Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
08-06-2007, 22:41
Most w Brzegach
Autor Wiadomość
kasia 
Solanka


Osiedle: centrum
Wiek: 55
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 45
Wysłany: 02-10-2007, 14:13   

Co do wcześniejszego postu. p.Bogdanie to pisząc ,,Każdy, kto tamtędy jeździł, wie jaki jest stan i nie wymaga to odrębnego komentarza '' nasuwają się właśnie pytania dot.mostu!! Jeżeli powiat przejmuje most 2lata temu to wie w jakim jest stanie :( jeżeli wie to każdy poruszajacy się po tej drodze :one: a co najmniej powinien zostać poinformowany przez Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego iż zagraża on bezpieczeństwu .Wyobrażmy sobie sytuację iż w większych miastach gdzie remontów jest dużo więcej zamyka sie drogi ,mosty itd na ok.1 rok wcześniej {po to by załatwiać formalnosci które powinny zostać zrobione przed zamknięciem aby utworzyć objazdy itd. I natychmiast zaczeły się tam prace} Wiec myślę iż przyzna pan że jest to przez ,,X''urzędnika/ów niedopełnienie obowiazków .Co do informacji to oczywiście powiat zrobił dużo natomiast nie chodzi tu o tą kwestię
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-10-2007, 14:55   

Zgodnie z obietnicą dwie fotki mostu.

Plik ściągnięto 29 raz(y)
150,23 KB
Plik ściągnięto 31 raz(y)
118,93 KB
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-10-2007, 19:35   

p. Kasiu... rece opadaja.. u nas nie Ameryka a wszyscy pamietamy jak ostatnio zawalil sie tam most.. i to nie drewniany a stalowy.. ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
szar
Gość
Wysłany: 06-11-2007, 10:32   zamknięty most w Brzegach

Na samą myśl co się dzieje na drodze łączącej Brzegi z Kokotowem burzy się we mnie krew! To skandal co władze w Wieliczce w tej sprawie zrobiły! Zamknięto most i puszczono ruch wąską dróżką w stronę Kokotowa i odwrotnie. Akurat mieszkam przy tej drodze i to się tam dzieje od kilku dobrych miesięcy woła o pomstę do nieba! W taki to oto sposób Pan Kozioł traci głosy ludzi, którzy na niego stawiali. Ponoć ostatnio ktoś z tzw. urzędu wymyślił że będzie tam droga jednokierunkowa!!! Trzeba być wyjątkowym durniem, by coś takiego zaproponować. Tak naprawdę nie wiem, dlaczego tego mostu nie wyremontowano?? Nikt nie jest łaskaw poinformować zainteresowanych stron o planach w tym zakresie.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-11-2007, 11:05   

szar napisał/a:
Tak naprawdę nie wiem, dlaczego tego mostu nie wyremontowano?? Nikt nie jest łaskaw poinformować zainteresowanych stron o planach w tym zakresie.


szar, jakbyś użył przycisku "szukaj" na górze naszej strony to byś znalazł odpowiedni wątek i odpowiedzi w nim na nurtujące Cię pytania ;)

Posty scalone
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-11-2007, 21:05   

szar napisał/a:
Akurat mieszkam przy tej drodze i to się tam dzieje od kilku dobrych miesięcy woła o pomstę do nieba!

ja na to patrzę z drugiej strony ponieważ przejeżdżam tamtędy co najmniej dwa razy ale w jednym się zgadzam to skandal co się dzieje na tej drodze:
1. powbijane paliki przy samym asfalcie tak ze w niektórych miejscach dwa samochody się nie mogą minąć
2. uszkodzone pobocze - dziury takie że przejechać nie można
3. rano i po południu sznur samochodów i jazda z prędkością 20 km/h

Być może wprowadzenie ruchu jednokierunkowego załatwiło by sprawę ale to tylko doraźne rozwiązania. Chyba wszyscy mieszkańcy i kierowcy musimy się przemęczyć - do czerwca już nie daleko! Życzę nam wszystkim duuuuużo cierpliwości.
Obawiam się tylko zimy bo jak będzie dużo śniegu to droga będzie jeszcze węższa niż obecnie a wtedy - strach się bać.
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-11-2007, 21:23   

a ja przypominam szanownym Panom ze jakbyscie dolozyli sobie 3km drogi i pojechali tak jak normalnie objazd prowadzi to nie byloby sprawy..

