krawędzi wykopu, nasypu, rowu powinna wynosić co najmniej 0,75 m dla dróg powiatowych.
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 11-07-2007, 20:36   

Kodeks Wykroczeń
Art. 100. Kto:
1) zaorywa lub w inny sposób zwęża pas drogowy lub pas przydrożny;
2) włóczy po drodze publicznej lub porzuca na niej przedmioty albo używa pojazdów niszczących nawierzchnię drogi;
3) uszkadza rowy, skarpy nasypów lub wykopów albo samowolnie rozkopuje drogę publiczną;
4) wypasa zwierzę gospodarskie w pasie drogowym,
podlega karze grzywny do 1.000 złotych albo karze nagany.
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-07-2007, 23:14   

miki napisał/a:
Kodeks Wykroczeń

4) wypasa zwierzę gospodarskie w pasie drogowym,
podlega karze grzywny do 1.000 złotych albo karze nagany.


no nieee.. gdzie ja bede moja mucke wypasal no gdzieee... ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 17-07-2007, 17:29   

Miejmy nadzieję, iż inwestycja zostanie zakończona w przyszłym roku i sytuacja troszkę sie unormuje;)
 
     
mariusz
Gość
  Wysłany: 29-09-2007, 14:27   Most na Brzegach

Witam Wszystkich mam pytanie do osób zarządzajacych drogami w powiecie Wielickim.Niedawno chciałem jechać do Szpitala w Krakowie przez m.Brzegi, przed wyjazdem spotkałem kolegę który oświadczył iż przez most który został zamknięty ok.6miesiecy temu nadal nie ma przejazdu.Pytanie moje jest takie czy to jakieś kpiny zamykajac ten most i przez cały okres nic tam nie robiąc :027: !! Czy potrzeba nakierować media na ta sprawę ponieważ mamy do czynienia z ogromną niekompetęcją. Jestem pewiem iz zainteresownie z ich strony bedzie ogromne :one: !!
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 29-09-2007, 17:32   

kolego ten temat byl juz poruszany na tym forum:

http://www.wieliczka24.in...ght=most+brzegi

i tak:

- most zostal zamkniety bo grozil zawaleniem - chcialbys akurat przejezdzac przez ten most??

- masz inna alternatywna droge albo nawet i dwie

- przetarg zostal rozpisany i remont ma ruszyc ale w przyszlym roku..

pozdrawiam
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
kasia 
Solanka


Osiedle: centrum
Wiek: 55
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 45
Wysłany: 29-09-2007, 19:25   

Tsubasa również obserwowałam posty na temat mostu na Brzegach i musze napisać iż piszesz Brednie !!!!!! podając w/w argumenty. Jeżeli w danym miejscu jest sytuacja gdzie np.most tak jak na tym przykładzie grozi zawaleniem czyli zagraża bezpieczeństwu to nie stało się to w ciągu tygodnia tylko lat i zarządcy winni przewidziec taką sytuację :one: przetarg na remont powinien być rozczygniety juz dawno a nie najpierw zamknać most a póżniej zaczynać cała procedurę tgz.papierkową !!!!!!!!!{nie chodzi o kwestie zamknięcia mostu tylko ok.1 rok bezczynności} Natomiast jeżeli chodzi o alternatywę to daruj sobie takie sarkazmy ponieważ nie chciałbyś być jednym z mieszkańców któremu przejeżdza się przez mostek dojazdowy .Bo przy mijaniu się np.busów nie ma innej możliwości.NOOOOOOO zawsze pozostaje jechać np. do Szpitala Żeromskiego jeszcze przez Niepołomice , lub przez cały Kraków lub jeszcze przejazd przez przejazdy kolejowe :wpale: POZDRAWIAM
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 29-09-2007, 22:57   

nie mam pytan.. widze ze dla Ciebie wazniejsza jest wlasna wygoda niz bezpieczenstwo.. ja Ci nie kaze jezdzic ludziom przed domami - jest wygodniejsza droga ktoredy zreszta prowadzi objazd - nie moja wina ze wiekszosc sie wycfanila i jezdzi na blizsze..

ja jakos sobie radze i nie narzekam, a ostatnio na drodze spotykam samych malkontentow co to tylko narzekaja - to sobie jedzcie wszyscy do irlandii przy garach pracowac.. mnie sie tutaj podoba i jeden zamkniety most nie robi tragedii
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Bogdan Pasek
Gość
Wysłany: 30-09-2007, 07:40   

Informacje dotyczące mostu w Brzegach były wielokrotnie przekazywane mieszkańcom, w tym także za pomocą mediów. Ostatni z artykułów na ten temat ukazał się w minionym tygodniu w Gazecie Krakowskiej. Kilka dni wcześniej można było przeczytać na stronie internetowej starostwa, jaka jest sytuacja z tą inwestycją. Odsyłam zainteresowanych do tej strony - tekst Kłopoty z mostem.

