Poprzedni temat «» Następny temat
Światowe Dni Młodzieży 2016 Wieliczka - Brzegi
Autor Wiadomość
LZK
Kierat konny


Dołączył: 16 Sty 2015
Posty: 313
Wysłany: 01-08-2016, 17:40   

Po przejściu pielgrzymów przez Wieliczkę miasto wygląda jak jedno wielkie wysypisko. Przez cały weekend nie wychodziłem z domu. W poniedziałek się ruszyłem i przeżyłem szok. Tysiące, dosłownie tysiące walających się butelek, konserw, papierków, nawet porzuconą karimatę widziałem. Jak tak można komuś wywalić na podjeździe stos butelek i radośnie pójść sobie dalej?!? :< Pewnie jeszcze za rok będą co poniektóre "pamiątki" po ŚDM leżeć przyczajone w krzakach.
 
     
markoantonio 
Kierat konny
markoantonio


Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 328
Wysłany: 01-08-2016, 19:49   

Jak można było nie ustawić większej ilości koszy?? Śmieci wywalały się z kubłów np. pod cmentarzem. Brak koszy na drodze nr 94 i tzw. ślepej gdzie parkowały autokary . niektórzy przywiązywali worki ze śmieciami do znaków bo koszy nie było... ktoś nie pomyślał.
Ja wyszedłem w weekend i nie ukrywałem się w domu ,okazało się ,że pielgrzymi nie gryzą wręcz przeciwnie...
Ciekawe czy posprzątają ślepą (koniec ulicy Piłsudskiego)bo ciężko tam zawsze Zgk trafić. Nasi wieliczanie przed SDM zostawili tam materac , nie było Pana by posprzątać.Więc daliśmy swietny przykład Hiszpanom , Włochom, Austriakom, Francuzom , którzy tam parkowali , że smieci w Wieliczce to wywala się na trawę albo środek drogi.
Ustawiono tam 3 toy toye, ile wytrzymały?
Gdy znikła już policja i odjechali pielgrzymi dzisiaj rano leżały wszystkie 3 wywrócone
I co , to są właśnie nasi mieszkańcy, a czepiasz się pielgrzymów, którzy nie mieli możliwości właściwego wyrzucenia śmieci.
_________________
markoantonio
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-08-2016, 21:49   

Względy bezpieczeństwa moi drodzy.
Zero kubłów, potem sprzątanie - takie zasady. W Krakowie wszystkie betonowe kosze zniknęły z centrum na czas ŚDM. Z tym że w KRK dali radę ze sprzątaniem na bieżąco. Było bardzo czysto - przynajmniej w centrum.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-08-2016, 07:56   

Głos krytyczny odnośnie organizacji w Brzegach:

http://krakow.wyborcza.pl...l#BoxLokKrakImg

wyborcza.pl napisał/a:
Czy Brzegi się sprawdziły podczas ŚDM? Co szwankowało?
[...]
- Nocne czuwanie w Brzegach i niedzielna msza to dla mnie wyraźny dowód na to, że mieliśmy więcej szczęścia niż rozumu - mówi pani Alicja.

I wylicza: - Ludzie po mszy przeskakiwali przez płoty, pchali się bokami, służby nie umiały sobie poradzić, by pielgrzymi czekali spokojnie w sektorach i wychodzili po kolei. Zresztą jak mieli czekać, skoro przez całą noc i w niedzielę rozkładali się w przejściach między sektorami i nikt ich nie upominał. Drogi ewakuacji nie były dobrze oznaczone, brakowało komunikacji ze służbami. Musieliśmy pomagać obcokrajowcom, bo policjanci nie znali angielskiego. Ludzie pchali się wąskimi drogami, szli w kierunku torów, tworzyły się ogromne korki, ludzie się taranowali. Między tym wszystkim próbowały jeździć karetki pogotowia, zwożące nieprzytomnych pielgrzymów, którzy w upale padali jak muchy, a w tłumie skręcali nogi. Sama kilka razy prawie skręciłam nogę na wybojach i zastanawiałam się, dlaczego tego terenu nikt nie wyrównał. Z sektora wychodziliśmy ponad dwie godziny - opowiada kobieta.
[...]
Krytycznie do organizacji w Brzegach podchodzą też ratownicy medyczni, którzy przez cały weekend mieli ręce pełne roboty.
[...]
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-08-2016, 07:58   

