Poprzedni temat «» Następny temat
Światowe Dni Młodzieży 2016 Wieliczka - Brzegi
Autor Wiadomość
przemo 
Żupa solnaOsiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 15-02-2015, 16:03   

Cytat:
Twierdzi też, że do końca tego roku zostaną przeprowadzone konieczne prace melioracyjne, które osuszą teren.

Te człowiek i jego wiedza zaskakują.
Nie ma pojęcia ile trwa osuszenie takiego terenu, ale obiecuje. Oni i jego SUPER doradcy od ŚDM już zacierają ręcę, że będą mieli piękne wpisy w CV.

Cytat:
Odradziłem, bo bez poważnych inwestycji na odwodnienie pływaliby w błocie nawet przy nikłych opadach, a co dopiero przy deszczowym lecie, a takie się przecież zdarzają w naszym kraju - mówi "Gazecie Wyborczej" hydrolog (chce pozostać anonimowy).


A to powinno się znaleźć w wątku o wielickiej strefie inwestycyjnej.
Napisałem to samo ponad rok temu.
Te tereny nie nadają się pod ciężką zabudowę, wszystko będzie podmakać.
Ale co tam - BĘDZIEMY MIELI MEGA ZAJ-EBIS-STĄ STEFĘ INWESTYCYJNA, największą w galaktyce, tylko, że pustą bo ludzie przed inwestycją myślą i sprawdzają.
_________________
 
     
grigorij 
Żupnik


Osiedle: św. Barbary
Wiek: 48
Dołączył: 13 Lis 2012
Posty: 78
Wysłany: 23-02-2015, 07:04   

Co da nam organizacja tych dni, jakie są koszty ?
 
     
marcinkk
Poprzecznia


Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 134
Skąd: Węgrzce Wielkie
Wysłany: 23-02-2015, 14:08   

Trójstronne porozumienie o współpracy przy ŚDM zostanie podpisane 25 lutego między urzędem marszałkowskim, prezydentem Krakowa i kard. Stanisławem Dziwiszem - poinformował KAI ks. Tomasz Kijowski, rzecznik komitetu organizacyjnego ŚDM 2016. Mówiąc o miejscu spotkania młodych z papieżem, poinformował, że na 95 proc. będzie to Wieliczka.

Porozumienie trójstronne zostanie podpisane 25 lutego o godz. 10.00 w krakowskiej kurii. Będzie regulować kwestie współpracy przy organizacji i podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r.

Rzecznik ŚDM, mówiąc o miejscu spotkania młodych z papieżem, poinformował, że na 95 proc. będzie to Wieliczka. - Jesteśmy przekonani, że to będzie to miejsce, wszystko jest na dobrej drodze - powiedział KAI ks. Tomasz Kijowski. Jak wyjaśnił, "komitet nie czeka na zgodę Watykanu na zorganizowanie spotkania w Wieliczce, ale to Watykan czeka aż strona polska dogra jeszcze pewne sprawy".

O co chodzi? Pola w Wieliczce mają swoje słabe punkty - są to byłe tereny zalewowe, dlatego nie wiadomo, czy teren pod wpływem deszczu będzie odpowiednio przygotowany do odprowadzenia wody. Druga sprawa to kwestia przewodów wysokiego napięcia. Tym ma się zająć Ministerstwo Infrastruktury. - Wszystko jest na dobrej drodze - uspokaja rzecznik i dodaje, że ważniejsze jest to, że Wieliczka to "bardzo zgrabny teren, bo wpisuje się w szerszą wizję przeznaczenia tego miejsca".

Pieniądze zainwestowane przy okazji ŚDM nie będą służyły tylko temu wydarzeniu, ale będą owocowały także później. - I to jest mądre. Tak jak przed Euro 2012 myślano, co można dalej zrobić ze stadionami, tak teraz komitet też myśli przyszłościowo - mówi rzecznik.

