Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
08-06-2007, 22:41
Most w Brzegach
Autor Wiadomość
A.
Gość
Wysłany: 03-02-2008, 17:43   

Witam,
choc wlasciwie wszystko na ten temat zostalo powiedziane chcialabym dorzucic swoje 3 grosze ;)

mieszkam przy tej waskiej uliczce w brzegach...nikt kompletnie nie liczy sie z nami! Łącznie z policja ktora chciala wlepic mi mandat ze chce dojechac do wlasnego domu(byl zakaz wjazdu, pod nim byla tabliczka ze nie dot.mieszkancow ale ktos ja zerwal). Skandal! Dziury! W zimie tragedia!

Ale wiecie co?...Do tego, jak traktuje ludzi "wladza" czas sie przyzwyczaic...Z calym szacunkiem, ale ludzie, ktorzy jezdza w te i z powrotem mogliby sie przynajmniej nauczyc troche kultury. Tak sie akurat sklada, ze najbardziej cierpia na tym mieszkancy kokotowa/brzegow a nie ludzie z huty czy z wieliczki ktorzy dojezdzaja do pracy. To my wdychamy spaliny! To na nas sie kurzy! Miesiac temu probowalam wyjechac z dzialki...zajelo mi to 10 minut. Wystarczy troche wyrozumialosci, mozna kogos przepuscic, ulatwic mu przejazd, a wszyscy ryja sie srodkiem bo uwazaja ze IM SIE TO NALEZY. Guzik prawda. Wszyscy sie spiesza, i wszyscy chca dojechac do pracy. Prosze nam to umozliwic.

A.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-03-2008, 10:01   

http://www.wrotamalopolsk...wos0225i208.htm

Chyba zabiorą się wkrótce za remont drogi do mostu.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Juzo 
Skrzat



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 42
Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 35
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-03-2008, 23:45   

A jest już coś wiadomo na temat terminu ukończenia remontu mostu i (hucznego zapewne :D ) otwarcia ??
 
 
     
szuba
Gość
Wysłany: 09-04-2008, 17:02   

Nowe zdjęcia z budowy.

zdjęcia z budowy mostu w Brzegach
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-04-2008, 17:19   

czyli na oko co najmniej jeszcze z pół roku :(
 
     
szuba
Gość
Wysłany: 10-04-2008, 11:04   

pablo napisał/a:
czyli na oko co najmniej jeszcze z pół roku :(


Ano zgadzałoby się. Planowany termin "realizacji" to 30.09.2008. Czyli już mamy obsuwę o 3 miesiące, bo miał być koniec czerwca.

źródło informacji: zdp Wieliczka
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 03-07-2008, 16:34   

wieliczka.pl napisał/a:
Wylanie płyty głównej oraz sprężenie jej konstrukcji zakończyło główny etap budowy mostu na rzece Drwini Długiej w Brzegach. Rozpoczęły się natomiast prace wykończeniowe obiektu związane z wykonaniem odwodnienia korpusu drogi, chodników, montażem barier ochronnych oraz umocnieniem dna i brzegów rzeki. […]
Termin zakończenia prac upływa 30 września. Miesiąc później, czyli 30 października zostanie oddana po modernizacji droga powiatowa Śledziejowice - Brzegi. Koszt obu inwestycji wyniesie ponad 10 mln złotych. […]

Tak więc koszta rosną (patrz post z: 30-11-2007, 23:14).
 
     
Pretekst 
Bałwan solny


Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 222
Wysłany: 03-07-2008, 18:53   

nacomito napisał/a:
Koszt obu inwestycji wyniesie ponad 10 mln złotych. […]


Są rzeczy, których pewnie nie da się do końca przewidzieć, jak choćby tego, że ZGW w Krakowie zmusi inwestora do podniesienia wysokości obiektu, co samo przez się generuje dodatkowe koszty. Z tego co wiem podobnie bezsensowny był wymóg zabezpieczenia przeciwpowodziowego rzeki. Powodzi nie było a ZDP w Wieliczce musiał to zrobić.

