Poprzedni temat «» Następny temat
Światowe Dni Młodzieży 2016 Wieliczka - Brzegi
Autor Wiadomość
LZK
Kierat konny


Dołączył: 16 Sty 2015
Posty: 313
Wysłany: 14-03-2016, 20:56   

Podczas ŚDM inaczej niż rowerem nawet szkoda próbować podróżować. To jest jedyny znany mi środek transportu, który jest absolutnie niepodatny na wszelkie paraliże komunikacyjne. Żadne Koleje Małopolskie, autobusy, tramwaje, już o samochodach nie wspominając nie zdadzą egzaminu przy takiej masie pielgrzymów jaka nas nawiedzi.
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 15-03-2016, 08:04   

Grzegorz Skowron napisał/a:
Gdy poleje w Brzegach, musimy mieć plan B

Światowe Dni Młodzieży. Dziś rząd ma zatwierdzić plan zabezpieczeń podczas lipcowej wizyty papieża Franciszka w Krakowie i jego spotkań z młodymi pielgrzymami z całego świata. Podjęte ustalenia mają być przedstawione opinii publicznej najpóźniej do końca tego tygodnia.

Do Warszawy jedzie dziś wojewoda małopolski Józef Pilch. To on odpowiada za organizację i zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży po stronie państwa. W jego gestii leży więc opieka medyczna, sterowanie ruchem samochodowym i pieszym, plany ewakuacji z miejsc spotkań z papieżem oraz zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ŚDM.


Czytaj więcej: www.dziennikpolski24.pl
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
marcinkk
Poprzecznia


Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 134
Skąd: Węgrzce Wielkie
Wysłany: 15-03-2016, 08:28   

A ja mam pytanie gdzie są teraz ogłaszane przetargi bo na stronie bip nic się nie pojawia a w Kokotowie i Węgrzcach Wielkich w związku z ŚDM są przystanki kolejowe odnawiane i poszerzane, drogi dojazdowe w remoncie.

 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19-03-2016, 10:27   

UPS...będzie awanturka...
http://krakow.wyborcza.pl...#BoxLokKrakLink
 
     
ROZIW
Kopacz


Dołączył: 02 Lut 2016
Posty: 5
Wysłany: 19-03-2016, 10:52   

Wow, Pan Kozak się odezwał, a może napisze kiedy i za ile tam kupił działkę? Teraz doprowadzą drogi , melioracje, a potem władza poprzednia zarobi na tym kupę kasy
 
     
Joshua
Bałwan solny


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 228
Wysłany: 19-03-2016, 13:33   

Młodzi przyjadą dla zabawy okoliczni handlowcy zarobią vipy popozuja do zdjęć z papą i wszyscy zabiorą swoje 4 litery A mieszkańcy będą sprzątać płacić i "cieszyć sie" ze koziolek zaprosił gości na ich ziemię bez pytania. Ja się zastanawiam jak można być tak głupim w tym kraju płacić podatki przekazać w jakieś tam.imię boże swoje nieruchomości by zrobić imprezkę i jeszcze płacić za to z uśmiechem. Szkoda ze jeszcze nie ma nakazu wyprowadzenia się ze swoich domostw dla jakiś pseudo katalikow by zamieszkali i okradli. WSZĘDZIE martwią się o tych co przyjadą a o mieszkańców ktoś pomyślał?
_________________
Joshua
 
     
shado
Skarbnik


Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 83
Wysłany: 19-03-2016, 22:12   

Wzruszająca wdzięczność władzy:
http://m.krakow.wyborcza....w-brzegach.html
_________________
miód wieliczka

świece woskowe
 
     
Talar 
Kopacz



Dołączył: 16 Mar 2016
Posty: 1
Skąd: Kokotów
Wysłany: 19-03-2016, 23:00   

marcinkk napisał/a:
A ja mam pytanie gdzie są teraz ogłaszane przetargi bo na stronie bip nic się nie pojawia a w Kokotowie i Węgrzcach Wielkich w związku z ŚDM są przystanki kolejowe odnawiane i poszerzane, drogi dojazdowe w remoncie.

Obrazek


Co do przebudowy stacji kolejowych to jest przedsięwzięcie PKP PLK, a co do budowy dróg Kokotów Kolonia i św. Jana to nie patrzyłem czy są jakieś przetargi.
_________________
Garaż 866 na Facebooku.
 
 
     
marcinkk
Poprzecznia


Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 134
Skąd: Węgrzce Wielkie
Wysłany: 20-03-2016, 09:43   

Tak wiem co do PKP ale na stronie http://bip.malopolska.pl/...e/id,40922.html nie ma ogłoszeń na 2016 rok dotyczących gminy Wieliczka
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-03-2016, 08:47   

atam napisał/a:
UPS...będzie awanturka...
http://krakow.wyborcza.pl...#BoxLokKrakLink
ROZIW napisał/a:
Wow, Pan Kozak się odezwał, a może napisze kiedy i za ile tam kupił działkę? Teraz doprowadzą drogi , melioracje, a potem władza poprzednia zarobi na tym kupę kasy


No ciekawe pomysły mają rządzący.
Ciekawe co na to "nasza" posłanka z ziemi wielickiej :?:

A tak na poważnie to mnie zastanawia, czy tu aby nie szykują się procesy sądowe - np z powodu działania prawa wstecz.
No i równie ciekawa byłaby analiza ksiąg wieczystych tych gruntów i zmian jakie się dokonały wśrod tych właścicieli w ostatnich latach. Chodzą bowiem słuchy na tzw. "mieście" typu a kto to tam "znany" nie kupił ostatnio ziemi...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 21-03-2016, 10:13   

master7 napisał/a:
"nasza" posłanka z ziemi wielickiej
Nasza poslanka w jedynej slusznej partii sprawia wrazenie jakby juz nie byla wielicka. Ba, jakby byla w ogole z innej planety.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 21-03-2016, 10:16   

master7 napisał/a:
kto to tam "znany" nie kupił ostatnio ziemi
Nie tak ostatnio. Sa kregi, ktore wiedza wiecej i duuuuzo wczesniej. Z tego co wiem, w pewnym podkrakowskim miescie te kregi byly dosc szerokie, szczegolnie w pewnym wysokim urzedzie. ;)
 
     
shado
Skarbnik


Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 83
Wysłany: 21-03-2016, 11:19   

Ciekawe co by było jakby ci rolnicy, którzy pożyczyli swoje działki teraz się z tego pożyczenia wycofali
_________________
miód wieliczka

świece woskowe
 
     
marcinkk
Poprzecznia


Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 134
Skąd: Węgrzce Wielkie
Wysłany: 21-03-2016, 15:24   

plan mapa ŚDM Kokotów Brzegi
http://www.wegrzcewielkie...ricordiae-plan/
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 21-03-2016, 15:58   

master7 napisał/a:
czy tu aby nie szykują się procesy sądowe - np z powodu działania prawa wstecz.


No właśnie. Przecież jakieś umowy na użyczenie gruntów właściciele musieli podpisać. Z tych umów powinno wynikać czy można ich obciążyć kosztami melioracji czy nie. Treści umów nie znam, ciekaw jestem tych zapisów. To jest tak samo, jakby najemca mieszkania kazał zainstalować kablówkę w wynajmowanym lokalu a kosztami chciał obciążyć właściciela. Przy dobrze skonstruowanej umowie najmu taki numer nie przejdzie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16