Analizy dotyczące miejsca zostały już wykonane. Jak dodał ks. Kijowski, "komisja watykańska, która była w Krakowie, entuzjastycznie przyjęła tę propozycję, która została przedstawiona w pełni, czyli również ze słabymi punktami". Dlatego teraz Watykan czeka na dogranie spraw ze strony komitetu. Jak zapewnił rzecznik komitetu ŚDM, sprawy idą w dobrą stronę, a niezbędne odpowiedzi na pytania watykańskiej komisji zostaną niedługo przedstawione.

Ks. Kijowski podkreśla, że niesłuszne jest stawianie Wieliczki w opozycji do Krakowa. - Wcale nie chodzi o to, że Kraków przespał okazję. Tak się nie stało, w Krakowie po prostu nie było takiego terenu - zapewnia.

Jak wyjaśnia, nigdy, oprócz Rio de Janeiro, Paryża i Częstochowy, ŚDM nie odbywały się tak blisko centrum miasta. "Spotkania z papieżem były organizowane o wiele dalej. Tor Vergata to była zupełnie inna miejscowość, a i tak punktem odniesienia był Rzym. Cuatro Vientos też było bardzo daleko od centrum Madrytu. W związku z tym nagłaśnianie tego, że centralne uroczystości odbędą się w Wieliczce, a nie w Krakowie i stawianie Krakowa w opozycji do Wieliczki jest manipulacją medialną - dodaje. Spotkanie z papieżem najprawdopodobniej będzie się odbywało w Wieliczce, czyli na polach podkrakowskich.

http://www.krakow2016.com...nie-trojstronne
 
     
Jarekcholewa 
Skarbnik


Wiek: 45
Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 80
Wysłany: 23-02-2015, 19:38   

Porozumienie trójstronne, bez Wieliczki :/
 
     
michal85 
Żupnik


Osiedle: Boża Wola
Wiek: 37
Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 74
Wysłany: 24-02-2015, 22:14   

ktoś rozkazuje, ktoś wykonuje :|
nie od dziś są znane wizyty w Wieliczce Kardynała
 
     
marcinkk
Poprzecznia


Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 134
Skąd: Węgrzce Wielkie
Wysłany: 25-02-2015, 07:26   

Gdzie odbędzie się główna msza Światowych Dni Młodzieży?

Decyzja o organizacji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku (26-31 lipca) ogłosił papież Franciszek pod koniec poprzednich ŚDM w Rio de Janeiro w kwietniu 2014 roku. Od tego czasu wciąż nie wiadomo, gdzie odbędzie się główna msza z papieże kończąca całe wydarzenie.
REKLAMA

Od początku naturalnym miejscem wydawały się krakowskie Błonia, na których zawsze odbywały się msze święte Jana Pawła II podczas pielgrzymek do Polski. Ostatnio w krakowskich mediach zaczęły się pojawiać informacje, że główna msza odbędzie się w podkrakowskich Brzegach, leżących już na terenie gminy Wieliczka.

Komitet organizacyjny ŚDM jednak tego nie potwierdza. Ksiądz Adam Parszywka, odpowiedzialny m.in. za komunikacje z mediami, mówi Onetowi, że Brzegi to na razie wariant awaryjny, a główne wydarzenia towarzyszące ŚDM odbywać się będą w Krakowie, głównie na Błoniach.

Co więcej, w przyszłym tygodniu zostanie podpisane porozumienie trójstronne pomiędzy Archidiecezją Krakowską, Krakowem i Urzędem Marszałkowskim jako gospodarzami tego wydarzenia. Wieliczka nie jest w nim uwzględniona.

- Nie możemy powiedzieć, że w sprawie organizacji głównej mszy w Brzegach klamka zapadła. Miastem pełniącym rolę gospodarza jest Kraków. Brzegi to konieczność wypływająca z roztropności podobnie jak w przypadku wielu innych i to o wiele większych miast które wcześniej pełniły rolę gospodarza ŚDM – mówi Onetowi ks. Parszywka.

