Poprzedni temat «» Następny temat
Światowe Dni Młodzieży 2016 Wieliczka - Brzegi
Autor Wiadomość
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 30-04-2015, 10:16   

Mówi się o 200 mln w podziale Kraków/ Wieliczka
Inwestycje są potrzebne, bo co poniektórzy nakupowali sobie tam gruntów i trzeba odkupić za publiczne pieniądze.
Moim zdaniem Euro miało jeszcze jakiś sens, bo to sport, propagowanie ruchu itd itp.
ŚDM ? Sorry dla mnie to jest kit na resorach.
Będzie to jeden wielki niewypał, zostaniem tak jak piszesz z długami, problemami i nikomu niepotrzebną infrastrukturą :)
Koszmarek :)
_________________
 
     
Joshua
Bałwan solny


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 228
Wysłany: 30-04-2015, 12:26   

Tylko dlaczego gmina ma prywatne działki odkupywać. Każdy w tym kraju ma prawo kupić działki Ty i ja też więc inwestycja tylko sama w sobie dla ŚDM to nieporozumienie. Co innego w jakieś skomunikowanie, skanalizowanie itd. Poza tym utrudnienia dla mieszkańców zakazy wjazdów czy przejazdów itd. Najlepsze jest to, że pod przykrywką rewitalizacji pod tereny przemysłowe jest to robione dla ŚDM tylko nikt tego głośno nie powie. Ja jako mieszkaniec gminy jestem przeciwny ŚDM w Wieliczce i myślę, że sporo innych osób też. W takiej sprawie powinno być referendum. Zresztą trzeba na to wszystko popatrzeć z perspektywy kosztów, bo niestety niektórzy patrzą tylko na piękne opakowanie. Pisząc o kwocie 50-70 mln miałem na myśli samą tylko Wieliczkę. A myślę, że "czarna nać pasożytów" tak zamąci w głowie ludziom o wartościach duchowych czerpanych ŚDM itd., że nic nie dołożą i będzie jak na obchodach 70 rocznicy zakończenia II wojny światowej VIPy będą piły z porcelany, a zwykli czyt. podatnicy z gwinta lub plastiku ...
_________________
Joshua
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 30-04-2015, 14:00   

Joshua napisał/a:
Ja jako mieszkaniec gminy jestem przeciwny ŚDM w Wieliczce i myślę, że sporo innych osób też.


Obawiam się, że jednak mniejszość. Burmistrz ma stosunkowo świeży mandat społeczny - czyli większość mieszkańców gminy go popiera. Burmistrz nigdy się nie krył ze swoimi sympatiami zatem zaangażowanie gminy w organizację dni młodzieży nie jest dla jego świadomych wyborców zaskoczeniem. ;)
 
     
Joshua
Bałwan solny


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 228
Wysłany: 30-04-2015, 14:24   

Czy wysokim poparciem? jeśli do głosowania poszło zakładam 45 %, a na niego głosowało 60% to dopiero ok. 1/4 poparcia wśród mieszkańców ;) ps. nie bierzcie na poważne tych procentów bo wziąłem je z powietrza dla ilustracji.
_________________
Joshua
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 30-04-2015, 16:17   

Bo do ostatnich wyborów ruszył głownie katotaliban zachęcony przez czarnych lub inni uzależnieni od pensji w placówkach miejskich :)
Kogo innego mogli wybrać :)
_________________
 
     
snejk04 
Bałwan solny
<<---->>



Osiedle: W.Pola/Kraków, os.Widok
Dołączył: 15 Kwi 2007
Posty: 241
Wysłany: 30-04-2015, 16:58   

Kozmicki napisał/a:

Obawiam się, że jednak mniejszość. Burmistrz ma stosunkowo świeży mandat społeczny - czyli większość mieszkańców gminy go popiera. Burmistrz nigdy się nie krył ze swoimi sympatiami zatem zaangażowanie gminy w organizację dni młodzieży nie jest dla jego świadomych wyborców zaskoczeniem. ;)

Słowo - klucz.
Ciekawe, ilu z tych co na niego głosowali jest faktycznie na tyle "świadomych", że znają każdy jego postulat. Poza tym, głosowanie na danego kandydata nie musi oznaczać popierania go w każdej kwestii. Ogólnie, teza trochę naciągana.
Cytat:

Czy wysokim poparciem? jeśli do głosowania poszło zakładam 45 %, a na niego głosowało 60% to dopiero ok. 1/4 poparcia wśród mieszkańców ;) ps. nie bierzcie na poważne tych procentów bo wziąłem je z powietrza dla ilustracji.