I dalej prasówka:

http://krakow.wyborcza.pl...#BoxLokKrakLink

wyborcza.pl napisał/a:
ŚDM. Cenna promocja Krakowa w mediach, na FB i TT

Tylko w polskich mediach Kraków pojawił się w kontekście ŚDM w 5,5 tys. materiałów, co przekłada się na ekwiwalent reklamowy w wysokości prawie 67 mln zł.
[...]


Ciekawe czy ktoś dokona takiego wyliczenia dla Wieliczki...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-08-2016, 08:00   

http://www.dziennikpolski...pisko,10468818/

Dziennik Polski napisał/a:
Śmieci całego świata jadą na wysypisko

Rozpoczęto sprzątanie terenu, gdzie odbywały się Światowe Dni Młodzieży oraz dróg, którymi pielgrzymi szli na Kampus. Według szacunków pozostało tam niemal trzy tysiące ton odpadów.
[...]
Sprzątanie po ŚDM 2016 będzie kosztować gminę Wieliczka co najmniej milion złotych.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-08-2016, 08:12   

I kolejny głos zasługujący na uznanie, jednocześnie z małą łyżeczką dziegciu:

https://www.facebook.com/...672691469548423

Ochotnicza Straż Pożarna Podłęże napisał/a:
[...]Media chwalą organizację na dworcach w Krakowie Głównym i Płaszowie z pominięciem tak ważnej w transporcie dla pielgrzymów stacji w Podłężu, która została zepchnięta na dalszy plan oraz pominięta w kwestiach bezpieczeństwa i pomocy pielgrzymom. Środki przeznaczone do ochrony tego miejsca nie obejmowały nawet koniecznego minimum. Pielgrzymi którzy przybyli na stację PKP w Podłężu byli wycieńczeni i pozostawieni bez jakiejkolwiek pomocy ze strony organizatora. Gdyby nie ogromna chęć niesienia pomocy i wsparcia przez mieszkańców naszej wsi mogłoby to się skończyć o wiele gorzej.[...]
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 02-08-2016, 08:54   

master7 napisał/a:
[...] Sprzątanie po ŚDM 2016 będzie kosztować gminę Wieliczka co najmniej milion złotych.

Śmiech na sali...

Rejestr umów https://eurzad.wieliczka.eu/eurzad/$
Obowiązuje od 2016-07-25 do 2016-08-03
Kontrahent: ZGK WIELICZKA
Przedmiot umowy: Program Ochrony Środowiska podczas ŚDM - segregacja i zagospodarowanie odpadów. 1 756 170.00

Na tej kwocie chyba nie poprzestaną.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 02-08-2016, 09:20   

Dla porównania w Krakowie:

Cytat:
MPO i firmy sprzątające ciągle wysyłają w miasto ok. 2 tys. pracowników i 487 samochodów dziennie. Tak mają działać do jutra. Jest naprawdę czysto, ale sami urzędnicy przyznają, że nie będzie tak ciągle. Oczyszczanie Krakowa w czasie ŚDM mogło pochłonąć nawet 12 mln zł. Zakupiono 2 mln dodatkowych worków, ustawiono 1,2 tys. nowych pojemników.

Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowsk...blemy,10469206/
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-08-2016, 10:28   

Kwota nie dziwi.
Poczekajcie cierpliwie, jestem w trakcie przeglądania rejestru umów.
Przedstawie potem moje wyliczenia, jedno jest pewne, to będą ciężkie miliony...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 02-08-2016, 10:28   

Powód wczorajszego zamieszania w Brzegach
http://www.gazetakrakowsk...egach,10470942/
 
     
markoantonio 
Kierat konny
markoantonio


Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 328
Wysłany: 02-08-2016, 19:10   

Zgadzam się , że organizacja SDM to koszty.Można tak na to patrzeć ale jeżeli tak to nie warto np, robić Dni Kingi , jakiegokolwiek wydarzenia kulturalnego bo to są koszty.Z góry można założyć ,że lepiej nie organizujmy nic, kasę wrzućmy do banku,a może się o nas dowiedzą albo nie.
Moim zdaniem takiego dużego wydarzenia , jak Sdm nie organizuje się co roku więc wg. mnie warto było zaryzykować i zainwestować.
Przy okazji promocja kopalni to źle?Kopalnia to też miejsca pracy , nie będzie turystów to kopalni też nie...
Teraz większa szansa na jakieś inwestycje w strefie wielickiej , pora dogonić Niepołomice. Czas pokaże. Jak to mówią są plusy dodatnie i ujemne miejmy nadzieję , że te dodatnie przeważą. Tak myślą optymiści, pesymiści są zawsze na nie. Można być generalnie na nie dla zasady bo np.nie lubię młodzieży, burmistrza , papieża , obcokrajowców itd. a ogólnie to wszystko mi przeszkadza i nikogo nie lubię .Czy z tym nie daleko zajdą, pojdą do przodu czy cofną się wstecz?
Tak myślę ja optymista od zawsze mimo maruderstwa innych lepiej wychodzę na swoi pozytywnym myśleniu niż oni na pesymistycznym obrazie świata i ludzkości, ale każdy ma prawo do swoich opinii więc to uszanuję. :)
Pozdrowienia dla wszystkich , którzy,, kreśkają;; na tym forum tych na tak i na nie. :)
_________________
markoantonio
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 02-08-2016, 19:54   

Cytat:
No cóż chyba pamięć mam jednak lepszą.
Proszę bardzo, oto on:
Zwracam honor:) ale tak dawno to było, że prawie epoka dinozaurów :D
_________________
Pozdrawiam
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 02-08-2016, 20:00   

Cytat:
Głos krytyczny odnośnie organizacji w Brzegach:

http://krakow.wyborcza.pl...l#BoxLokKrakImg
Takie trochę pitu litu bo jeszcze się taki nie urodził, który potrafi zapanować nad tłumem. @ godziny musili wychodzić, co to jest przy takiej liczbie osób.
_________________
Pozdrawiam
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-08-2016, 07:05   

markoantonio napisał/a:
Zgadzam się , że organizacja SDM to koszty.Można tak na to patrzeć ale jeżeli tak to nie warto np, robić Dni Kingi , jakiegokolwiek wydarzenia kulturalnego bo to są koszty.Z góry można założyć ,że lepiej nie organizujmy nic, kasę wrzućmy do banku,a może się o nas dowiedzą albo nie.
Moim zdaniem takiego dużego wydarzenia , jak Sdm nie organizuje się co roku więc wg. mnie warto było zaryzykować i zainwestować. [...]

Oczywiście, że trzeba było zaryzykować. Mało kto raczej to kwestionuje, jak i sposób w jaki burmistrz utarł nosa Krakowowi, sprzątając im sprzed nosa cześć kuluminacyjną uroczystości.
Moim zdaniem mylisz jednak pewne sprawy. Nie ma tak że cos jest czarne albo białe. rzeczywistość jest szara. W wymiarze duchowym sprawa jest bezdyskusyjna, w materialnym zaś można podyskutować.
Do tego mamy prawo. Mamy prawo do narzekania czy do podliczania wydatków, rozważania ich zasadności, czy wysokości, bo to są nasze pieniądze. Nie chcesz, nie narzekaj, nie podliczaj, ale nie zabraniaj tego robić innym. Możesz wychwalać, bylebyś robił to stosując jakąś sensowną argumentację, a nie taką opartą o emocje ;)
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
Ostatnio zmieniony przez master7 03-08-2016, 09:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
  master771
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 16