Tak naprawdę wszystko zależy od tego, ile pielgrzymów przybędzie do Krakowa. Komitet organizacyjny szacuje, że będzie to ok. 2,5 miliona ludzi. W takim wypadku główna msza odbędzie się prawdopodobnie w Brzegach. Jeśli będzie to mniejsza liczba, to wtedy wszystko będzie się działo na Błoniach.

Tak czy inaczej, wszystkie wydarzenia podczas ŚDM – od wtorku do soboty, będą się toczyły głównie w Krakowie i na Błoniach. Ludzi będzie cały czas przybywać, dlatego ważne jest, żeby ze względów bezpieczeństwa na niedzielę, na główną mszę, przygotowany był wariant z Brzegami.

- Dla nas o wiele prostsze byłoby, gdyby wszystko odbyło się w jednym miejscu. Dokładna lokalizacja miejsca, gdzie odbędzie się główna msza papieża zostanie wskazana najpóźniej na początku przyszłego roku. O tym ostatecznie zdecyduje Komitet Organizacyjny i Papieska Rada ds. Świeckich kierując się odpowiednimi wytycznymi i posiadając więcej danych – wyjaśnia ks. Parszywka.

- Pamiętajmy o inności tego wydarzenia. Najtrudniejsza jest w tym świadomość. Najczęściej ŚDM porównywane są do pielgrzymek papieża, ale to poważny błąd. Pielgrzymka skupiała głównie ludność lokalną i sprowadzała się do jednego spotkania w danym regionie. Tutaj wszystko skumuluje się w jednym obszarze – Kraków i Małopolska, goszcząc młodzież z całego świata w ciągu co najmniej tygodnia – mówi duchowny.

Więcej szczegółów ksiądz Adam Parszywka przedstawia w rozmowie z Onetem.

Piotr Ogórek: Gdzie odbędą się Światowe Dni Młodzieży, w Krakowie czy Wieliczce?

Ks. Adam Parszywka: To jedno z najczęściej zadawanych pytań. Nie można odpowiedzieć na nie bez podstawowego zrozumienia czym są ŚDM, ich dynamiki i całościowego programu. Przede wszystkim ŚDM najpierw towarzyszą wydarzenia przez kilka dni w obszarze poza głównym miastem. To tydzień kiedy młodzież znajdować się będzie w miastach na terenie całej Polski. Również ostatnie z centralnych wydarzeń jak do tej pory najczęściej odbywały się poza obszarem miasta organizującego to wydarzenie. Nigdy, oprócz Rio de Janeiro, Paryża i Częstochowy, ŚDM nie odbywały się tak blisko centrum miasta. I tak podczas ŚDM w Madrycie było to 10 km za miastem. W Rzymie samo wydarzenie centralne ŚDM odbywało się na Tor Vergata, około 20 km od centrum Rzymu.

Można więc to porównać do starań Krakowa o igrzyska olimpijskie, gdzie miasto miało być gospodarzem, ale sporo konkurencji miałoby się odbywać pod Tatrami.

Dokładnie. Poza tym nie możemy tylko polegać na Błoniach. Nieroztropnością byłoby nieuwzględnienie planu B. Konia z rzędem temu, kto powie z dokładnością do 200 tys. Ile ludzi tu przyjedzie. To największe zgromadzenie młodych na świecie. Byłoby wielkim rozgoryczeniem i antypromocją Krakowa gdybyśmy nie brali tego wszystkiego pod uwagę.

Spodziewamy się ok. 2,5 mln ludzi. W Rio było ponad 3,7 mln pielgrzymów. Jednak Ameryka Łacińska jest teraz najbardziej katolickim kontynentem na świecie. Trudno zakładać, że więcej osób przybędzie do Krakowa.