W ten sposób można zdezawuować każdą decyzję podjętą w wyborach, również ew referendum, które pewnie nawet tych 30 % frekwencji by nie przekroczyło, stąd zresztą organizowanie go to wg mnie dodatkowa strata pieniędzy.
A zapędy burmistrzów do wyrzucania pieniędzy w błoto powinny zostać wyhamowane ustawowo, poprzez zakaz uchwalania budżetów z deficytem, albo przynajmniej zdecydowane zmniejszenie jego dopuszczalnej wielkości.
_________________
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa
 
     
MKŁJ 
Skrzat


Osiedle: Bogucice
Wiek: 35
Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 36
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-04-2015, 21:55   

Cyrk na kółkach i tyle :/ . Wysławianie nieistniejącego boga w XXI wieku, za publiczne pieniądze. SKANDAL !!!!
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 30-04-2015, 22:22   

Kozmicki napisał/a:
nie krył ze swoimi sympatiami
Innymi tez. Jakos nikt nie wspomina, ze od dawna byly przymiarki do inwestycji w tym rejonie, zwiazane z planem otwarcie pewnej firmy, ktorej wlascicielem jest... ktos zgadnie ;)
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 01-05-2015, 06:28   

Ja tyko wiem kto tam ma HEKTARY :)
Ale firmy hmmm ?
_________________
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 03-05-2015, 01:07   

Cytat:
W Brzegach "pamiątką" po ŚDM będzie dom dla osób starszych i niepełnosprawnych.
[…] Nazwa "Campus Misericordiae" ma szansę przetrwać także dzięki inicjatywie władz Wieliczki - tuż obok miejsca czuwania i Mszy św. w czasie ŚDM, około trzystu metrów od papieskiego ołtarza, powstanie bowiem dom dziennego pobytu dla osób starszych i chorych.

Pieniądze zapewniła już wielicka rada miejska (Brzegi to teren gminy Wieliczka). Gotowa jest koncepcja, zaplanowane miejsce, budowa ma ruszyć w lipcu tego roku, a zakończyć się przed Światowymi Dnia Młodzieży.
więcej: http://krakow.gosc.pl/doc...dlitwa-milionow
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 04-05-2015, 07:25   

Kto bogatemu zabroni, nie ze swojego portfela buduje, to można szaleć :)
_________________
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-05-2015, 11:46   

http://gosc.pl/doc/2467054.Pole-milosierdzia

Gość Niedzielny napisał/a:
Pole miłosierdzia

[...]

Dobrze się składa

Z kolei Artur Kozioł, burmistrz Wieliczki, na terenie której znajduje się Pole Miłosierdzia, podkreśla, że wybór miejsca poprzedziły dokładne analizy. Przeważyła nie tylko wielkość terenu (240 ha, czyli prawie pięciokrotnie więcej niż Błonia), ale też dobre skomunikowanie – sektory dla młodzieży będą sięgać do nitki autostrady A4 z jednej strony, a drugiej do trasy S7, przy której powstaje właśnie nowy węzeł drogowy. Wykorzystany będzie także będący w budowie pierwszy budynek na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej. Przy ścianie hali zostanie zbudowany papieski ołtarz, a ona sama zamieni się na liczącą kilkanaście tysięcy metrów kwadratowych zakrystię i zaplecze ołtarza. Przydadzą się też stojące na tym terenie… słupy energetyczne.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 12-05-2015, 11:57   

Cytat:
ale też dobre skomunikowanie

dowcip dnia :)
Cytat:
będą sięgać do nitki autostrady A4 z jednej strony, a drugiej do trasy S7,

zaparkują na tych drogach autokary ?
Cytat:
Przydadzą się też stojące na tym terenie… słupy energetyczne.

Co ?????????????????????????????????
PSE już wie o tych pomysłach ?
_________________
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 12-05-2015, 23:38   

master7 napisał/a:
Przydadzą się też stojące na tym terenie… słupy energetyczne.
Energetyk się znalazł.

master7 napisał/a:
Przy ścianie hali zostanie zbudowany papieski ołtarz, a ona sama zamieni się na liczącą kilkanaście tysięcy metrów kwadratowych zakrystię i zaplecze ołtarza.
Megalomania po wielicku. Kolejny rekord Guinnessa.
Ciekawe, co z tą Halą i w tej ponadhektarowej hali będą wyprawiać po ŚDM? Nie będzie to obrazoburcze?
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 13-05-2015, 12:08   

master7 napisał/a:
Przydadzą się też stojące na tym terenie… słupy energetyczne

jeżeli forum czytają złomiarze - to myślę, że im też metalowe słupy się przydadzą i dla SDM nic nie zostanie. Chyba, że chodzi o to, że uczestnicy ŚDM dostaną długie metalowe linki z ciężarkami do zarzucenia na "druty", żeby sobie herbatę zagotować :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 17