Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
08-06-2007, 22:41
Most w Brzegach
Autor Wiadomość
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-11-2007, 21:39   

Tsubasa napisał/a:
teraz widac do czego doprowadzil osli upor wszystkich ktorzy tamtedy jezdzili)
nie rozumiem Twojego podejścia. Skoro jest tam droga to dlaczego nią nie jeździć? Jedynym ograniczeniem jest tonaż max 2T.
 
     
szar
Gość
Wysłany: 22-11-2007, 18:58   

[quote="almayer"][quote="Tsubasa"]teraz widac do czego doprowadzil osli upor wszystkich ktorzy tamtedy jezdzili)[/quote] nie rozumiem Twojego podejścia. Skoro jest tam droga to dlaczego nią nie jeździć? Jedynym ograniczeniem jest tonaż max 2T.[/quote]

ano jeździć w świetle prawa możesz, jednak jaka to jazda dzięki takim osobom jak m.in, Ty, to sam widzisz. Mieszkający tam ludzie nie mają - jak się domyślasz - żadnego wyboru, muszą jakoś tą drogą się przemieścić. A swoją drogą:), proszę sobie przypomnieć jak był tam zakaz poruszania się (za wyjątkiem mieszkańców), ile osób to przestrzegało?? To nasza polska mentalność: jest ciut bliżej, to walę tamtędy!, co mnie inni obchodzą! Jestem niezwykle głęboko przekonany, że każdy który tamtędy robi sobie skrót, byłby tak samo wściekły na tych skrótowców, gdyby przy tej drodze mieszkał. Mylę się? pozdrawiam
 
     
szar
Gość
Wysłany: 22-11-2007, 19:10   

almayer napisał:
tak też się stanie i to od 1.12.2007 - dzisiaj została postawiona tablica z taką informacją. Zastanawiam się tylko w którą stronę będzie poprowadzony jeden kierunek.

Myślę, że tak się nie stanie: to poprostu bez sensu pomysł. Nasza polska natura znów się szybko odezwie i znaki oznajmiające o takowym ruchu zapewne nie postoją kilku dni. Prawda jest taka, że ktoś jest za taką sytuację odpowiedzialny, minęło ponad pół roku i co wymyślili urzędnicy w Wieliczce??? Gdyby solidnie zrobiono pobocza (a jest miejsce), wówczas spokojnie zmieściłyby się dwa samochody. Ciekaw jestem ile zapłacono (czytaj: ile wyrzucono w błoto) za to "poprawienie" pobocza. Niekompetencja i głupota.
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-11-2007, 19:24   

szar napisał/a:
proszę sobie przypomnieć jak był tam zakaz poruszania się (za wyjątkiem mieszkańców), ile osób to przestrzegało??
ja przestrzegałem.
Rozumiem rozgoryczenie mieszkańców, którzy męczą się przez jeżdżące cały czas samochody. Męczą się też kierowcy bo i dziury i nerwy. Nie szukał bym winnych tego stanu ani po stronie kierowców ani po stronie mieszkańców. Winni w 100% tego stanu rzeczy są ci, którzy pozwolili doprowadzić most do takiego stanu że trzeba go bylo z dnia na dzien zamknąć a później pisać przetargi itp.

szar napisał/a:
od 1.12.2007 - dzisiaj została postawiona tablica z taką informacją. Zastanawiam się tylko w którą stronę będzie poprowadzony jeden kierunek.

Myślę, że tak się nie stanie: to poprostu bez sensu pomysł. Nasza polska natura znów się szybko odezwie i znaki oznajmiające o takowym ruchu zapewne nie postoją kilku dni.

dziwne - ale dzisiaj już znaków oznajmujących o wprowadzeniu jednego kierunku nie było

szar napisał/a:
Ciekaw jestem ile zapłacono (czytaj: ile wyrzucono w błoto) za to "poprawienie" pobocza.

też się nad tym zastanawiałem!
 
     
obywatel 
Kopacz
obywatel


Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 9
Wysłany: 24-11-2007, 15:48   

Witam.Uważam że most w końcu wybudują. Ale z drogi nic nie zostanie,i mieszkańcy zostaną bez drogi,bo na remont jak zwykle nie będzie pieniędzy.Jeżeli główna droga przez Kokotów,w końcu powiatowa,jest w opłakanym stanie i osoby odpowiedzialne za jej stan nie reagują.Powinni łatać na bieżąco dziury,a nie czekać 2 lata na remont obiecany przez firmę budującą A4.
 
     
szar
Gość
Wysłany: 27-11-2007, 09:43   

zmieniono decyzje o jednym kierunku po protestach mieszkańców (tak myślę). I zapewne teraz to już pomysły urzędników sie wyczerpały... Marzyłbym, by ktoś za tą całą sytuację poniósł odpowiedzialność, ale to zapewne pozostanie w tej sferze. Zgadzam sie z opinią, że tu nie są winni ani mieszkańcy, ani kierowcy: to zadanie gminy, by w takich okolicznościach stworzyć odpowiednuie warunki do poruszania się po drogach, za które wszyscy płacimy. Ale coż, oto Polska właśnie...
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 27-11-2007, 14:27   

ja znalazlem rozwiazanie ze do Krakowa jade normalnie jak objazd prowadzi, natomiast do Wieliczki sobie skracam (tu bije sie w piersi), natomiast jade wtedy w kawalkadzie aut wiec wspolczuje tym co jada w przeciwna strone..