Dlatego wstępnie szacujemy 2,5 mln przyjezdnych. To będzie miejsce złączone poprzez osoby dwóch papieży – Franciszka i św. Jana Pawła II. Nie zapomnę jak na zakończenie ŚDM w Rio wybuchła euforia po ogłoszeniu Krakowa miejscem kolejnych ŚDM. Lokalna telewizja zrobiła potem przepiękny reportaż o Krakowie z świetnym human story o JP2. Ale na zakończenie postawiono pytanie: jak tak stosunkowo małe miasto może zorganizować tak wielkie wydarzenie jakim są ŚDM. Pomyślałem, że to dla nas wyzwanie. Mało tego, jak dotąd ani przez moment nie zwątpiłem że zrobimy to bardzo dobrze.

Nawet jeśli główna msza odbędzie się na Brzegach, to Kraków trzeba nazywać miastem gospodarzem.

Tak, tu odbędzie się większość z wydarzeń centralnych. Poza tym cała młodzież, która będzie tutaj przez tydzień w większości będzie nocować w Krakowie.

Jaki jest punkt graniczny, na ile przed startem ŚDM będzie trzeba wskazać miejsce, gdzie odbędzie się główna msza – na Błoniach czy w Brzegach?

Analizy dotyczące zarówno Błoni jak i Brzegów zostały już wykonane. Trzeba tutaj dodać że pola w Wieliczce mają również swoje słabe punkty. Jeśli z nimi się uporamy wtedy zapadnie decyzja o organizacji ostatniego z centralnych wydarzeń właśnie tam. Ostatecznie jednak będzie to wiadome na kilka miesięcy przed startem ŚDM. Rejestracja uczestników zaczniemy już w lipcu 2015 roku, dlatego nasze szacunki będą coraz precyzyjniejsze. Nie możemy jednak czekać do zakończenia rejestracji w 2016 roku, ale musimy mieć gotowy wariant B, gdy Błonia okażą się za małe. Przy nadzwyczajnej ostrożności moglibyśmy przygotować wariant C.

Czyli jeśli przybędzie mniej ludzi niż zakładacie, to główna msza odbędzie się na Błoniach.

Jeśli będzie mniej, 1-1,5 mln, to wtedy mogą to być Błonia. Niemniej jednak szacunki na podstawie dotychczasowego zainteresowania i wstępnych deklaracji znacznie podwyższają tę liczbę do wspominanych 2,5 mln pielgrzymów.

Kiedy będą podpisane jakieś umowy z władzami samorządowymi w sprawie organizacji ŚDM?

25 lutego będzie podpisane porozumienie trójstronne o współpracy pomiędzy Archidiecezją Krakowską, Prezydentem Krakowa i Urzędem Marszałkowskim jako gospodarzami tego wydarzenia.

Czyli nie ma tam uwzględnionej Wieliczki jako gospodarza.

Miastem pełniącym rolę gospodarza jest Kraków. Brzegi to konieczność wypływająca z roztropności podobnie jak w przypadku wielu innych i to o wiele większych miast które wcześniej pełniły tę zaszczytną rolę. To porozumienie nie ujmuje niczego Wieliczce, tak samo jak Brzegi nie ujmują niczego Krakowowi. Wszystko jest tu na właściwym sobie miejscu i każdy ma rolę do spełnienia.

Czyli nie możemy powiedzieć, że klamka zapadła i główna msza ŚDM będzie na Brzegach.

Nie, nie możemy tak powiedzieć ostatecznie. Szykujemy się na różne warianty, wszystko zależy od realizacji przyjętych szacunków. ŚDM to duchowe powstanie. To pewny ruch, który powinien zrzeszać na tej płaszczyźnie różne podmioty do współpracy, zarówno kościelne, jaki i samorządowe. Zdajemy sobie sprawę, że sam Kościół nie jest w stanie tego przygotować. Nie jest to też tylko w jego interesie. Nasza dotychczasowa współpraca zarówno z Urzędem Marszałkowskim jak i Krakowem układa się bardzo dobrze. Nie ma żadnych nieporozumień. Chodzi o to, żebyśmy wszyscy skorzystali na tym jako gospodarze i wydaje się że mamy tego pełną świadomość.