Nie wiem czy akurat o to można mieć pretensje do powiatu. Ktoś stawia wymagania, ktoś inny płaci, niezależnie od tego, czy chce płacić. Nic nowego w polskiej rzeczywistości
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 04-07-2008, 08:27   

W każdym razie niech w końcu zakończa ta inwestycje, będzie porządny most i dobrze, że pomyśleli o drodze do mostu. Tam były same dziury. Szkoda, że trzeba na to tyle czekać, ale jak juz czekamy to niech będzie porządna inwestycja za porządna kasę, a nie byle co i najtaniej. Powiat ma ogólnie małe środki na inwestycje i to sie raczej nigdy nie zmieni dlatego ja sie cieszę, że w związku z ta inwestycją większa część środków lokowana jest w naszej gminie. Tylko niech stosowni inspektorzy dopilnują aby już po kilku latach nie trzeba było znów remontować. Ten most był, jest i będzie newralgicznym dla znacznej części mieszkańców gminy Wieliczka i powiatu.
 
     
gość
Gość
Wysłany: 04-07-2008, 09:45   

Pretekst napisał/a:
Z tego co wiem podobnie bezsensowny był wymóg zabezpieczenia przeciwpowodziowego rzeki. Powodzi nie było a ZDP w Wieliczce musiał to zrobić.

Z tym bezsensownym pozwolę się całkowicie nie zgodzić. Nie pamiętam czy był to rok 2001 czy 2002. Przez Wisłę w Krakowie przechodziła potężna fala (nie pierwsza w ostatnich latach) . Przelało przez wały gdzieś na Dębnikach i właśnie na tym moście. Jest niedaleko od Wisły a przy wysokim stanie rzeki poziom w dopływach znacznie się podnosi. Chciałem przejechać lecz droga była zamknięta. Trwała akcja zabezpieczania słabych punktów workami z piaskiem przez Straż Pożarną. Na szczęście fala szybko przeszła i uniknięto tragedii.
Ten wydatek uważam za całkowicie uzasadniony.
 
     
Janow
Gość
Wysłany: 17-07-2008, 09:00   

Czy ktoś wie coś na temat budowy autostradowego wiaduktu na drodze od Śledziejowic do Brzegów (odcinek od Szeląga do wiadktu kolejowego) ? Inna sprawa to stary wiadukt kolejowy - jest tak wąski, ze obowiazuje pierwszensto dla jadacych z gory. Czy ten wiadukt bedzie poszerzony?

I czy nie bedzie tak, ze otworza mostek a zamkna droge na czas budowy wiaduktu dla autostrady? To by bylo typowo polskie...
W tym momencie po wprowadzeniu ruchu wahadłowego na Kokotowskiej jest już tragicznie...
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 17-07-2008, 17:36   

Wiadukt autostradowy już stoi, aczkolwiek prace ciągle trwają, a wiadukt kolejowy to inna bajka. Swoją drogą to wszystkie budowane obiekty autostradowe posiadają objazdy :diabel: warto co miesiac odwiedzic http://www.wielicka-szarow.pl/index.html i oglądnąć galerie obiekt w kokotowie to WA-06
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
student
Gość
Wysłany: 08-08-2008, 15:21   

No to kolejna aktualizacja. Jak czytamy na stronie powiatu:

Nie zmieniają się terminy zakończenia prac. W przypadku mostu jest to 30 września, natomiast drogi 30 października.

Czyli most będzie na koniec września ale i tak przez miesiąc nikt z niego nie skorzysta, ponieważ:

Zakończenie prac na moście jest ważne z punktu widzenia przebudowywanej drogi, ponieważ w chwili obecnej, ze względu na budowaną w tamtym rejonie autostradę, nie ma możliwości dojazdu do niej od Śledziejowic. Dopiero uruchomienie mostu dla wykonawcy inwestycji stworzy możliwość jej rozpoczęcia po drugiej stronie rzeki - wyjaśnia dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Wieliczce Grzegorz Łętocha.

link
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 08-08-2008, 16:32   

Czyli jeszcze kilka zawieszeń na obiazdach się wybije. A swoją drogą to jestem ciekaw kiedy ostatnio na drogach objazdowych na Brzegi był patrol drogówki albo SM - ograniczenie do 2T a zapitalają tamtędy samochody dużo dużo cięższe? Ja jeszcze nigdy nie widziałem, zeby kogoś tam zwinęli.
 
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 24-08-2008, 19:28   

Czyli znów jesteśmy jak Yeti:) Wszyscy o drogówce słyszeli lecz nikt jej nie widział :D
Tak poważnie temat znany, ujęty w zadaniach doraźnych do słuzby!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 17