na szczescie z tamtej drogi korzystam rzadko, natomiast lubie tamtedy jezdzic bo z tamtad zaczerpnalem swoje pomysly na elewacje mojego domu :diabel2:
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 27-11-2007, 22:25   

Cytat:
Przebudowa mostu na rzece Drwini Długiej w Brzegach kosztować będzie 3.600.000 zł., które z zarezerwowanym już na ten cel w tegorocznym budżecie 1.500.000 zł. da kwotę 5.100.000 zł. Pozostałe środki przeznaczone zostaną na: modernizację drogi Śledziejowice-Brzegi (3.800.000 zł.) ...


Bez komentarza.

źródło: http://www.wieliczka.pl/
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 30-11-2007, 23:14   

Wybrane informacje z Portalu Internetowego Powiatu.
Czy któryś z rajców wielickich potrafi rachować? Właściwie czym się różni kwota 1.000 000 od 5.100 000 zł? Jedynie tym, że może wzrosnąć i nie wypływa z ich kieszeni.

26-02-2007 Komunikat prasowy EKT 0623/16 Nowy most w Brzegach
08-05-2007 Komunikat prasowy EKT 0623/48 Remont mostu w Brzegach
(…) Zarząd Dróg Powiatowych w Wieliczce podjął decyzję o zamknięciu mostu w związku z jego katastrofalnym stanem.
Droga, w ciągu której znajduje się most została przejęta przez powiat wielicki od gminy Wieliczka 1 stycznia 2006 roku. Po stwierdzeniu stanu, w którym znajdował się obiekt, zarząd powiatu ogłosił przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej budowy nowego mostu. Aktualnie rozpoczyna się etap realizacji projektu. Koszt inwestycji zamknie się w kwocie 1 000 000 – 1 500 000 zł. (…)

20-08-2007 Operacyjne projekty
(…) Przebudowa drogi powiatowej 2039K Śledziejowice-Brzegi na długości 1750m wraz z przebudową mostu na rzece Drwina Długa. Wartość zadania 7.000 000 zł. Termin realizacji 2007-2008. Środki z budżetu Powiatu Wielickiego 1.400 000 zł. (…)

12-09-2007 Kłopoty z mostem
(…) kosztorys prac przewyższa znacznie zarezerwowane w budżecie na ten cel środki. Koszt budowy samego mostu wyniesie około 2.000 000 zł. (…)

25-11-2007 Progresywny budżet
(…) Przebudowa mostu na rzece Drwini Długiej w Brzegach kosztować będzie 3.600.000 zł., które z zarezerwowanym już na ten cel w tegorocznym budżecie 1.500.000 zł. da kwotę 5.100.000 zł. Pozostałe środki przeznaczone zostaną na: modernizację drogi Śledziejowice-Brzegi (3.800.000 zł.) (…)

żródło: http://www.wieliczka.pl/index.php
http://www.wieliczka.powi...unc=select&id=2
 
     
szar
Gość
Wysłany: 05-12-2007, 21:31   

coś się zaczyna dziać na naszej drodze (aż strach mnie ogarnia co to znów wymyślili), ale od dzisiaj jest to droga ślepa i coś z poboczem robią. No zobaczymy...
 
     
Pretekst 
Bałwan solny


Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 222
Wysłany: 07-12-2007, 22:09   

Nacomito, przede wszystkim radni powiatowi to nie rajcy wieliccy, mylisz pojęcia, ale co tam, dla ciebie to pewnie wszystko jedno. Ciekawe dlaczego z radnych robisz osoby, które nie potrafią rachować? Jeżeli jesteś taki mocny w temacie to może zostaniesz w przyszłej kadencji radnym i wtedy będziesz wydawał pieniądze nie ze swojej kieszeni.
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-12-2007, 21:16   

chyba ruszyły prace przy budowie mostu, widziałem jakieś koparki, jak nie zapomnę aparatu to jutro wkleję zdjęcia
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 31-12-2007, 11:51   

Most już zburzony. Coś się zaczęło dziać.
Zdjęcia w temacie ze strony powiatu:

http://www.wieliczka.pl/i...ntpage&Itemid=1
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-01-2008, 20:36   

Konkretne linki

Artykuł:
http://www.wieliczka.pl/i...424d5026f7d081d

Galeria:
http://www.wieliczka.pl/i...id=90&catid=113
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 28-01-2008, 09:51   

Dziś słowo o finansowaniu budowy nowego mostu. Na stronie powiatu znajdujemy taką informację:

[..]Chodzi tu głównie o budowę nowego mostu w Brzegach i modernizację drogi powiatowej Śledziejowice – Brzegi, na które, wspólnie z innymi remontami dróg, Powiat wyda w tym roku ponad 13 mln zł. Jest to ponad 20% całego budżetu ...
www.wieliczka.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 18