Czy Kościół będzie partycypował w kosztach organizacji ŚDM?

Wszystkie kwestie związane z religijnością, wszystkie aspekty duchowe bierzemy na siebie. Nie ma oczekiwań z naszej strony nadmiernego zaangażowania strony samorządowej. Kwestie związane z pieniędzmi są zresztą dosyć proste. Każdy uczestnik ŚDM będzie przecież musiał gdzieś spać, jeść, pić, kupować pamiątki itp. Te pieniądze będą wydawane w ogromnej mierze w Krakowie. Bezpośrednio i pośrednio zasilą więc kasę miejską i podobnie jak te miejsca które przyjmą pielgrzymów.

Koszty logistyczne i związane z bezpieczeństwem leżą po stronie samorządów i samego rządu. Podobnie, jak przy każdym większym wydarzeniu, czy wizycie premiera lub prezydenta innego kraju. Poza tym angażowanie w młodych jest zawsze najlepszą inwestycją. Tu hojność zawsze popłaca

http://wiadomosci.onet.pl...mlodziezy/46nnc
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 25-02-2015, 13:27   

marcinkk napisał/a:
Czy Kościół będzie partycypował w kosztach organizacji ŚDM?

Wszystkie kwestie związane z religijnością, wszystkie aspekty duchowe bierzemy na siebie


bez komentarza
 
     
marcinkk
Poprzecznia


Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 134
Skąd: Węgrzce Wielkie
Wysłany: 26-02-2015, 06:45   