A tu tylko słów kilka
W zamiarze zarządcy drogi było utrzymanie ruchu do momentu rozpoczęcia rozbiórki mostu. Okazało się jednak, że jest on w tak złym stanie, iż Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o zamknięciu - chodziło m.in. o to, że pracowała tylko jedna podpora podtrzymująca most, widać było znaczny jego przechył. Do tego niestety nieodpowiedzialność samych użytkowników, którzy przejeżdżali przez most z niedozwolonym tonażem.

Most został zamknięty 1 marca. Do końca czerwca była gotowa dokumentacja projektowo wykonawcza. Najbardziej czasochłonne w całej procedurze było uzyskanie pozwolenia wodno-prawnego, które wymagało dodatkowych uzgodnień dotyczących wałów ochronnych. Wtedy okazało się, że koszt budowy mostu przekroczył trzykrotnie kwotę przeznaczoną w budżecie na tę inwestycję. Nie oznacza to, że zarządca mostu nie przewidział takiej sytuacji - przewidział, problem jednak w tym, że doszły koszty nie związane z samym mostem, jak choćby konieczność regulacji dna i brzegów rzeki, umocnienie wałów ochronnych na czas budowy mostu oraz przebudowa dróg dojazdowych na dwóch odcinkach po ok. 125m. - to podwoiło koszt budowy. Żeby mógł być ogłoszony przetarg rada powiatu musiała podjąć uchwałę o wieloletnich zobowiązaniach finansowych. Tak się stało 24 września.

Jeżeli w procedurze przetargowej nie pojawią się żadne problemy i zostanie szybko wyłoniony wykonawca, prace mają szansę rozpocząć się jeszcze w tym roku. Przypomnę, że zakładany termin realizacji inwestycji to koniec czerwca 2008 roku. Na tym etapie widać, że mogą być trudności z jego dotrzymaniem.

Powiat chciałby przy tej okazji zmodernizować drogę prowadzącą ze Śledziejowic do mostu. Każdy, kto tamtędy jeździł, wie jaki jest jej stan i nie wymaga to odrębnego komentarza.


Na przykładzie tego mostu widać, że sprawy, którymi zajmuje sie samorząd są jawne i społeczeństwo jest o nich informowane. Dlatego "podgrzewanie" w ten sposób atmosfery wydaje się zupełnie nie na miejscu. Autorowi postu mogę dodatkowo powiedzieć, że pewna redakcja była zainteresowana tym tematem. Niemniej po zapoznaniu się z faktami, odpuściła go sobie.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-09-2007, 16:36   

Bogdan Pasek napisał/a:
W zamiarze zarządcy drogi było utrzymanie ruchu do momentu rozpoczęcia rozbiórki mostu. Okazało się jednak, że jest on w tak złym stanie, iż Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o zamknięciu - chodziło m.in. o to, że pracowała tylko jedna podpora podtrzymująca most, widać było znaczny jego przechył. Do tego niestety nieodpowiedzialność samych użytkowników, którzy przejeżdżali przez most z niedozwolonym tonażem.


Potwierdzam, byłem tam w zeszłą niedzielę.
Jedna z drewnianych podpór mostu jest pęknięta, tak więc most trzeba było zamknąć bo widać to gołym okiem. Wystarczy podjechać pod most i sobie zejść wałem na dół obok mostu. Jutro załączę zdjęcia.

Sam też w tym tygodniu się interesowałem dlaczego się w tym temacie nic nie dzieje.
Na stronie powiatu faktycznie można znaleźć stosowne informacje, które tłumaczą dlaczego sprawa tak się wlecze.
Zresztą sami poczytajcie sobie artykuł: Kłopoty z mostem - http://www.wieliczka.pl/i...id=245&Itemid=0

Niestety nie tłumaczy to dlaczego wcześniej nie reagowano :?:
Dlaczego wcześniej władze nie przystąpiły do odpowiednich działań :?:
Dlaczego dopiero jak się okazało że most praktycznie się wali - przecież to była od lat wiedza powszechna że ten most jest w fatalnym stanie :?:

ps. tematy scalam
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Bogdan Pasek
Gość
Wysłany: 30-09-2007, 16:56   

Powiat przejął most w Brzegach 1 stycznia 2006 roku. Wcześniej jego zarządcą była gmina Wieliczka. Niestety, nie potrafię odpowiedzieć na pytanie dlaczego władze Wieliczki nie podjęły wcześniej tego tematu. Natomiast na poziomie powiatu, stał się on po zmianie starosty kluczową sprawą do załatwienia.

Kilka faktów z historii samego mostu.
Drewniany most w Brzegach został wzniesiony w 1971 roku. Już w połowie lat 80 pojawiła się konieczność wzmocnienia podpór, nieco później miało miejsce jego zespawanie. Obecnie obowiązuje zakaz przejazdu przez most samochodów powyżej 2,5 tony. W praktyce jednak niewielu kierowców przestrzega tego ograniczenia. Oznacza to, że konstrukcja mostu narażona jest na ciągłe przeciążenia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 17