gdybym tam mieszkal to tez powbijalbym pale a nawet wysypalbym gwozdzie.. jezdzicie na skroty i ijeszcze pretensje macie do wladz albo do mieszkoncow ze im sie nie podoba.. nie dosc ze Wieliczanie malomiasteczkowi to jeszcze bezczelni :!: :!: :!: :!:
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-11-2007, 21:50   

Tsubasa napisał/a:
a ja przypominam szanownym Panom ze jakbyscie dolozyli sobie 3km drogi i pojechali tak jak normalnie objazd prowadzi to nie byloby sprawy..
Podejrzewam że jest to dużo więcej niż 3 km - jutro sprawdzę.
Z tymi gwoździami to nie przesadzaj bo jeszcze ktoś podchwyci temat.
Jak pisałem wcześniej jakoś musimy wytrzymać z tymi niedogodnościami do czerwca 2008.
Chciałem zwrócić uwagę na inny szczegół - na wjeździe na tą drogę stoi znak B-18 z ograniczeniem wagi rzeczywistej pojazdów do 2 ton. Busy i różnego rodzaju "dostawczaki" chyba przekraczają tą wagę a jednak nikt im nie przeszkadza w poruszaniu się po tej drodze.
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-11-2007, 22:15   

kilka razy widzialem radiowoz od strony krakowa.. co do ograniczenia tonazu to mnie sie wydaje ze stoi tam 2,5t ale oczywiscie wszyscy maja to gdzies..

a juz najbardziej to mnie tam denerwuja ci z busow bo oni uwazaja ze trzeba im z drogi zjezdzac.. kiedys sie tam z jednym scialem przez cb.. dopiero sie zamknal jak mu oznajmilem ze zrobilem mu zdjecie telefonem i zadzwonie gdzie trzeba..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Aska
Gość
Wysłany: 07-11-2007, 22:56   

busiarze w koncu misje maja, czasem wiaza 3 osoby - komunikacja zbiorwa pelna geba
wiec nie ma sie co dziwic ze probuja staranowac pojazdy osobowe ;-)

A co do objazdu to juz nie ma zakazu tam przez te "paliki" przydrozne...?? No ja w kazdym razie nie widzialam
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-11-2007, 19:56   

Tsubasa napisał/a:
jakbyscie dolozyli sobie 3km drogi i pojechali tak jak normalnie objazd prowadzi
sprawdziłem - Tsubasa miał rację dokładnie 4,7 km dalej jest jadąc wyznaczonym objazdem
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 10-11-2007, 23:40   

Jeśli sie nie mylę (bo nie znam dokładnie okolicy) to rozstrzygnieto przetarg na budowę tego mostu.
Przetarg pod tytułem „Przebudowa obiektu mostowego na Drwinii Długiej w ciągu drogi powiatowej nr 2039K Śledziejowice – Brzegi” wygrała firma POLDIM SA z Tarnowa. Cena wybranej oferty to 5 049 498,87 zł.
Przebudowa obejmuje między innymi:
- rozbiórkę w całości istniejącego mostu trójprzęsłowego o konstrukcji belkowej,
- wykonanie mostu jednoprzęsłowego, sprężonego, żelbetowego o parametrach:
-- szerokość jezdni: 7,0 m,
-- szerokość chodnika: 1,5 m,
-- droga jednojezdniowa, dwupasowa, dwukierunkowa.

Źródło: BIP Powiatu Wielickiego
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-11-2007, 21:04   

Abrakadabra napisał/a:
„Przebudowa obiektu mostowego na Drwinii Długiej w ciągu drogi powiatowej nr 2039K Śledziejowice – Brzegi”
to jest ten most. Zgodnie z informacjami jakie pojawiły się zaraz po zamknięciu obecnego mostu - nowy ma być otwarty w czerwcu 2008. W informacji o przetargu pojawiła się data zakończenia inwestycji 30.09.2008. Miejmy nadzieję ze 1 X 2008 będzie można przejechać po nowiutkim moście.
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-11-2007, 21:16   

szar napisał/a:
Ponoć ostatnio ktoś z tzw. urzędu wymyślił że będzie tam droga jednokierunkowa!!!

tak też się stanie i to od 1.12.2007 - dzisiaj została postawiona tablica z taką informacją. Zastanawiam się tylko w którą stronę będzie poprowadzony jeden kierunek.
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-11-2007, 21:36   

no to wspolczuje mieszkancom bo albo z albo do domu beda musieli dymac naokolo.. (teraz widac do czego doprowadzil osli upor wszystkich ktorzy tamtedy jezdzili).. z drugiej strony i tak rozsadne rozwiazanie bo po wiekszych opadach sniegu dwa auta tam by sie juz nie minely..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 19