Kraków/Wieliczka. Nabrały tempa przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Kościół i samorządy podpisały umowę o współpracy Nabożeństwo rozpoczynające ŚDM odbędzie się na krakowskich Błoniach. Natomiast sobotnie czuwanie i niedzielna msza św. pod przewodnictwem papieża Franciszka - najprawdopodobniej w Brzegach koło Wieliczki - powiedział wczoraj kardynał Stanisław Dziwisz. Teren, gdzie Wieliczka zamierza przyjąć pielgrzymów z całego świata, jest w ostatnim czasie niemal co dnia wizytowany przez osoby odpowiadające za przygotowania do ŚDM. reklama Trwają tam także różnorodne pomiary oraz pierwsze prace porządkowe związane ze spodziewaną wizytą papieża Franciszka. Mieszkańcy obserwujący taki ruch na przez lata pustych i zaniedbanych polach, nie kryją radości. - Aż trudno uwierzyć, że tuż obok nas będzie papież! - mówi Renata Palińska z Kokotowa graniczącego z wioską Brzegi. - Zdajemy sobie sprawę, że w lipcu 2016 roku, kiedy przybędą tu tłumy ludzi, czeka nas "trudny tydzień". 254 hektary to powierzchnia obszaru położonego w Brzegach i Kokotowie, określanego jako Wielicka Strefa Aktywności Gospodarczej. Rozległe, niezabudowane tereny mogą pomieścić nawet 5 mln osób. Niemal wszystkie działki na tym obszarze należą do osób prywatnych. Większość z nich wyraziła już zgodę na bezpłatne użyczenie gruntów na organizację ŚDM. Sołtyska Brzegów Małgorzata Krasoń, która zbierała zgody od mieszkańców mówi, że wszyscy reagowali bardzo pozytywnie, nikt nie odmówił. - Jesteśmy zaszczyceni, że będziemy gościć papieża, cieszymy się, że właśnie nas wybrał. To niesamowite, że taka malutka wioska (Brzegi mają zaledwie 558 mieszkańców - red.) będzie w centrum uwagi całego świata! Dla nas to wielkie wyzwanie, ale to się uda: przyjmiemy godnie papieża i pielgrzymów - dodaje sołtyska Brzegów. W ostatnich dniach na terenie nazywanym często także Polami Kokotowskimi wykoszone zostały chaszcze. Zlikwidowano w ten sposób siedliska komarów oraz przygotowano ten obszar do budowy infrastruktury teletechnicznej oraz nowych dróg (pieniądze da Unia). Dzisiaj wadą Brzegów znajdujących się niespełna 20 km od centrum Krakowa, jest słabe połączenie drogowe. Przez pobliski Kokotów przebiega za to linia kolejowa Kraków - Tarnów). Już w następnym tygodniu rozpocznie się budowa wielickiej części około trzykilometrowego łącznika pomiędzy drogą w Brzegach a krakowskim węzłem Christo Botewa. Natomiast Kraków ma ogłosić przetarg na wykonanie swojego odcinka tej trasy jeszcze w tym tygodniu. Rejon Brzegów i Kokotowa to tereny zalewowe - i to najsłabszy punkt projektu organizacji tam światowego spotkania pielgrzymów. - Powołaliśmy Spółkę Wodną, która zajmie się m.in. czyszczeniem wszystkich rowów melioracyjnych. Zabezpieczone zostaną także wały rzek Serafa i Zabawka, poprawione będą śluzy, a w ramach inwestycji unijnej powstanie zbiornik retencyjny - zapowiada burmistrz Wieliczki Artur Kozioł. Przekonuje też, że pielgrzymów nie będą prześladować komary. - Zastosujemy oprysk terenu lub zainstalujemy specjalne lampy, przyciągające komary w określone miejsca - twierdzi Kozioł. Wielicki zespół roboczy ds. organizacji ŚDM pracuje teraz także m.in. nad wyznaczeniem parkingów. Wstępnie ustalono, że na potrzeby światowego wydarzenia przeznaczone zostaną na pewno: duży plac postojowy na Rybitwach oraz teren na granicy gmin Wieliczka i Niepołomice, znajdujący się 3-4 km od Brzegów. Według projektu zaplecze oraz ołtarz, przy którym zostanie odprawione główne nabożeństwo ŚDM, zajmą obszar na granicy Brzegów i Kokotowa, należący do krakowskiej firmy 7r Logistic. Jej prezes zadeklarował już, że udostępni na sześć miesięcy działki i obiekty o łącznej powierzchni 17 tys. metrów kwadratowych. Będą współpracować Kard. Stanisław Dziwisz podkreślał wczoraj, że bez współpracy z władzami Krakowa i Małopolski "Kościołowi byłoby bardzo trudno zorganizować tak duże wydarzenie jak Światowe Dni Młodzieży". Prezydent Jacek Majchrowski zaznaczył, że ta współpraca już trwa, a teraz zostanie zintesyfikowana. - Poza ogromnymi przeżyciami duchowymi chcielibyśmy pokazać Kraków i Małopolskę jako region nowoczesny, dynamicznie rozwijający się - mówił marszałek Sowa. Współpraca między Kościołem a samorządami Krakowa i Małopolski obejmie logistykę, promocję i finanse.

Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski...pieza,id,t.html
 
     
kiotari 
MinaOsiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 108
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 26-02-2015, 10:57   

greg napisał/a:
Wszystkie kwestie związane z religijnością, wszystkie aspekty duchowe bierzemy na siebie

Próbuję sobie wyobrazić co by było, gdyby kwestie związane z religijnością i aspekty duchowe wzięli na siebie do spółki Majchrowski z Koziołem.... ;)
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 27-02-2015, 21:21   

Światowe Dni Młodzieży: Papież nie dla Krakowa?
Cytat:
Teren, o którym mowa, liczy 240 ha (Błonia to 48 ha). Rozpoczęły się właśnie prace związane z budową na nim dróg wewnętrznych i jego osuszaniem. Część prywatnych właścicieli działek już zgodziła się użyczyć je na organizację ŚDM. - Teren jest dobrze skomunikowany. Można tu dotrzeć szybko samochodem lub pociągiem - zachwala lokalizację Artur Kozioł, burmistrz Wieliczki.

Świetna wyliczanka: jednym samochodem, jednym pociągiem. Ile dodatkowych pociągów po za rozkładem jazdy można przyjąć i rozładować w Kłaju w ciągu godziny? Ile autokarów pomieszczą podmokłe Brzegi? Bez wątpienia większość pielgrzymów przemieszczać się będzie pieszo, tym samym dostępność dróg dla samochodów będzie znikoma.

Cytat:
Koszty organizacji wydarzenia nie są znane, mówi się nieoficjalnie o 200 mln zł.
Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowsk...akowa,id,t.html

Czyli nieoficjalnie 100 zł na łebka? - Nieźle.
 
     
marcinkk
Poprzecznia


Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 134
Skąd: Węgrzce Wielkie
Wysłany: 28-02-2015, 19:18   

http://youtu.be/0o0Az5zGgbU
 
     
olekparasol 
Poprzecznia
Olek


Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 124
Wysłany: 02-03-2015, 06:09   

Cytat:
Światowe Dni Młodzieży: Papież nie dla Krakowa?
Cytat:
Teren, o którym mowa, liczy 240 ha (Błonia to 48 ha). Rozpoczęły się właśnie prace związane z budową na nim dróg wewnętrznych i jego osuszaniem. Część prywatnych właścicieli działek już zgodziła się użyczyć je na organizację ŚDM. - Teren jest dobrze skomunikowany. Można tu dotrzeć szybko samochodem lub pociągiem - zachwala lokalizację Artur Kozioł, burmistrz Wieliczki.

Świetna wyliczanka: jednym samochodem, jednym pociągiem. Ile dodatkowych pociągów po za rozkładem jazdy można przyjąć i rozładować w Kłaju w ciągu godziny? Ile autokarów pomieszczą podmokłe Brzegi? Bez wątpienia większość pielgrzymów przemieszczać się będzie pieszo, tym samym dostępność dróg dla samochodów będzie znikoma.

Cytat:
Koszty organizacji wydarzenia nie są znane, mówi się nieoficjalnie o 200 mln zł.
Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowsk...akowa,id,t.html

Czyli nieoficjalnie 100 zł na łebka? - Nieźle.


sporo jak na kryzys, może powinny być bilety :?: :kosci:
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 02-03-2015, 09:01   

marcinkk napisał/a:
Niemal wszystkie działki na tym obszarze należą do osób prywatnych. Większość z nich wyraziła już zgodę na bezpłatne użyczenie gruntów

marcinkk napisał/a:
Zlikwidowano w ten sposób siedliska komarów oraz przygotowano ten obszar do budowy infrastruktury teletechnicznej oraz nowych dróg (pieniądze da Unia).

marcinkk napisał/a:
wały rzek Serafa i Zabawka, poprawione będą śluzy, a w ramach inwestycji unijnej powstanie zbiornik retencyjny


Szkoda, że nie mam tam działki/terenu - też bym ją użyczył bezpłatnie, żeby za darmo mieć ją uzbrojoną, odwodnioną i przygotowaną do sprzedaży. Jestem bardzo ciekaw, czy w ostatnich czasach działki zmieniały właścicieli
 
     
przemo 
Żupa solnaOsiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 02-03-2015, 09:24   

Cytat:
czy w ostatnich czasach działki zmieniały właścicieli

Ależ oczywiście, nie zgadniesz nawet kto jest na liście włościan w tych okolicach ;)
Niektórzy prawie nic nie mają poza ziemią w tym rejonie :)
_________________
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 02-03-2015, 09:52   

przemo napisał/a:
Ależ oczywiście, nie zgadniesz nawet kto jest na liście włościan w tych okolicach

Ależ może kiedyś w przyszłości okaże się to tzw. "kijem w mrowisko" :< :<
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12